KO SALJE SINA DA OSLOBADJA KOSOVO ?

Pogledaj rezultate ankete: DA LI BI POSLALI SINA ILI UNUKA U RAT ZA KOSOVO

Glasova
53. Ne možete glasati na ovu anketu
  • NE, NI ZA STA NA SVETU NE BI SLAO SVOJE DETE U RAT

33 62,26%
  • DA, MAKAR I POGINUO, KOSOVO JE SRCE SRBIJE

20 37,74%
Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 316

Tema: KO SALJE SINA DA OSLOBADJA KOSOVO ?

Aktivan član SamProtivSvih (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano KO SALJE SINA DA OSLOBADJA KOSOVO ?

Pretpostavljam da je san svakog dobrog patriote , da ce jednoga lepog dana , onako visok i bled, na konju i sa zastavom u ruci , stati na proplanak iznad kosova polja, i sjurcati se u konacni , oslobodilacki juris , sekuci arnautima glave levo i desno.............

Naravno, cak i patriote , u svom zanosu znaju da se to nece desiti bar sledecih 30 - 50 godina, ( a mozda ni tada ).......pa se postavlja pitanje, da li ce tada moci da zajasu konja sa uznapredovalim lubagom, reumom, slabim srcem i jos slabijom besikom........

Znaci , umesto danasnjih junaka, morace da ratuju njihova deca.......

Bas me interesuje koliko ima dilbera koji pretpostavljaju parce yebene teritorije, srpskoj mladosti i rodjenoj deci.....odnosno, koliko bi vas poslalo za 30 godina svoje sinove ili unuke u rat za kosovo???

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: KO SALJE SINA DA OSLOBADJA KOSOVO ?

Evo ja sam taj bolid Što kaže Desanka Maksimović u onoj pesmi "Žao mi je čoveka" al ybg, zna se viši cilj.
    Sve ovo pod uslovom da rata mora biti i da ne zavisi od nas, inače sam pacifista

Lesandar je trenutno na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    429

Citat Original postavio SamProtivSvih Pogledaj poruku
    Pretpostavljam da je san svakog dobrog patriote , da ce jednoga lepog dana , onako visok i bled, na konju i sa zastavom u ruci , stati na proplanak iznad kosova polja, i sjurcati se u konacni , oslobodilacki juris , sekuci arnautima glave levo i desno.............

Naravno, cak i patriote , u svom zanosu znaju da se to nece desiti bar sledecih 30 - 50 godina, ( a mozda ni tada ).......pa se postavlja pitanje, da li ce tada moci da zajasu konja sa uznapredovalim lubagom, reumom, slabim srcem i jos slabijom besikom........

Znaci , umesto danasnjih junaka, morace da ratuju njihova deca.......

Bas me interesuje koliko ima dilbera koji pretpostavljaju parce yebene teritorije, srpskoj mladosti i rodjenoj deci.....odnosno, koliko bi vas poslalo za 30 godina svoje sinove ili unuke u rat za kosovo???
    Да ли бисте послали сина или унука у Авганистан? Нако ће ипак морати да прави испраћај негде.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

A zašto uopšte polazite od toga da neko nekoga negde može da šalje? Valjda punoletni odlučuju sami za sebe.

Elita
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Uvek se sve slomi na sitnoj buraniji. Ne bi u taj rat išla deca kojekakvih guzonja, tajkuna i političara. Posle mi niko, kao majci verovatno ne bi rekao ni hvala, a jednog dana bi tog mog sina ili unuka možda proglasili i za ratnog zločinca.
    Ali ako bih morala da biram gde unuci da mi ratuju, u nekakvoj Liberiji, Libanu ili Avganistanu ili za sveto Kosovo, ebiga, zar treba da preciziram?

Veoma poznat Rechke (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Zamisli da si ovo pitanje postavio pre 40-50 godina, kako bi te ljudi bledo i sa nerazumevanjem gledali
    Nema tu hoćeš-nećeš, nego moraš, to je tvoja dužnost prema državi u kojoj živiš, i koja ti omogućava život
    Βασιλεὺς Βασιλέων Βασιλεύων Βασιλευόντων

Zatucani klerofašista!

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Enchanted Pogledaj poruku
    A zašto uopšte polazite od toga da neko nekoga negde može da šalje? Valjda punoletni odlučuju sami za sebe.
    ...

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Lesandar Pogledaj poruku
    Да ли бисте послали сина или унука у Авганистан? Нако ће ипак морати да прави испраћај негде.
    Ne bih , naravno.......a sada pusti te glupave spamove , pa odgovori na prosto pitanje

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Pitanje za postavljača teme - da li ti "poslao", tj da li bi se složio da jednog dana tvoji sinovi pođu u rat za bilo koji deo teritorije Srbije, ili pak odbranu zemlje od neke spoljašnje agresije ili unutrašnjeg neprijatelja?

Zatucani klerofašista!

