Veliki Svajcarski pastirski pas

Evo da ja odgovorim na temu... Vec tri godine imam velikog svajcarskog planinskog psa, koji se vodi i kao pastirski. Uzeo sam ga u Sloveniji, tekodje sam se cudio da ga nema kod nas, a jos vece zaprepascenje sam doziveo kada sam ga registrovao u kinoloskom savezu kao prvog u nasoj zemlji..... Vazi za jednu od najlepsih rasa, po karakteru je neprevazidjena. Sve reci pohvale! Hteo sam da uzmem i zenku, ne zbog uzgajanja, vec da ne bi bili sami, ali to ide malo teze. jel treba reci da smo na izlozbama uvek prvi u svojoj rasi?:) Ako neko ima swissy-a, kako ga vec zovu u inostranstvu, neka se javi na 066-22-66-22
 
Hvala na savetu!!! Evo i Lenijevih slicica, nadam se da sam dobro odradio po uputstvima...
32035562.jpg

http://img818.imageshack.us/i/87011490.jpg/
 
Sećam se, svojevremeno, dok sam kupovala Zov, pisali su o njima u jednom broju, i svideli su mi se. Odlični čuvari, a koriste ih čak i za vuču manjih zaprega!

Inače, da bi slika bila direktno vidljiva, klikni na "embed this image" a onda kopiraj link pored kog piše Forum, ili, ako ti je lakše, kopiraj isti taj link kao i sad, samo ga ubaci preko ikonice Umetni sliku. A kad kopiraš video-snimak, klikni na ikonicu sa filmskom trakom na kom piše Insert video i u njega pejstuj link.
 
Konacno gotovo stenjenje... kao u trileru... Prvo jedno mrtvorodjeno, pa tri zenkice, pa jos pet mrtvorodjenih, a vec je proslo dan i po, onda carski rez sa 6 mrtvih stenaca... Ukupno je imala 15 stenaca. Ne bih sada da filozofiram o tome kako i zasto se sve dogodilo, uglavnom sada su i majka i tri curice super sto mi je najvaznije!
 
Konacno gotovo stenjenje... kao u trileru... Prvo jedno mrtvorodjeno, pa tri zenkice, pa jos pet mrtvorodjenih, a vec je proslo dan i po, onda carski rez sa 6 mrtvih stenaca... Ukupno je imala 15 stenaca. Ne bih sada da filozofiram o tome kako i zasto se sve dogodilo, uglavnom sada su i majka i tri curice super sto mi je najvaznije!

Uh namuci se ona kao isus :(

Bitno je da je sad sve u redu,mada mi nije jasno sto je vet toliko cekao sa carskim i pustio je da se muci... no opet ponavljam da je bitno da je ona dobro...
Mrtvih je bilo verovatno zato sto ih je mnogo,nagnjece jedni druge
 
Ma na ultrazvuku je bilo nemoguce prebrojati ih, tipovali smo na 8 do 10, taman vidis kako srca kucaju, kicmu... ona ili oni se mrdnu pa opet broj... Jos ova ludacka vrucina, a oni su ipak "planinski" psi... Opet kazem, ne bih nikoga da krivim, uzivam u ovima koje imam i Anji koja se potpuno oporavila za tri dana. Ovi stenci nenormalno brzo rastu, svaki dan se vidi ocigledna razlika!
 

Back
Top