(pre)jaka osecanja
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: (pre)jaka osecanja

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Podrazumevano (pre)jaka osecanja

Cesto u napadu ljubomore, kada "patologija" vise ne zna gde ce od besa krecem da placem ili krece da me boli stomak do tacke gde se savijam od bolova (cesce). I tako svaki drugi, treci dan.
    Da li nekada vasa osecanja imaju neko telesno ispoljavanje ili fizicku manifestaciju? Da li ste nekada toliko patili, bili besni, tuzni, povredjeni da se vas organizam zaista razboleo ne samo u figurativnom smislu? Da li kontrolisete svoje emocije i pustate ih selektivno ili im "dozvoljavate" da vas obuzmu ko ja i kako kanaliste one negativne?

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Re: (pre)jaka osecanja

Uf ja sam dugoooo imala mucnine na nervnoj bazi, bilo je uzasno, a povezano sa emotivnim problemima... Sigurno imam neki cir na zelucu ili nesto...
    A i dan danas kada sam nervozna, patim, ili imam sto ti kazes prejake emocije, ne mogu ama bas nista da jedem, a i ono sto pojedem jede mene...
    Ja umem bukvalno da se razbolim od patnje... telo mi fizicki postaje jakooo slabo

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2257

Smile Re: (pre)jaka osecanja

Citat Original postavio Goddess Cipelic Pogledaj poruku
    Cesto u napadu ljubomore, kada "patologija" vise ne zna gde ce od besa krecem da placem ili krece da me boli stomak do tacke gde se savijam od bolova (cesce). I tako svaki drugi, treci dan.
    Da li nekada vasa osecanja imaju neko telesno ispoljavanje ili fizicku manifestaciju? Da li ste nekada toliko patili, bili besni, tuzni, povredjeni da se vas organizam zaista razboleo ne samo u figurativnom smislu? Da li kontrolisete svoje emocije i pustate ih selektivno ili im "dozvoljavate" da vas obuzmu ko ja i kako kanaliste one negativne?
    meni nije u napadu besa,vec kada imam taj osecaj nemoci,kada se ljubav gasi,a ja ne mogu nista,ili kada taj neko ode iznenada...dakle,da kazem,te neke iznenadne situacije,gde se sve desava bez neke najave i gde nema neke pripreme,nego ili ces plivati ili tones...Kada me je nakon dve godine momak ostavio bez reci,i otisao,kao u filmu kada gledas i postane neko drugi...ja sam se tada razbolela.Dakle,ta bol se fizicki ispoljila,u vidu bolova u stomaku,kasnije zeludac...od tada imam problema sa stomakom i oboljenje stitne zlezde.Kontrolisem ih,da drugi ne vide,i sve "drzim" u sebi...Naucila sam nakon pet godina,da nisam trebala tako burno da reagujem,da se razbolim,trebala sam lepo da otplacem,a ne ovako.. ...mene je to bas jako tada potreslo.Nisam tada znala drugacije da odreagujem i tada me je to kostalo zdravlja.No,sta da se radi.Sada sam starija i pametnija.Steta sto je cena mudrosti - mladost.

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    meni nije u napadu besa,vec kada imam taj osecaj nemoci,kada se ljubav gasi,a ja ne mogu nista,ili kada taj neko ode iznenada...dakle,da kazem,te neke iznenadne situacije,gde se sve desava bez neke najave i gde nema neke pripreme,nego ili ces plivati ili tones...Kada me je nakon dve godine momak ostavio bez reci,i otisao,kao u filmu kada gledas i postane neko drugi...ja sam se tada razbolela.Dakle,ta bol se fizicki ispoljila,u vidu bolova u stomaku,kasnije zeludac...od tada imam problema sa stomakom i oboljenje stitne zlezde.Kontrolisem ih,da drugi ne vide,i sve "drzim" u sebi...Naucila sam nakon pet godina,da nisam trebala tako burno da reagujem,da se razbolim,trebala sam lepo da otplacem,a ne ovako.. ...mene je to bas jako tada potreslo.Nisam tada znala drugacije da odreagujem i tada me je to kostalo zdravlja.No,sta da se radi.Sada sam starija i pametnija.Steta sto je cena mudrosti - mladost.
    Meni kad krenem da placem jos gore , nikad kraja suzama i jecenju. Nikad kraja
    Nego kad zadrzavam u sebi, to bi moglo sto ti kazes da me 'pojede' iznutra.. Ali ja tek kad dopustim emocijama da polude krenem sa bolovima, jer sam toliko besna da ne znam sta cu sa sobom..