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Danica Čvorović Pogledaj poruku
    Uvek se sve slomi na sitnoj buraniji. Ne bi u taj rat išla deca kojekakvih guzonja, tajkuna i političara. Posle mi niko, kao majci verovatno ne bi rekao ni hvala, a jednog dana bi tog mog sina ili unuka možda proglasili i za ratnog zločinca.
    Ali ako bih morala da biram gde unuci da mi ratuju, u nekakvoj Liberiji, Libanu ili Avganistanu ili za sveto Kosovo, ebiga, zar treba da preciziram?
    Kakve veze sada ima avganistan, liberija i ostale svetske vukoyebine, kada imamo i ovu svoju koju treba "osloboditi"???

dakle, pitanje je jednostavno.......da li bi poslali svoje dete , u rat za oslobodjenje Kosova ?? sa svim rizicima koje to povlaci ???

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Jedan moderator odavde se javno hvalio kako je ponosan sto mu je sin pod puskom u KZB i sto mu je glava u torbi... ja taj stav ne shvatam, i moram priznati, posle svih ovih godina, u slucaju bilo kakvih konflikta, poslao bih decu sto dalje odavde, jer sigurno ne bi ratovali za otadzbinu, vec za neke pojedince... Srbija ionako nema vise ponosa da brani samu sebe. Nema se za sta ginuti, sem za tu decu... A njih treba cuvati, jer su oni jedino sto Srbija ima. Srpska zemlja je bezvredna i s njom svako moze da se potkusuruje sada. Zato cuvati zivote i decu, da bi nekad mogli i da imamo zemlju. Posto smo isli kontra te logike, zato nas i sad ima ovoliko i zato i imamo ovako malo preostalog prostora za zivot. NISMO CENILI ZIVOTE I DECU, PORODICE I PRAVE VREDNOSTI, ZATO SE I OSIPAMO.
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Rechke Pogledaj poruku
    Pitanje za postavljača teme - da li ti "poslao", tj da li bi se složio da jednog dana tvoji sinovi pođu u rat za bilo koji deo teritorije Srbije, ili pak odbranu zemlje od neke spoljašnje agresije ili unutrašnjeg neprijatelja?
    Naravno da ne bih.......ni u ludilu

nema tog parceta zemlje , koje je meni vaznije od moje dece..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Tacno tako ko sto rece sagovornik u ratu nayebe sitna boranija. Sta da kazem sad 2000 kad je bilo ono na jugu srbije sa shiptarima mene taman doso iz vojske sakupe da branim jug tj Vranje. Ja ko i svaka budala se odazovem na poziv al kad sam stigo tamo gorko sam se pokajao. Od nas 147 coveka koja su bila u rezervnom sastavu ni jedan sin lekara i ostalih lesinara sve sirotinja i radnicka kalsa . Njihove dece nigde ko da njima to isto Vranje ne treba . Tad sam se odazvao i reko vise nikad ali bas nikad. Drugi poziv mi ostavili na vrata tu je i ostao nisam se odazvao . Slali po mene i civilnu i vojnu miliciju i pretili sudom i sta vise nisu radili trajalo je to pola god i ajjj zzz zaboravili . Nek ide ko je budala ja ne vise
    Poslednji put ažurirao/la SASA 79 : 02.04.2010. u 15:49

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Niogde sina ne bih slao niti bih ja igde išao da oslobađam. Razlog je što je u navedenoj situaciji besmisleno i nemamo šansi za pobedu bilo koje vrste jer nemamo podrške nikakve za razliku od šiptara. A da ne pričamo o situaciji da kad se eventualno i uzme deo teritorije, doći će politička odluka o povlačenju. I onda - džaba smo krečili i neki ljudi izginuli.
    Tek kad se promeni politička strana cele priče može se razmišljati o opcijama. Do tada ću da gledam kako se "junaci" junače na forumima i da ih ismevam. A to ću moći jer ni oni neće dalje od LCD ekrana nikad otići iako pričaju suprotno.

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Rechke Pogledaj poruku
    Zamisli da si ovo pitanje postavio pre 40-50 godina, kako bi te ljudi bledo i sa nerazumevanjem gledali
    Nema tu hoćeš-nećeš, nego moraš, to je tvoja dužnost prema državi u kojoj živiš, i koja ti omogućava život
    Zamisli da si nekome rekao da je moguce presaditi srce pre 40 - 50 godina ??

Mogao si bolje argumente naci , u , recimo srednjem veku??

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

dakle, pitanje je jednostavno.......da li bi poslali svoje dete , u rat za oslobodjenje Kosova ?? sa svim rizicima koje to povlaci ???
    I dodati na pitaje, da bude kompletno: u situaciji u kakvoj smo sad mi (Srbija) i u kakvoj je Kosovo.

Elita
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kakve veze sada ima avganistan, liberija i ostale svetske vukoyebine, kada imamo i ovu svoju koju treba "osloboditi"???

Zar ću se ja u tom slučaju nešto pitati?
    ne verujem da bih ga terala da kao pi.zda pobegne u inostranstvo, ali ako bi rekao, majko, meni se ne gine za ove budale, onda možda...
    Nije to moja odluka, u svakom slučaju.

