U Srbiji najjeftinija radna snaga u Evropi

NEMA SVRHE...A ODAKLE CRPI PARE ZA SUBVENCIONISANJE FIATA I OSTALIH GLUPOSTI...??
ostali mogu da rade u prehranbenoj industriji,industriji poljoprivrednih masina i alata...ne moze se sve porediti sa amerikom...
ali ne mogu ni SVI ostali da rade u toj pratecoj industriji
ja kad sve onako saberem to je manje od pola radnosposbnog stanovnistva.,ukljucujuci tu i drzvanu upravu...veterinu..institute itd itd..
a sdruge strane ukliko poljoprivreda nije visoko mehanizovna nego mora da ukljuci veci broj ljudi od optimuma onda i zarade padaju drasticno
 
ima trzista al ono nije evropsko o tome se radi

nije nema trsita nego nema ljudi koji bi se bavili istrazivanjem trzista
tj mi nikad nismo skolovali takav kadar koji bi radio pri nasim ambasadama u inotranstvu i proucavao to trziste te neke tamo zemlje..pratio kretanja itd itd..i formulisao moguce potraznje na tom tamo trzistu pa da to prosledi preko privredne komore ..pa da se to i proizvede..

mi nemamo specijaliste za recimo trziste rumunija ..bugarske turske..libije bla bla..
marketing nije samo reklama vec pre svega istrazivanje kretanja trzista i predvidjanje njihovih mogucih potraznji

jel vidis ...!!! nadje ti posla za skolovane...
 
Ma da.U Srbiji kg kulena je 1000 din. a cena svinja u otkupu je 80 din.po kg. Mislim da zarada od najmanje 300% nije u skladu sa trenutnom situacijom u zemlji.
Ja iz tog razloga kupujem madjarski kulen koji nije tako dobar kao nas ali je duplo jeftiniji.
I onda neko kaze "kupujmo domace". Hocu al kad cene budu normalnije.
Isto tako tim mesarama cvetaju izgleda ruze jer su radnici u mesari "Matijevic" radili i u ponedeljak na drugi dan Uskrsa. Takvi grehovi se ne oprastaju i zato nam tako i treba.:(
 
ali ne mogu ni SVI ostali da rade u toj pratecoj industriji
ja kad sve onako saberem to je manje od pola radnosposbnog stanovnistva.,ukljucujuci tu i drzvanu upravu...veterinu..institute itd itd..
a sdruge strane ukliko poljoprivreda nije visoko mehanizovna nego mora da ukljuci veci broj ljudi od optimuma onda i zarade padaju drasticno

koliko sad radi ljudi u proizvodnji..???
 
U pravu si Tihi sto se tice korupcije;
medjutim jeftina radna snaga nam trenutno ide na ruku.
Samo da te podsetim da je ona Nemacka fabrika akumulatora ili ne znam cega, u Aleksincu;
preseljena iz Slovacke zbog velikih troskova proizvodnje i znatno skuplje radne snage,
iako je korupcija i birokratija u toj zemlji svedena na minimum?!

Kad nisu hteli da placaju Slovake da li ce nasem radniku sutra povecati platu?
Ili ce mozda preseliti fabriku u npr Moldaviju? :think:
 
Ma da.U Srbiji kg kulena je 1000 din. a cena svinja u otkupu je 80 din.po kg. Mislim da zarada od najmanje 300% nije u skladu sa trenutnom situacijom u zemlji.
Ja iz tog razloga kupujem madjarski kulen koji nije tako dobar kao nas ali je duplo jeftiniji.
I onda neko kaze "kupujmo domace". Hocu al kad cene budu normalnije.
Isto tako tim mesarama cvetaju izgleda ruze jer su radnici u mesari "Matijevic" radili i u ponedeljak na drugi dan Uskrsa. Takvi grehovi se ne oprastaju i zato nam tako i treba.:(
trgovina je to..i leba bez motike kako to se u narodu kaze..
vise zaradi onaj koji preproda nego onja sto mora svinju da gaji godinu dana da bi dosla za klanje
oko 80 din po kilu dobije onaj sto mora u tu svinju da ulozi godinu dana rada..i cime ce taj da hrani recimo 10 svinja? morao bi da kupuje stocnu hranu..kojim parama?
 
Из Европске уније се већ тражи смањење школовања високообразованог кадра јел по њима нема потребе за толиким бројем високообразованих.
А на који наћин ће се то радити највероватније дизањем цене студирања.
Јесте право је сваког човека да се образује али сви ће одмахивати главом и рећи нико му небрани само треба да плати студије а која породица ће то моћи ако један члан ради нпр. за просечну плату од 300 евра !?

...ne razumem, kako to sada? Ja sam zapravo ostala sokirana kada sam cula da samo 10% srpskog stanovnistva ima fakultetsku diplomu. Nemamo mi previse obrazovanih, imamo previse kadra za pojedina zanimanja (lekare na primer) ali procentualno to nije puno...meni najvise smeta sto su nasi fakulteti samo na "glasu"...svi pricaju da govore jezike, svi sve znaju, profesori koji su predavali Marksizam sada predaju kapitalisticku ekonomiju...nespojive stvari...nikako da ih uhvatim za glavu i za rep...da li mozete da verujete da spezijalizacija na jednom nasem privatnom fakultetu kosta 10 000evra...ja ne razumem, pa van zemlje je jeftinija...prodajemo maglu za veliki novac a ostajemo neznalice...ne znamo ni znacenje termina koje obilato koristimo...
 
...ne razumem, kako to sada? Ja sam zapravo ostala sokirana kada sam cula da samo 10% srpskog stanovnistva ima fakultetsku diplomu. Nemamo mi previse obrazovanih, imamo previse kadra za pojedina zanimanja (lekare na primer) ali procentualno to nije puno...meni najvise smeta sto su nasi fakulteti samo na "glasu"...svi pricaju da govore jezike, svi sve znaju, profesori koji su predavali Marksizam sada predaju kapitalisticku ekonomiju...nespojive stvari...nikako da ih uhvatim za glavu i za rep...da li mozete da verujete da spezijalizacija na jednom nasem privatnom fakultetu kosta 10 000evra...ja ne razumem, pa van zemlje je jeftinija...prodajemo maglu za veliki novac a ostajemo neznalice...ne znamo ni znacenje termina koje obilato koristimo...
mislim da je ovo kljucno..sto je tragikomicno
nekoliko puta sam vec napisao da je najprodavaniji proizvod u srbiji ..prazna prica..popularno "magla" jos ako je lepo srocena pa jos dolazi od strane nekog "autoriteta" .."experta" ili sta vec..srbin ce za nju da izvadi i poslednji dinar iz dzepa
 

Back
Top