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

1976! nije na forumu
    Uz pokvarenu maštu i prljave strasti, ja sam vrlo, vrlo, vrlo zadovoljan tip
    Domaćin 1976! (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    95

Dešavalo se....
    Želudac mi grize kiselina, ogrtač od trnja mi ne da ležati ni sedati, nemir me goni da se krećem, da idem bez svrhe i cilja, da izmorim tlo da bih imao kratkotrajan zaborav u nemirnom snu, lice mi dobija grimase koje oblikuje bezglasni bol, vrišti povređena sujeta i bori se načeti ponos, nemoć da bitnije utičem me deprimira, a svest o prošlosti i izgledi budućnosti dodatno mi otežavaju. Kratkotrajan zaborav donosi žestok alkohol posle koga se sećam još gore.
    Olakšanje donosi iskrenost prema sebi koju nije lako postignuti.
    Moje ime nije važno,jer je namera-to što čini razliku od čoveka do čoveka

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...da, jesam, izrazito slab imuno sistem i visok nivo osetljivosti ume da bude pogubna kombinacija...samo je problem sto ne reagujem u sekundi, ne svadjam se, ne vristim, placem etc...vec se naknadno raspadnem...ne spavam, svaka briga mi udari na san, dobijam herpese, bolest "nemirnih creva", oci postaju ogromne, cutim, kosa krene da opada, nokti da se listaju, ne mogu da se nateram da progovorim, zid...napravim zid od sebe...i to bogami zna da traje...ne brini za stomacic stres prvo na njega udara...meni se ne dopada sto si napisala da ti se dogadja svaki treci dan, nemoj da te nervira toliko cesto...nije vredno ma kakva ljubav bila u pitanju...podelicu savet koji sam dobila od starije sestre "ljubav u vasim godinama je prijatan dodatak zivotu a ne razlog za gubitak zdravlja"...bila je sasvim u pravu, 4 nakon raskida mogu ti reci da sam luda bila sto sam dozvolila to sebi...

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Kakva iskrenost?
    Pa ja znam i priznajem da sam bolesno ljubomorna. Gde ces grdje iskrenosti? Mozda kad te sumnja "izjeda" iznutra pomaze priznavanje koje donosi olaksanje, ali sta kad nema skrivanja. Sta je tu resenje ?

Citat Original postavio 1976! Pogledaj poruku
    Dešavalo se....

Želudac mi grize kiselina, ogrtač od trnja mi ne da ležati ni sedati, nemir me goni da se krećem, da idem bez svrhe i cilja, da izmorim tlo da bih imao kratkotrajan zaborav u nemirnom snu, lice mi dobija grimase koje oblikuje bezglasni bol, vrišti povređena sujeta i bori se načeti ponos, nemoć da bitnije utičem me deprimira, a svest o prošlosti i izgledi budućnosti dodatno mi otežavaju. Kratkotrajan zaborav donosi žestok alkohol posle koga se sećam još gore.

Olakšanje donosi iskrenost prema sebi koju nije lako postignuti.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kakva iskrenost?
    Pa ja znam i priznajem da sam bolesno ljubomorna. Gde ces grdje iskrenosti? Mozda kad te sumnja "izjeda" iznutra pomaze priznavanje koje donosi olaksanje, ali sta kad nema skrivanja. Sta je tu resenje ?
    ...vidi..ljubomora je uvek vezana za onog ko je ljubomoran...zasto bi bila uopste ljubomorna...hajde rasclani to sta te muci i udji u srz...nadji uzrok, sta je uzrok...Mlada si, lepa, uspesna, dobra...zasto bi bila uopste ljubomorna?

