Bliži se kraj bendu "Scorpions"

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Kao što sve ima svoj početak i kraj, tako će i ovaj svetski poznat bend "Scorpions" iz Nemačke uskoro doživeti svoj poslednji koncert. Momci iz benda su pre par nedelja izdali novi album "Sting in the tail" i sa turnejom povodom tog albuma planiraju da završe svoju karijeru.

Sve pesme sa albuma su već dostupne na Youtube-u. Preslušao sam nekoliko za sada i moj komentar je: sačuvali su najbolje za kraj.

Više o ovome možete pročitati na wikipediji, kao i na njihovom zvaničnom sajtu.

Wiki stranica: http://en.wikipedia.org/wiki/Scorpions_(band)#Final_album_and_retirement_.282010-present.29
Zvaničan sajt: http://www.the-scorpions.com/english/news/news_item.asp?NewsID=100
 
Pa može se tako reći, s obzirom da postoje još od kraja '60-tih. Ostarili su, nisu više u tolikoj formi, a ne može ni inspiracija za nove pesme da traje toliko dugo.

Bacio sam pogled na neku prvu listu datuma turneje i video da nas opet nema na listi, ali zato ima Bugarske i to je zakazano za septembar ili oktobar. Bila bi prava šteta ne otići im na koncert i to još na poslednjem.
 
Kao što sve ima svoj početak i kraj, tako će i ovaj svetski poznat bend "Scorpions" iz Nemačke uskoro doživeti svoj poslednji koncert. Momci iz benda su pre par nedelja izdali novi album "Sting in the tail" i sa turnejom povodom tog albuma planiraju da završe svoju karijeru.

Sve pesme sa albuma su već dostupne na Youtube-u. Preslušao sam nekoliko za sada i moj komentar je: sačuvali su najbolje za kraj.

Više o ovome možete pročitati na wikipediji, kao i na njihovom zvaničnom sajtu.

Wiki stranica: http://en.wikipedia.org/wiki/Scorpions_(band)#Final_album_and_retirement_.282010-present.29
Zvaničan sajt: http://www.the-scorpions.com/english/news/news_item.asp?NewsID=100

ja sam mislio da su oni pomrli jos krajem proslog veka...
 
Pa jesu malo zatajili u muzičkom stilu, počeli su da teraju neki nov stil, drugačiji od onog iz '80.-tih i ranije, ali su se sa zadnja dva albuma vratilli na stare staze i sada odlaze sa scene podignutih glava. Jako pametan potez.

Npr. Ian Gillanu je bilo potrebno 20-tak godina da shvati da nije u stanju više da izvodi javno Child in Time i 2003. je napokon i prestao. Sve što je dotle "pokušavao" je bilo obično kvarenje te odlične pesme. Treba znati kada prekinuti.
 
Kao što sve ima svoj početak i kraj, tako će i ovaj svetski poznat bend "Scorpions" iz Nemačke uskoro doživeti svoj poslednji koncert. Momci iz benda su pre par nedelja izdali novi album "Sting in the tail" i sa turnejom povodom tog albuma planiraju da završe svoju karijeru.
]

momci,a?
jel to neka posalica?
da ne zavrse posle tog albuma,zavrsili bi jer bi neko od njih uvenuo na bini...
 
ne vidim mesta za cinizam i radovanje sto ce scorpions zavrsiti karijeru,od strane onih koji ih ne vole...

ima ovde mladjih generacija,pa će doći vreme da i njihovi ljubimci zavrse karijeru a neće im onda biti lako ni svejedno,shvatiće ovo sta sam napisao kada dođe vreme,još će taj kraj poistovetiti sa svojom prolaznošču

ipak,ostaje svima za nauk da su(neko napisa cinicno"izumrli krajem prosloga veka",kao da je to nesto bilo davno),osamdesete godine 20-og veka bile najbolje godine za muziku bilo kog žanra i naprogresivnija dekada u istoriji
 
ne vidim mesta za cinizam i radovanje sto ce scorpions zavrsiti karijeru,od strane onih koji ih ne vole...

ima ovde mladjih generacija,pa će doći vreme da i njihovi ljubimci zavrse karijeru a neće im onda biti lako ni svejedno,shvatiće ovo sta sam napisao kada dođe vreme,još će taj kraj poistovetiti sa svojom prolaznošču

ipak,ostaje svima za nauk da su(neko napisa cinicno"izumrli krajem prosloga veka",kao da je to nesto bilo davno),osamdesete godine 20-og veka bile najbolje godine za muziku bilo kog žanra i naprogresivnija dekada u istoriji

ja ne vidim mesta za toliko vorsipovanje nekog i necega...treba znati kada treba prestati...pravi izvodjaci se povuku i onda se pojave par puta godisnje,zgrnu pare i tako svake godine...teranje mrtvog konja bas i nije neka fora...
 
Тако је. Не могу сви довека трајати. Сваки бенд има почетак крај, неки пре, неки после. То је сасвим нормална појава. Они су доста трајали, чини ми се још од 1965. Ово би била сасвим нормална пензија.
 
Kao što sve ima svoj početak i kraj, tako će i ovaj svetski poznat bend "Scorpions" iz Nemačke uskoro doživeti svoj poslednji koncert. Momci iz benda su pre par nedelja izdali novi album "Sting in the tail" i sa turnejom povodom tog albuma planiraju da završe svoju karijeru.

Sve pesme sa albuma su već dostupne na Youtube-u. Preslušao sam nekoliko za sada i moj komentar je: sačuvali su najbolje za kraj.

Više o ovome možete pročitati na wikipediji, kao i na njihovom zvaničnom sajtu.

Wiki stranica: http://en.wikipedia.org/wiki/Scorpions_(band)#Final_album_and_retirement_.282010-present.29
Zvaničan sajt: http://www.the-scorpions.com/english/news/news_item.asp?NewsID=100

:lol:
Ja nisam znala ni da postoje još
Krajnje je vreme da se raspadnu, na sceni su ima 40 godina.
 
Ne kapiram vaš cinizam (ne svih vas, ali pojedinci). Čemu ovakvi odgovori ako vam se dopada njihova muzika? Niko ovde ne žali za njima što odlaze. Ja sam samo dao obaveštenje o tome, pa koga interesuje nek komentariše, ostali nek zaobiđu.

Da im je vreme za penziju, to znaju samo oni. Godine su uradile svoje na njima samima, ali im je muzika ostajala ista (odlična), za razliku od nekih drugih sličnih bendova koji se vremenom komercijalizuju i samo nastave da se vuku na staru slavu.

Neko je napisao da su dosta dugo na sceni i da im je vreme da odu. Ja na to kažem: "ono što je dobro ne treba menjati", što znači da mogu oni i još sto godina da se bave muzikom (kada bi im priroda to dozvolila :)). Jedino šta, recimo, ne bi mogli (odnosno ne bi trebali) više da rade je da izvode uživo njihove stare hitove. Nisu više toliko mladi, Klausov glas se već dosta izmenio, nema više tog žara kao pre, sada bi zvučali više kao neki "Scorpions-Tribute" bend.
 

Back
Top