Да ли треба Кинезима дати статус мањине у Србији?

Да ли им треба обезбедити сва права попут оних која имају нпр. Мађари или Бошњаци, с обзиром на њихову бројност, нема града у којима их нема?

Pitanje je kojem narodu pripadaju Kinezi koji žive u Srbiji. Ako su u pitanju ljudi iz nekih udaljenih planinskih sela, moguće je da pripadaju različitim narodima i onda bi trebalo svaki posebno procesuirati. Ali ne vidim prepreku da se npr. uvede izvorni predmet Kultura nacionalne manjine i maternjeg jezika (ili kako se već zove) na mestima gde ima dovoljno dece (i ako postoje srbijanski državljani koji govore jezike tih naroda jer je državljanstvo uslov za rad u školi).
 
Jedino me ljuti jaaako što sve češće imam priliku da se uverim da u nekim momentima imaju više prava od nas.
Recimo,u mom mestu,kuća moje bake je spadala tj,spada u nacionalno blago(da tako nezovem) jer ima neka oznaka koja ima veze sa svetskim ratom...nema ni veze...
Radi se o tome da je kuća mogla samo da se proda ali nikako da se ruši,upravo zbog te oznake,ali dodje jedan Kinez i kupi kuću iznenada i sad će da je ruši i gradi neki kineski centar ili šta već.....
Stvar je u tome da mi Srbi nikako ne bismo smeli da je srušimo a Kinez može,jer - on je pridošlica i nema vaze sa našom istorijom!!
E kad bi ovo neko mogao da mi objasni onda bih mu definitivno čestitala...:dash:

P.S.Ja inače mnogo volim kineze,njihovu kulturu i sve to,uvek su mi bili jako interesantni,ali me ovo baš iznerviralo....
 
Koja sve prava imaju nacionalne manjine u SAD-a i Turskoj?Bilo bi dobro da nas o ovome obaveste dobri poznavaoci stanja u tim drzavama.

U južnim delovima SAD nastavnici ne mogu da se zaposle ako ne govore španski, zato što većina dece i roditelja ne govore engleski (a samim tim sve i da se nekako zaposle ne mogu da rade svoj posao jer ih đaci ne razumeju šta pričaju)
 
Да ли им треба обезбедити сва права попут оних која имају нпр. Мађари или Бошњаци, с обзиром на њихову бројност, нема града у којима их нема?

Шта ти имаш против Кинеза они су пријатељски народ
 

Back
Top