1976! nije na forumu
    Uz pokvarenu maštu i prljave strasti, ja sam vrlo, vrlo, vrlo zadovoljan tip
    Domaćin 1976! (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    95

Nije to cela istina, to :"Ja sam ljubomorna" ima još toga što trebaš sebi priznati i što skrivaš od drugih i od sebe,a mnogo je veći uzrok tako mučnih siptoma ,nego što je sama ljubomora.
    Moje ime nije važno,jer je namera-to što čini razliku od čoveka do čoveka

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    ...vidi..ljubomora je uvek vezana za onog ko je ljubomoran...zasto bi bila uopste ljubomorna...hajde rasclani to sta te muci i udji u srz...nadji uzrok, sta je uzrok...Mlada si, lepa, uspesna, dobra...zasto bi bila uopste ljubomorna?
    Pa logicno Zasto? Tak'a sam

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio vazdusasta Pogledaj poruku
    ...da, jesam, izrazito slab imuno sistem i visok nivo osetljivosti ume da bude pogubna kombinacija...samo je problem sto ne reagujem u sekundi, ne svadjam se, ne vristim, placem etc...vec se naknadno raspadnem...ne spavam, svaka briga mi udari na san, dobijam herpese, bolest "nemirnih creva", oci postaju ogromne, cutim, kosa krene da opada, nokti da se listaju, ne mogu da se nateram da progovorim, zid...napravim zid od sebe...i to bogami zna da traje...ne brini za stomacic stres prvo na njega udara...meni se ne dopada sto si napisala da ti se dogadja svaki treci dan, nemoj da te nervira toliko cesto...nije vredno ma kakva ljubav bila u pitanju...podelicu savet koji sam dobila od starije sestre "ljubav u vasim godinama je prijatan dodatak zivotu a ne razlog za gubitak zdravlja"...bila je sasvim u pravu, 4 nakon raskida mogu ti reci da sam luda bila sto sam dozvolila to sebi...
    jao i meni taj herpes u ovakvim situacijama... a kooosa... uf!

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Ovo je tema za zdravlje
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Jeste ali ne kada sam bila ostavljena od strane nekoga vec kada sam iznenada ostala bez jednog od roditelja.Patnja je bila prejaka da bih je sad opisala a fizicke manifestacije su bile jezive.Od osecaja bola pri najblazem dodiru neke druge osobe do mucnine,nesanice,vrtoglavice...

Buduća legenda Lúnasa (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1012

Pa i nemam.
    Jedino što imam jeste poremećaj apetita, i to samo kod osećaja teskobe i nemoći.
    Nije ni bes ni tuga ni ništa..
    Imam izuzetno razvijen racio i ne mogu da dozvolim ničemu da me toliko (zbog gluposti i budalaština) izvodi iz takta.
    Jedini poremećaj koji sam imala jeste kad su mi roditelji bili bolesni.
    Zbog tolike količine bolnica, tokom godinu dana..
    Smršala sam deset kila.

A ostalo...
    Pffff...
    Sve je u životu nadoknadivo, osim zdravlja
    Poslednji put ažurirao/la Lúnasa : 04.04.2010. u 23:13
    Come down off the cross, we can use the wood

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Hm...... imam ali ne od ljubomore... nego usled stresa, znalo je da me tako zaboli stomak i da traje danima, već sam se bila zabrinula ali na pregledu je fizički bilo sve ok..čim sam napustila taj posao i bol je nestao.
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1491

nesanice, nedostatak apetita pa sve to dovede do skembavanja krvne slike, imuniteta i sl
    samo nikad od ljubomore vec od tuge
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Sve se da podneti, ali najgore mi kad imam onu knedlu u grlu, place mi se i ne mogu ni suzu da pustim, a zeludac mi igra! Odvratan osecaj!
    Kao Neron Rim...

