Alergija-ove godine jača nego pre

VANJA 011

Zainteresovan član
Poruka
252
Još pre 5 godina mi je ustanovljena alergija na: prašinu, korov,drveće,.... Lekar mi je rekao( alergolog) da u principu i nepostoji lek za alergiju i da ce mi vremenom biti bolje. Zaista mi je svake godine rekacija bila sve blaža (imam alergijsku kijavicu). Međutim, ove godine imam kijavice svaki dan, zapušen nos. Zna li neko o cemu se radi? Ima li neko iskustva u lečenju alergije? Gde da odem, ko su najbolji stručnjaci kod nas?! Ako umete posavetujte me. Hvala. :cry: [/color]
 
VANJA 011:
Još pre 5 godina mi je ustanovljena alergija na: prašinu, korov,drveće,.... Lekar mi je rekao( alergolog) da u principu i nepostoji lek za alergiju i da ce mi vremenom biti bolje. Zaista mi je svake godine rekacija bila sve blaža (imam alergijsku kijavicu). Međutim, ove godine imam kijavice svaki dan, zapušen nos. Zna li neko o cemu se radi? Ima li neko iskustva u lečenju alergije? Gde da odem, ko su najbolji stručnjaci kod nas?! Ako umete posavetujte me. Hvala. :cry: [/color]


I meni se alergija javila tacno pre pet godina, nekako posle bombardovanja, mada kazu navodno da to nema nikakve veze. I muku sam mucila do ove godine, uvek u periodu od sredine avgusta pa negde do kraja septembra, i kijavice i zapusen nos, i svrab ocnih kapaka...Ove godine sam isla prvi put na ispitivanje, rekli su mi da je alergija na polen korova i drveca...Pila sam sumece "Presing" tabletice u dva navrata po 10 tableta i koristila Beconase sprej u pocetku dva puta a kasnije jednom dnevno i ove godine skoro da uopste nisam ni osetila alergiju...Vec par dana ne koristim ni sprej, i nemam nikakvih problema...Krajem oktobra ili pocetkom novembra bi trebalo da odem da primim neku zastitnu vakcinu (do sada je nisam primala), pa cemo videti kako ce iduce godine to sve da izgleda. U svakom slucaju ove godine se osecam ko preporodjena, simptoma je bilo, ali ni priblizno kao prethodnih godina, kad je to bilo pravo mucenje.
Inace na ispitivanje sam isla u "Zavod za zastitu zdravlja zeleznicara" u Savskoj ulici...
 
VANJA 011:
Još pre 5 godina mi je ustanovljena alergija na: prašinu, korov,drveće,.... Lekar mi je rekao( alergolog) da u principu i nepostoji lek za alergiju i da ce mi vremenom biti bolje. Zaista mi je svake godine rekacija bila sve blaža (imam alergijsku kijavicu). Međutim, ove godine imam kijavice svaki dan, zapušen nos. Zna li neko o cemu se radi? Ima li neko iskustva u lečenju alergije? Gde da odem, ko su najbolji stručnjaci kod nas?! Ako umete posavetujte me. Hvala. :cry: [/color]

Institut za alergologiju kbc Srbije.
 
dr:
VANJA 011:
Još pre 5 godina mi je ustanovljena alergija na: prašinu, korov,drveće,.... Lekar mi je rekao( alergolog) da u principu i nepostoji lek za alergiju i da ce mi vremenom biti bolje. Zaista mi je svake godine rekacija bila sve blaža (imam alergijsku kijavicu). Međutim, ove godine imam kijavice svaki dan, zapušen nos. Zna li neko o cemu se radi? Ima li neko iskustva u lečenju alergije? Gde da odem, ko su najbolji stručnjaci kod nas?! Ako umete posavetujte me. Hvala. :cry: [/color]

Institut za alergologiju kbc Srbije.

Mozes i da probas da uzimas preparat zelenog caja ili neke adaptogene mada prvo moras da obnovis Patch test...pozdrav
 
Uradjeni su mi testovi.Konstatovano je da imam izrazenu alergiju na grinje i prasinu, a pored toga (nesto slabiji intezitet) na drvece(odredjene vrste) i korov.
Sve u svemu dat mi je pressing i Beconase sprey za nos.Ajde ovi lekovi ok, ali mi je sporan sprey. Da li cu od njega imati vise stete nego koristi.Kad ovo kazem mislim na ostecenje sluznice nosa, navikavanje na ovakve stvari( u smislu da sa 50 godina i toliko spreyeva iza sebe mi vise nista nece pomagati)
Da li ima neko iskustva u lecenju alergije akupunkturom ili nekim drugim alternativnim(manje stetnim) metodom?
 