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zamisli da si nekome rekao da je moguce presaditi srce pre 40 - 50 godina ??

Mogao si bolje argumente naci , u , recimo srednjem veku??
    Osim toga, oni koji potvrdno odgovaraju na anketu, ja bi im oduzeo pravo na roditljstvo... I poslao im decu u neki dom... Tamo bi verovatno više osetili toplinu doma i roditeljske ljubavi...

Elita User Friendly (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    409

Cim ostavim porod bio bih spreman da odem da poginem za svoju zemlju bilo da smo branioci ili agresori!
    Iz ovog razloga cu imati vise od 2je dece,ako neki krenu da oslobadjaju da mi neko nastavi porodicno stablo! Bolesno zvuci znam,ali otadzbina je otadzbina i bolje je poginuti mlad zbog nekog viseg cilja nego umreti kao matora drtina koja sere po ceo dan kako su skupi lekovi i koga svi mrze! Deca traze da umres jer si im obaveza i treba im tvoja imovina,unuci te posecuju jednom u dva meseca da bi ti uzeli pare,ti ne privredjujes i samo kukas,svima smetas i kad tad ces ostati sam zato je starost strasna! Lepse je umreti na bojnom polju,herojski,a jos lepse je ostati ziv i doziveti pobedu u ratu!
    Audi, vide, tace, si vis vivere in pace

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Hadži Zamfir Pogledaj poruku
    Osim toga, oni koji potvrdno odgovaraju na anketu, ja bi im oduzeo pravo na roditljstvo... I poslao im decu u neki dom... Tamo bi verovatno više osetili toplinu doma i roditeljske ljubavi...
    A i pitati ih zašto zajedno s decom ne krenu u gerilski rat na Kosovo. Sad odmah.
    Sveta srpska zemlja ne može da čeka, zar ne? Ja da sam za varijantu dva, ne bih čekao ni sekunde.

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Hadži Zamfir Pogledaj poruku

Učlanjen
    15.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    291

Naravno da ne bih.......ni u ludilu

nema tog parceta zemlje , koje je meni vaznije od moje dece..
    Čak ni ako je u pitanju sopstveni dom?

Zatucani klerofašista!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kad se proglasi mobilizacija niko ne odlucuje dal ce da ide ili nece nego svako ide zato sto je to njegova obaveza. osim ovi dezerteri , al u neka druga vremena dezertere su odmah streljali dok ih danas aboliraju od izdaje.

Poznat Крагуј (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    634

država je ta koja će izvršiti mobilizaciju i tu nema mesta razmišljanju hoću-neću,to je dužnost i obaveza a oni bez ratnog rasporeda mogu da odlučuju hoće li ili neće u dobrovoljce dok i njima ne stigne poziv.......odbrana zemlje je obaveza za SPOSOBNE ljude,ne za demokratske vojnike koji služe po porodilištima,staračkim domovima.....bojim se da ljudima bez morala deca mogu biti dobra samo za kupus.......ali ipak mislim da u Srbiji neće biti problem ljudstva kada dođe dan za OSLOBAĐANJE svih Srpskih zemalja koji su nam oteti i sa kojih smo proterani......taj dan će se desiti kad dođe do kraha fašističkoevropskeamero zločinačke politike i onda mislim da neće biti ni potrebe za nekom velikom vojnom akcijom jer će tada ostati bez podrške ubica iz jevrope i kao takvi su bezopasni.....mislim na sve neprijatelje Srbije.....
    Poslednji put ažurirao/la estler : 02.04.2010. u 17:33 Razlog: editovano

Učlanjen
    02.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio †0verkill† Pogledaj poruku
    Cim ostavim porod bio bih spreman da odem da poginem za svoju zemlju bilo da smo branioci ili agresori!
    Iz ovog razloga cu imati vise od 2je dece,ako neki krenu da oslobadjaju da mi neko nastavi porodicno stablo! Bolesno zvuci znam,ali otadzbina je otadzbina i bolje je poginuti mlad zbog nekog viseg cilja nego umreti kao matora drtina koja sere po ceo dan kako su skupi lekovi i koga svi mrze! Deca traze da umres jer si im obaveza i treba im tvoja imovina,unuci te posecuju jednom u dva meseca da bi ti uzeli pare,ti ne privredjujes i samo kukas,svima smetas i kad tad ces ostati sam zato je starost strasna! Lepse je umreti na bojnom polju,herojski,a jos lepse je ostati ziv i doziveti pobedu u ratu!
    potpuno se slazem sa boldovanim

Slične teme

1. Hrvatska šalje helikoptere i vojnike na Kosovo
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 12.06.2009., 07:33
  2. Bugarska šalje vojna pojačanja na Kosovo
    Autor andeli apokalipse u forumu Politika
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 21.04.2009., 23:30
  3. Putin šalje humanitarnu pomoć na Kosovo
    Autor Majka Rusija u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.03.2008., 17:08
  4. EU salje misiju krajem nedelje na Kosovo!
    Autor BUBALICA1983 u forumu Politika
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 05.02.2008., 05:16

Oznake

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •