IZJAVA "VETERINARKE" IZ KRALJEVA

mrvica i cile

Primećen član
Poruka
918
Zista tužna vest o pokolju jagnjića u nekom domaćinstu u Kraljevu....tuga. Uvek se pitam kako ih dobro ne obezbede.... :sad2::sad2::sad2:
Kako su rekli na TV još se ne zna da li se tadii o psima ili nekim drugim životinjama, a veterinaraka (tako je bar pisalo dok je pričala) je na pitanje kako će rešiti taj problem, jer je prethodno izjavila da je to već treći slučaj, kratno rekla "pse treba uništiti"

Molim vas, pogledajte tu izjavu!

Molila bih organizacije da reaguju na ovo sramnu izjavu nekog ko se školovao da birine o životinjama i podnesu prijavu:rtfm:

Inače posle su seljani rekli da strahuju za svoje živote i živote dece zbog čopora pasa, a da zakon zabranjuje da ih ubijaju...a veterinarka izgleda nije pročitala zakon!

Ja sam zgrožena i terminom koji je upotrebila "uništiti" :dash:
t
 
Ja sam ostao zatečen kada sam čuo izjavu. Već sam objavio celu vest na jednoj od tema ali nije na odmet da se i ovde ponovi sramota.
Ne mogu da verujem kad čitam komentare koji pišu (ne)ljudi na sajtu b92 a tiče se ove teme...
A i sama medijska kuća se prećutno složila sa činom odmazde pasa lutalica, što se može zaljučiti u zadnjem pasusu teksta.

Svaka čast Valkyriur za komentar, to je suština.


Pokolj stoke u Kraljevu
2. april 2010. | 19:32 | Izvor: B92 Kraljevo -- U poslednje dve nedelje u užem delu grada Kraljeva došlo je do nesvakidašnjeg pokolja stoke.

Na osnovu izveštaja veterinara i komunalne inspekcije utvrdiće se da li su u pitanju psi lutalice ili neka druga životinja. Jutrošnji napad je Dejanu Tomoviću u naselju Žiča usmrtio devet životinja. Meštani strahuju zbog daljih napada nepoznatih životinja i najavljuju organizovanje straže.

Teme
Zaštita životinja

Domaćinstvo Dejana Tomovića nalazi se na svega 5 kilometara od centra Kraljeva. Ova uzorna porodica bavi se stočarstvom više iz hobija, jer u gusto naseljenoj zoni Žiče drugačije nije ni moguće. Uz okućnicu ovce, koze, ukrasna perad, ptice, psi i mačke. Pravi mali životnjski vrt.

Jutros je za njih bio pravi šok kada su otišli da nahrane stoku. Dejan nije mogao da komentariše, ali nije krio svoje suze.

Njegov rođak Stevan Janjić kaže da je čuo lavež pasa oko četiri sata ali niko nije slutio da će doći do ovakvog pokolja stoke.

“Ovo su stvari koje se neretko dešavaju.Čopori pasa šetaju slobodno. Oni su zaštićeni dok mi strepimo da li će nam napasti i decu kada se uveče vraćaju iz škole. Dejan sa razlogom ne može da priča, pa on je mnogo ljubavi truda uložio u ovo. Nije stvar samo materjalne prirode”, kaže ovaj meštanin

Na teren je izašla veterinarska ekipa i Komunalna inspekcija. Nažalost ovaj slučaj nije usamljen jer je u poslednje dve nedelje na području grada evidentirano još dva pokolja u Kovačima i Bunjačkom Brdu, gde su gubici za vlasnike takođe veliki.

Vetrinar na uviđaju Milka Kepčija kaže da je jedino rešenje da se psi lutalice pod hitno unište, jer postoji opasnost i od širenja zaraze.

“Ja ne mogu pouzdano da tvrdim, sumnjam na pse lutalice. Ujedi na uginulim i ranjenim životinjama i šape asociraju na velikog psa. Dalja obdukcija i analize utvrdiće o kojoj životinji se radi, a taj posao će odraditi više instance”, kaže Kepčija.

