Otok prsta

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav! Juce sam izgleda nezgodno sutnuo u nesto :eek: i sredio palac na desnoj nozi. To se desilo sinoc oko 7-8 uvece, evo prodje noc a otok nije spao. Nisam isao kod lekara. Bol je u onom zglobu palca, znaci ne u kontaktu sa stopalom (tu ga nekako i pomeram bez bola), ali je upala kod onog zgloba na sred prsta... Uopste ne znam kako se manifestuje lom prsta ili slicno :sad2: ...prst nije promenio boju nesto strasno ali i nije bas zdrave boje ali dobro..nokat nije pocrneo...kako skidati otok? A inace se i bojim lekara u vezi sa kostima da mi, ne daj boze ne bi ovako otecen prst capio i namestao ako je iskocio i sta ja znam...tacno bih ga ubio...*** nikad nista nisam lomio....hvalaaaaa.....
 
Bih ja posetio docu ali mi nekako strasno deluje sada taj odlazak u neku dezurnu bolnicu, pa rentgen...a bojim se da mi neko ne dohvati prst i ne cima tamo-vamo, da ga namesta ili nesto slicno....kosa mi se digne na glavi i na pomisao.....
A zar lom ne boli konstantno? Ja kada mirujem nema ne znam kakvog bola, osecam pulsiranje i to je to, bol osetim ako slucajno u hodanju pokusam da savijem taj prst....
 
Ovako predvece osecam da mi je noga opet otekla...fixator mi smeta bukvalno jer bi noga da se malo rasiri....cime to sprecavati i sta je uopste uzrok da mi noga ovako otekne? Doduse jesam danas ceo dan na nogama pa i ovako kljakav ali...:eek:
 
Pa i nije bas napisao...ali je napisao 'hod na peti, elevacija, analgeti, hladne obloge'..e sad, analgetike sam i pio kada je bas kljucalo, a hladne obloge stvarno ne znam na sta da stavljam kad mi je prst uvijen...i sta znaci elevacija?
 

Back
Top