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

...nemam taj problem...nikad, ali nikad nisam imao fiziološke tegobe zbog emotivnih ili bilo kojih drugih životnih problema...

...možda mi je i mana što previše dobro mogu da kontrolišem svoje emocije...

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

а па да. доживим нервни слом
    то је оно кад осећаш нерве на лицу како вибрирају и у једном тренутку нешто пукне по целом телу и скљокаш се на кревет углавном.
    после тога се осећам фантастично
    и као да се регенеришем.

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

samo kad sam bila u vrtlogu prve ljubavi, mladai neiskusna, bilo je i napada besa, suza krokodilskih, skakanja preko haube auta u pokretu, bensedina puna saka.....posle je sve islo lakse.....dugo tugujem, godinama, ali to je tiha patnja isprekidana napadima ceznje.....jos nemam strah da zavolim nekoga ali kad pomislim koliko posle patim, i nije mi to bas tako pametno...
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Veoma poznat
    Učlanjen
    09.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Potpuno te razumem, i ja se fizicki jako lose osecam kada patm. To mi se nikada, ali podvlacim NIKADA ranije nije desavalo (sa drugim momcima). Nisam cak ni nesto narocito bila tuzna, sve sam prihvatala tako kako jeste, preboljevala u vremenu merenom minutima, ali sad...

Ovaj decko je za mene... Jao, ne znam, ne znam... Okrenuo je moj svet da visi naglavacke... Osecam intenzivan probadajuci bol u grudima, tesko disem, srce mi tuce kao ludo, bol u stomaku seva, takodje...

Ne mogu protiv toga, trudim se, ali bezuspesno...

Domaćin Agnes (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    74

Dok je bilo veeeelike ljubavi medju nama..bila sam ljubomorna u par navrata i tada sam imala napade aritmije..ali desavale su se dan posle tih epizoda, pa ih, do sada, nisam povezivala..Vise sam povezivala sa organskim poremecajem (tiroida, bla,bla), no kada sam procitala prethodne postove..nekako sam sklopila te epizode u citavu seriju i tacno je to od napada ljubomore..ali sa malim zakasnjenjem od jednog dana .
    I tried being normal, it sucked!

Poznat honey colored eyes (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    107

nikada nista ozbiljno
    prolazna glavobolja ili tako nesto

ali
    poznata mi je jedna takva situacija kada je doslo do bolesti tela zbog poremecaja emocija
    moj ex je bio sa nekom curom koja ga je jaaaaaaako volela..onda je on raskinuo sa njom zbog mene..ona pukla nacisto.. zavrsila u bolnici na mesec dana, infuzija, injekcije ta sranjja..organizam joj se sjebao zesce... i obolela od alopecije (opadanje kose na nervnoj bazi)
    tu curu sam upoznala kasnije...kada se to sve odigralo...osecala sam se tako lose...
    uh....
    Daleko je Dizni..

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

pa i kažu da svaka bolest u stvari ide iz glave...
    a što tebe toliko muči ta ljubomora? mislim, ovo je baš previše, da te zbog toga boli stomak
    Carpe noctem.

Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio schatje Pogledaj poruku
    pa i kažu da svaka bolest u stvari ide iz glave...
    a što tebe toliko muči ta ljubomora? mislim, ovo je baš previše, da te zbog toga boli stomak
    mene boli stomak uvek kad se iznerviram, meni se sve odrazava na telu jer sam mnogo kilava..
    posle jedno raskida sam ko bivsa od decka "honey colored eyes" zavrsila na infuziji i u krevetu danima jer sam pala u nesvest od nejela..

Slične teme

1. !!sijalica jaka sijalia!!
    Autor Christi u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.04.2008., 17:14
  2. Jaka zaljubljenost
    Autor Jack_toljaga u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 08.01.2007., 23:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor