Bela venčanica

srebro

Primećen član
Banovan
Poruka
681
Pade mi danas pogled na onaj glupi serijal "venčanje za 48 sati" i zapitah se šta to današnje žene dokazuju sa onim snežno-belim venčanicama,velovima i sličnim apsurdnim rekvizitima.Bela boja je simbol čistoće i nevinosti,nekad se koristila jer su se devojke stvarno udavale nevine,bilo je sramota da bude drugačije i stoga se to stanje time obznjanjivalo javnosti..Ali u današnje vreme može se reći da ako je nevinost na južnom polu,devojke su na severnom u 99% slučajeva,pa čemu onda to izigravanje čednosti i lažno moralisanje? U šta to ubedjujete i koga?
 
Totalno si u pravu,zato sam se ja vencao bukvalno za tri minuta,a moja tada jako mlada supruga nije imala nista belo na sebi,iako je oduvek bila samo moja.
Volim te M.,i hvala ti sto nam nikada nije trebala svadba niti veliko vencanje.Hvala ti malceka sto pre cetiri godine smo imali svoj intimni momenat izgovaranja DA! To sam glasnije rekao u sebi nego na glas.
 
Hmm,jesu lepe i svecane,cak se i ja slazem sa time,ali vise bih ja to drzao u masti nego u stvarnosti.
Jedno DA pred maticarem ne pita sta nosis na sebi.
Ne mogu da verujem da JA pricam o vencanicama.....svejedno,brak jeste nesto najlepse sto moze da se dogodi.
 
meni je bilo toliko svejedno, da sam na kraju obukla maminu belu na zute tufne. Kad se mama udavala to je bila ultra vencanica (kupljena u Trstu), a na meni je izgledala kao spavacica. Zamalo da zbog toga ostanem bez muza. Covek kad me video ispred crkve, hteo da samo produzi dalje. No lepo izgleda na slikama, bas je fotogenicna.
 
Ma, ja bas volim venčanice. Protivnik sam ogromnih kičastih i svadbi, i venčanica, ali mislim da svaka devojka sanja ceo život o posebnosti tog dana i trenutka venčanja... Koliko god bilo otrcano, ja zaista želim da tog dana budem princeza... makar tog jednog jedinog dana da budem najvažnija i najlepša...
 
Obozavam vencanice. :D
Mislim da kada vec resis da se vencas, odes u crkvu ili svojom voljom potpises neki papir, onda ti to ipak nesto znaci inace sve to ne bi ni radio.
Niko ne moze da me ubedi da onda bas nije ni bitno kako izgledas. Pa i kad izlazis u grad lepo se oblacis...Ali necu sada da kvarim temu.
Lepo je kada jedan dan u zivotu mozes da budes prava princeza, u prelepoj haljini,...
Onaj drugi deo: 350 ljudi, igranje po stolovima, zavijanje pevaljke, secenje torte i uzjamno hranjenje istom...To je sve stvar izbora, ne mora tako da izgleda i nema nikakve veze sa vencanicom. Nju mi ne dirajte. Mozda sam ja detinjasta i previse romanticna, ali mi je taj dan u vencanici ostao bas u lepom secanju. Bas sam uzivala iako me je muz (tadasnji decko) jedva naterao da napravimo klasicno vencanje.
 
Uvek sam ZA belu vencanicu.
I da se udam jos 10 puta (ako poludim, mozda) uvek bi to bila bela vencanica
NE UVEK ISTA HALJINA , NARAVNO!
Vencanica me uvek podseca na divnu sliku pepeljuge , a da li nju mozes da zamislis u pantalonama
Svejedno , volim svoju belu vencanicu , volim da znam da je tu , i da sam je nosila samo ja , samo jedan dan ...
MLADE , SAMO NAPRED !!
 
takodje, ZA!

izuzetak su krecije od vise hiljada eur kakve nose tzv. pevacice na tzv. vencanjima stoleca. javlja mi se da ce karleusina biti predmet price i zute stampe narednih meseci (nema smajlija za bljak).

stvarno ne volim seljacenje ni na koju temu ali kao sto sam vec napisala, to je stvar licne kulture pojedinca.
 
sanja:
javlja mi se da ce karleusina biti predmet price i zute stampe narednih meseci (nema smajlija za bljak).
Ma ima kako nema
38.gif
 
chokolada:
sanja:
javlja mi se da ce karleusina biti predmet price i zute stampe narednih meseci (nema smajlija za bljak).
Ma ima kako nema
38.gif

Copy/paste, copy/paste draga...

Sto se tice vencanice i njene simbolike: menjaju se vremena, tako da moze da simbolizuje cistotu ljubavi - a to sto su tebi drolje sve ne nevine devojke koje se nisu udale za "otvaraca" - to je tvoj sick mind!
 
Evo ja se udajem u beloj haljini, a filozofirala sam o tome kako je to bezveze, itd..
Razlozi zbog kojih sam se odlucila su sledeci.

Prvo ima prelepih belih vencanica, ima naravno i drugih boja (meni belo super stoji)
Drugo verujte to je najlakse i najprakticnije i najmanje zezanja ima oko izbora, prilagode je u potpunosti prema tebi i ne moras puno da se sekiras ni oko cega
Trece ipak treba da se vidi ko je mlada, a najlakse se izdvoji u vencanici
Cetvrto svaka zena prelepo izgleda kad je obuce

Moram da priznam da sam kategoricki odbila zipon, i da je haljina diskretna sa prelepim vezom
 

Back
Top