Daljom obdukcijom, dakle, saznaćemo da li su u pitanju psi ili neka druga životinja. Masakrirane ovce i jarići nisu odneti niti pojedeni, kao u slučaju kod Milenkovića u Kovačima.

Ograda visoka metar i po i obezbeđen obor, očigledno za ovu neman nije bila prepreka, jer je u svom zlodelu usmrtilo devet životinja.

Mladen Budimir, komunalni inspektor, kaže da dalja akcija mora biti usmerena na hvatanje tih životinja, no nemoguće je sa malim brojem ljudstva pokriti teren.

“Znate da je Kraljevo proglašeno zonom besnila, i ovaj problem mora biti rešen jer bez obzira da li imamo jednu životinju ili se suočavamo sa čoporom, potencijalna su opasnost po druge životinje”, kaže on.

Materjalnu štetu Tomovići mogu da nadoknade od gradskih vlasti u slučaju da se dokaže da su u pitanju psi lutalice, no meštani više strepe za bezbednost dece, jer su čopori pasa česta pojava.

Stevanj Janjić kaže da meštani razmišljaju da uvedu i straže.

“Nemoćni smo. Vidite da smo sva dvorišta ogradili, da je to sve uređeno, ali sada niko ne može mirno da spava. Šta da je Dejan ušao u obor dok je neman bila unutra. Pa i njega bi usmrtio. Zakon i država štiti životinje, pa mi moramo da se zaštitimo sami, ako to državni ili čiji organi nisu u stanju. Ne znam ali ćemo se nekako organizovati, ima ovde i lovaca. Ne znam nisam pametan”, kaže on.

Zbog napada pasa lutalica na građane Kraljeva, lokalna vlast je za odštetu od ujeda, pre tri godine izdvojila 70 milona dinara. Zakon o dobrobiti životinja ne dozvoljava eutanaziju, tako se ljudi pitaju ko će njih da zaštiti.
 
Da li neko zaista gaji iluzije da su veterinari koji se bave krupnom stokom završili Veterinarski fakultet zbog ljubavi prema životinjama?! :eek:
Ma 'ajte, molim vas, sledeće će te me ubeđivati da su plastični hirurzi veliki filantropi.
Novac je ključ svega i sasvim je razumljiv bes veterinarke prema svakoj životinji koja joj otima posao. To što ja mislim da je dotična individua dostojna najgoreg prezira, je potpuno druga stvar.
Nego, hoćemo li tako da uništimo i vozače automobila?
Ipak, ja daleko više strahujem da će onima do kojih mi je stalo da se desi nešto loše u saobraćaju, nego od bilo kog čopora napuštenih pasa. :think:
 
Poslednja izmena:
Da li neko zaista gaji iluzije da su veterinari koji se bave krupnom stokom završili Veterinarski fakultet zbog ljubavi prema životinjama?! :eek:
Ma 'ajte, molim vas, sledeće će te me ubeđivati da su plastični hirurzi veliki filantropi.
Novac je ključ svega i sasvim je razumljiv bes veterinarke prema svakoj životinji koja joj otima posao. To što ja mislim da je dotična individua dostojna najgoreg prezira, je potpuno druga stvar.
Nego, hoćemo li tako da uništimo i vozače automobila?
Ipak, ja daleko više strahujem da će onima do kojih mi je stalo da se desi nešto loše u saobraćaju, nego od bilo kog čopora napuštenih pasa. :think:

Pa pazi, št je najgore, ona i jeste al' je negde usput izgubila kompas. Najozbiljnije. I niko, bukvalno niko je ne voli, samo čekaju kako bi je oterali u penziju. Ovo će možda biti dovoljno da se pred Komorom ispita njena licenca, svakako ću se potruditi da pravi ljudi saznaju za to.
 
Evo pomenute "Veterinarke".
Nije pristojno suditi prema nečijem izgledu, ali ne mogu se oteti utisku da je i on bitno uticao na ovakav stav prema psima koje, kako ona smatra, "Treba uništiti".


iw44lu.jpg
 

Back
Top