VANJA 011:
Uradjeni su mi testovi.Konstatovano je da imam izrazenu alergiju na grinje i prasinu, a pored toga (nesto slabiji intezitet) na drvece(odredjene vrste) i korov.
Sve u svemu dat mi je pressing i Beconase sprey za nos.Ajde ovi lekovi ok, ali mi je sporan sprey. Da li cu od njega imati vise stete nego koristi.Kad ovo kazem mislim na ostecenje sluznice nosa, navikavanje na ovakve stvari( u smislu da sa 50 godina i toliko spreyeva iza sebe mi vise nista nece pomagati)
Da li ima neko iskustva u lecenju alergije akupunkturom ili nekim drugim alternativnim(manje stetnim) metodom?
To je stara zabluda kod nasih ljudi vezano za sprejeve tipa beconase, to je zaista mala koncentracija leka a pri tome deluje lokalno.
Nema mesta zabrinutosti!
 
VANJA 011:
To je stara zabluda kod nasih ljudi vezano za sprejeve tipa beconase, to je zaista mala koncentracija leka a pri tome deluje lokalno.
Nema mesta zabrinutosti!

Hvala na iskrenom i pre svega izuzetno strucnom savetu! :D[/quote]
Mislim da se ubija prase za kilo mesa...vise je stete od koristi kad su u pitanju kortiko preparati...pogotovo za tako nesto..probaj sa adaptogenima ili da naprave vakcinu za tvoj antigen,to je sada hit u svetu..ja sam ipak protiv kortikosteroida za takve stvari
 
Mangup sa diplomom:
VANJA 011:
To je stara zabluda kod nasih ljudi vezano za sprejeve tipa beconase, to je zaista mala koncentracija leka a pri tome deluje lokalno.
Nema mesta zabrinutosti!

Hvala na iskrenom i pre svega izuzetno strucnom savetu! :D
Mislim da se ubija prase za kilo mesa...vise je stete od koristi kad su u pitanju kortiko preparati...pogotovo za tako nesto..probaj sa adaptogenima ili da naprave vakcinu za tvoj antigen,to je sada hit u svetu..ja sam ipak protiv kortikosteroida za takve stvari[/quote]

Sta ovo konkretno znaci? Sta su adaptogeni?Kome da se obratim da dobijem vakcinu(bas za moj konkretni antigen)? Molim te konkretno reci na sta mislis!?
Hvala.
 
Alergologu, koji ce te uputiti na dalja ispitivanja i vakcina se prima u odredjenom periodu godine a ne kad ti planiras ili hoces.
Sa druge strane postoje tacne indikacije kada se daje vakcina a isto tako ako primis vakcinu to ne znaci momenatlno da ces se resiti alergije do kraja zivota.
Lokalna primena kortikopreparata ima za zadatak da spreci komplikovanje alergijske kijavice i ne koristi se preko cele godine nego samo u periodima pogorsanja klinicke slike.
Sve u svemu, alergolog je taj koji daje konacan sud o tvom stanju.Niko drugi!
 
dr:
Alergologu, koji ce te uputiti na dalja ispitivanja i vakcina se prima u odredjenom periodu godine a ne kad ti planiras ili hoces.
Sa druge strane postoje tacne indikacije kada se daje vakcina a isto tako ako primis vakcinu to ne znaci momenatlno da ces se resiti alergije do kraja zivota.
Lokalna primena kortikopreparata ima za zadatak da spreci komplikovanje alergijske kijavice i ne koristi se preko cele godine nego samo u periodima pogorsanja klinicke slike.
Sve u svemu, alergolog je taj koji daje konacan sud o tvom stanju.Niko drugi!
Dr., ocigledno niste procitali opis mog problema. Naime, ja imam najacu alergiju na grinje i kucnu prasinu(utvrđeno je testovima), tako da kod mene nema "sezone". Kinicka slika je manje-vise ista tokom cele godine. Alergolog mi nije ni u naznakama rekao za vakcinu! Sve u svemu pitacu alergologa za ove nove momente. Pozdrav
 
