Tihić: BiH mora donijeti deklaraciju kojom će osuditi zločine nad Srbima i Hrvatima

_Krang_

Domaćin
Poruka
3.752
Tihić: Bilo je i zločina nad Srbima

U proteklom ratu bilo je zločina nad Srbima i Hrvatima i to ne samo kada je riječ o BiH već i o drugim državama, te u tom smislu BiH, čiji su Srbi konstitutivni narod, treba da radi na deklaraciji ili sličnom dokumentu koji će jasno osuditi sve zločine bez obzira na broj, etničku ili vjersku pripadnost žrtava - smatra lider SDA Sulejman Tihić.
On je istakao da je deklaracija o Srebrenici koja je usvojena u Skupštini Srbije važan korak u procesu suočavanja sa istinom o genocidu u Srebrenici i ratu u BiH.

"Veoma je važno da je Skupština Srbije ovom deklaracijom najoštrije osudila zločine i priznala presudu Međunarodnog suda pravde. Takođe je izjavljeno saučešće žrtvama i izvinjenje zbog toga što nije učinjeno sve da se spriječi ova tragedija", rekao je Tihić za Srnu.

Prema njegovim riječima, u ovoj deklaraciji izraženo je opredjeljenje za procesuiranje svih odgovornih i hapšenje ratnih zločinaca.

Predsjednik SDA izrazio je nadu da će deklaracija Skupštine Srbije pozitivno utjecati na "promjenu svijesti ne samo u Srbiji i na javnost vlast i javnost u Republici Srpskoj".

Predsjedavajući Kolegijuma direktora Instituta za nestala lica BiH Amor Mašović smatra da deklaracija Skupštine Srbije o osudi zločina u Srebrenici "potvrđuje da su genocid počinile vlasti Republike Srpske (rs), a ne pojedinci".

On je za "Dojče vele" izjavio "da su vlasti Srbije uputile izvinjenje žrtvama zbog onoga što su vlasti RS učinile jula 95".

Skupština Srbije usvojila je noćas Deklaraciju o Srebrenici kojom najoštrije osuđuje zločin nad bošnjačkim stanovništvom Srebrenice u julu 1995. godine, na način utvrđen presudom Međunarodnog suda pravde, i traži i od ostalih država na prostoru bivše Jugoslavije da na isti način osude zločine nad Srbima.

http://otvoreno.ba/vijesti/bih/1545...kojom-e-osuditi-zlocine-nad-srbima-i-hrvatima

__________________________________________
 
Preporucio bih svima da ovu vest procitaju na sajtu lista "Dnevni avaz"...i da nikako ne propuste citanje ostavljenih komentara iza ove vesti...

31.03.10. u 18:57 od teutonac

Spisak Tihicevih velikosrpskih izjava: 1. Dobrovoljacka je ratni zlocin. 2. Bosnjaci trebaju zaboraviti genocid u Srebrenici. 3.Nema ukidanja rs-a, izjava u NSRS! 4.Dogovor s Dodikom nema alternativu. 5. BiH se mora izvinuti zbog zlocina nad Srbima i Hrvatima. Halo Bosnjaci zar ne vidite da je Tihic tihi ubica Bosnjaka...



:hahaha:

Ove muye nisu normalne....
 
31.03.10. u 18:57 od teutonac

Spisak Tihicevih velikosrpskih izjava: 1. Dobrovoljacka je ratni zlocin. 2. Bosnjaci trebaju zaboraviti genocid u Srebrenici. 3.Nema ukidanja rs-a, izjava u NSRS! 4.Dogovor s Dodikom nema alternativu. 5. BiH se mora izvinuti zbog zlocina nad Srbima i Hrvatima. Halo Bosnjaci zar ne vidite da je Tihic tihi ubica Bosnjaka...



:hahaha:

Ove muye nisu normalne....

Da,ali najgore po meni je to sto se oni vade na to da nisu krocili na tlo Srbije i da se zato ne trebaju nikome izvinjavati-iz cega sledi da je njihova armija imala pravo da ubija gradjane BIH srpske nacionalnosti i da je to nesto sasvim najnormalnije zbog cega se nikome ne trebaju izvinjavati...

Zato kazem-svaka cast Tihicu za hrabrost zato sto ga,po komentarima, 99 % Bosnjaka zeli obesiti...
 
Da,ali najgore po meni je to sto se oni vade na to da nisu krocili na tlo Srbije i da se zato ne trebaju nikome izvinjavati-iz cega sledi da je njihova armija imala pravo da ubija gradjane BIH srpske nacionalnosti i da je to nesto sasvim najnormalnije zbog cega se nikome ne trebaju izvinjavati...

Zato kazem-svaka cast Tihicu za hrabrost zato sto ga,po komentarima, 99 % Bosnjaka zeli obesiti...

kako ne kapirash da je tihic lukavi balija
on lepo kaze da chak i ako donesu neku rezoluciju(shto josh nije ni ideja nego njegovo razmishljanje u tom pravcu lol) to ce biti osuda "svih zlochina bez obzira na veru nacionalnost bla bla"
a mi smo doneli samo za srebrenicu
uvidjash neku razliku?
 
Da,ali najgore po meni je to sto se oni vade na to da nisu krocili na tlo Srbije i da se zato ne trebaju nikome izvinjavati-iz cega sledi da je njihova armija imala pravo da ubija gradjane BIH srpske nacionalnosti i da je to nesto sasvim najnormalnije zbog cega se nikome ne trebaju izvinjavati...

Zato kazem-svaka cast Tihicu za hrabrost zato sto ga,po komentarima, 99 % Bosnjaka zeli obesiti...

Drugim recima , mi sad mozemo da pobijemo hrvate u Vojvodini , i Siptare na Jugu Srbije , i nikom nista .
 
Da,ali najgore po meni je to sto se oni vade na to da nisu krocili na tlo Srbije i da se zato ne trebaju nikome izvinjavati-iz cega sledi da je njihova armija imala pravo da ubija gradjane BIH srpske nacionalnosti i da je to nesto sasvim najnormalnije zbog cega se nikome ne trebaju izvinjavati...

Zato kazem-svaka cast Tihicu za hrabrost zato sto ga,po komentarima, 99 % Bosnjaka zeli obesiti...

Još da je spomenuo one sandžaklije što su stizale u bih...:lol:
 
kako ne kapirash da je tihic lukavi balija
on lepo kaze da chak i ako donesu neku rezoluciju(shto josh nije ni ideja nego njegovo razmishljanje u tom pravcu lol) to ce biti osuda "svih zlochina bez obzira na veru nacionalnost bla bla"
a mi smo doneli samo za srebrenicu
uvidjash neku razliku?

O toj rezoluciji je tek otvorena prica,a to koliko ce rezolucija biti,da li ovaj sistem po kome smo mi osudili zlocine ili taj koji ti navodis-jos se ne zna...

Uostalom,mislim da oni takvu rezoluciju nece doneti u narednih 50 godina-toliko nas mrze...zato je pomalo i preuranjeno da uopste pricamo o njoj...

A ja uvek pred sobom imam sliku Silajdzica kada se pominje bosnjacko rukovodstvo (mislim da je on model po kome se i ostali ponasaju ) i zato skidam kapu Tihicu,zato sto je imao hrabrosti da uopste zapocne nesto na temu bosnjackih zlocina i tako iskoci iz njihovog klisea...
 

Back
Top