Ja do vojske nisam imao nikakve alergije- tada u vojsci 91- ko zna kakve su nam tamo vakcine dali i od tada ja imam alergiju. Meni je tada bilo ispitano da sam bio alergičan na sve!
posteljina, prašina ,polen, buđ, duvan, grinje, itd itd-
čudili se svi- tada sam primio jednu malu minijaturnu inekciju- i ujutru sam bio novi čovek- mislio sam da mogu da poletim- međutim posle mesec dana- ista priča- kijanje, curenje iz nosa- skoro svake 2 secunde sam ja kijao- stomak me je bio boleo od kijanja- ja nisam znao šta da radim. Onda mi je jedan doktor preporučio šmirglanje, pa sam primio još tu jednu inekciju- koja je ovaj put trajala kraće. verujem da su to bili kortikosteroidi i tada mi je doktor rekao- nemoj više jer ja ovo svom detetu nebih davao- toliko o kortikosteroidima- mislim da nema potrebe šta više da se priča.
Neznam ni sada kako sam to prebrodio- otišao sam u Ameriku i bio 4 god. U californiji mi apsolutno ništa nije smetalo- kao nov. Nešto ovde ima kod nas u ovoj klimi ili zemlji ili neka radijacija pojma nemam šta je. Sada samo imam problema sa proleća- čim krenu trave da rastu. Do pre par godina nekako sam tih prvih mesečak trpeo i prolazilo je- zadnjih 2 god sam uzimao presing- 10 dana i bilo super- Ove godine- ništa- evo ovih dana ja umirem- Uzimam presing ali ništa- rekao mi je doktor za ovaj beconase sprej- ali nepada mi napamet- jer šta ću kasnijih godina ako se sada i na to naviknem-
Može ovaj doktor da priča šta hoće- ali ja znam da su kortikosteroidi- ubice- i da kada ih koristis- posle par godina- nemaju dejstvo- a upropaste organizam. Neznam ni sam kako da se borim- ali lekovi za alergiju- ma koji bili -nisu dobri. Jedna stvar mi je pomogla- ako neko veruje i u to- Tada kada sam bio u ovim mukama od pre 15-ak god počeo sam da postim i da se 3-4 puta godišnje pričešćujem. Mogu vam reći sledeće god sam osetio da mi je mnogo bolje- tada sam i otišao u Usa i tako i tamo nastavio- i eto ja do pre 2-3 god nisam imao problema- ali ima jedno 4-5 god kako nisam ni postio ni pričestio se- znate ono naše- čim malo lakne guzi- odmah sve po starom- neznam dali sam nekome pomogao- ali znam da eto na pr na meni- presing- je izgubio dejstvo posle druge god- i verujem da će svi lekovi tako- pa mislim da veoma treba da obratimo pažnju sa ovim lekovima- jer lako je doktorima- pričam o Srpskim doktorima- koji samo gledaju kako da ti izvuku pare- evo moj doktor mi je odmah rekao- ajde da primiš jedno 2 inekcije- naravno kortikosteroida- nije ni pokušao da ozbiljnije pridje problemu- i pokuša sa nekom blažom postepenijom, metodom. Vakcina je mislim spas - ko može da izoluje jedan alergen koji mu najviše smeta- a za ostale- nije loše ni ovo šmirglanje- meni je i ono pomoglo jedno-40 posto.Ako se ta metoda i dalje radi. Pozz:think::think:
 
Evo zaboravio sam da napišem samo da ova stvar vrlo dobro pomaže- a to je ispiranje sinusa sa razblaženom specijalnom vrstom soli- i nepokušavajte sa ovom normalnom koju koristimo u ishrani. Ovim putem ispirate sinuse i kanale koji su već iritirani od alergena i koji su tu i samim tim još više vas iritiraju- kada ih ovim putem isperete vi samim tim umanjujete alergiske reakcije-i do 90 posto. Meni trenutno pomaže i to veoma dobro. Može da se kupi u Americi- a možda i ovde- nisam se raspitivao- a ako imate bilo koga u Americi to je investicija od 12$ i ima da se kupi u ovim Walgreens radnjama- a ima ih takoreći na svakom koraku.
najbitnije je da je sve prirodno i apsolutno neškodljivo za vaše zdravlje- koje nije za bacanje- ako ga vi sami nesačuvate -ni doktori sigurno neće- pozzz
 
Imam alergiju na prašinu,polen trava,perje,grinje i ko zna šta još.Imala sam u početku kijavicu i bronhitis,a u poslednje 3 godine dobila sam alergijsku astmu.Lekovi za alergiju mi nisu više pomagali i prešla sam na tzv.pumpice,odnosno kortikosteroide,a njih sam koristila i u spreju za nos.Ništa mi nije pomagalo,morala sam da idem stalno na inhalaciju.Pulmolog me slao kod imunologa,ali sam dobila savet da se zdravo hranim,pijem vitamine,....jednom rečju- ništa.Ono što je meni pomoglo je sirup NONI.Ne želim da ovo neko shvati kao neku reklamu i sama se toga grozim.Noni je bio izbor očajnika,jer više ni lekari nisu znali šta da mi daju od lekova.Počela sam da ga pijem u decembru i ovo proleće sam dočekala bez pumpica.Daleko od toga da će noni da vas izleči,ali da ćete imati mnogo blaže simptome alergije to je sigurno.
 

Back
Top