kolaz, vitraz i mozaik
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: kolaz, vitraz i mozaik

sanja
    Guest

Podrazumevano kolaz, vitraz i mozaik

zanimaju me kolaz, vitraz i mozaik. posto ste ljudi iz tog sveta, mene nije blam da pitam gde to mogu da naucim? totalno amatareski me zanima.
    molim odogovore na mail ili icq. hvala.

Početnik delfina (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kolaz,vitraz,mozaik

Ako te zanima umetnost,kao pocetnik,najbolje nabavi Istoriju umetnosti od Jansona.Tu ces naci prilicno informacija o umetnosti od praistorije do moderne umetnosti ukljucujuci i ova tri pojma koja te zanimaju.a probaj i na netu pod search.srecno![/b]

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Delfina, lep ti je nick, ali ne navodi devojku na zlo. Po meni Janson i nije bas toliko savrsena "enciklopedija", a i mislim da ne moze nista da se izvuce osim istorijskih podataka.
    Ako te zanima da radis pravi vitraz (bojeni staklici spojeni olovom) vidi ima li neki kurs pri bogoslovskom fakultetu (na Bogosloviji) ili mozda na primenjenoj ili likovnoj akademiji. A sto se tice kolaza, to mozes i sama. Samo je bitno da savladas kompoziciju sto moze da ti objasni bilo koji likovnjak.

Slikar
    Guest

Podrazumevano

Sve tri imate lepe nickove.
    Vitraz, kolaz i mozaik su divne drevne tehnike. Svaka trazi puno talenta, truda, vestine i znanja. Nemojte devojku zamarati Jansonom i drugim Istorijama umetnosti. Bilo kojom od ovih tehnika mozes se baviti ako pre svega:
    1. imas talenat za vizuelno (bez ovoga nemoj ni citati dalje),
    2. osecas da bas te tehnike odgovaraju tvojim vizijama,
    3. osecas materiju (staklo, olovo, kamen ...)
    4. imas kome da prodas to sto uradis (sve tehnike su skupe i traze trziste da ne bi stala posle prvog mozaika).
    Ako su ti na sva cetiri pitanja odgovori "DA", kreni u istrazivanje, ali ne po Istorijama umetnosti, vec po mestima gde ima takvih dela. Ne da bi ih koristila za kopiranje, vec da bi dosla do svoje originalne ideje. Rezi staklo, skupljaj kamenje, odvajaj isecke iz novina, ambalazu, otpad... Za vitraz ti je potrebna i mini topionica olova. Cuvaj se olovnih isparenja dok topis! Otrovna su! Za sve to vreme crtaj, skiciraj i pre svega razmisljaj o tome sta i kome hoces da kazes svojim vitrazom. Mozaik je izvanredan nacin da mastovito i efektno spojis kamenje u sliku. Nauci da lijes beton! Kolaz ti daje najsiru mogucnost za spajanje nespojivog. Sve sto ti dodje pod ruku moze da bude element kolaza. Spoj nespojivog mora da bude duhovit. Ako se okrenu za tvojim kolazem ili zastanu pred njim - ima duha.
    Ako sam te dobro razumeo, ti zelis da se bavis ovim tehnikama, a ne da uzivas u reprodukcijama iz knjiga. Zelim ti puno uspeha, malo razocarenja i mnogo srece. Ako zelis bliza tehnoloska uputstva o svakoj od pojedinih tehnika, potrazi Tehnologiju na nekoj od likovnih akademija i - uci. Srecno!!!

Guest

Podrazumevano NE ODUSTAJ

NEDAJ SE OBESHRABRITI OVIM SAVETIMA!!!!!!!!!!!!!!

STO SE TICE TEHNICKOG DELA ZA IZVODJENJE SVEGA OVOGA PROBAJ DA DODJES U BIBLIOTEKU FLU I DA ZAMOLIS DA TI NESTO PREPORUCE. NA ZALOST KNJIGE SE NE IZNOSE IZ BIBLIOTEKE, ALI MOZES I TU DA IH CITAS. BIBLIOTEKA SE NALAZI U ZGRADI AKADEMIJE U RAJICEVOJ 10 (GDE JE I KLUB AKADEMIJA). ZA MOZAIK MOZES DA PITAS SVAKOGA KO STUDIRA SLIKARSTVO NA FLU JER JE REDOVAN PREDMET NA 4.GOD. DAKLE OPET PREPORUCUJEM DA DODJES NA FLU. TAKODJE MOZES DA ODES DIREKTNO KOD PROFESORA I ASISTENTA IZ MOZAIKA NA FLU. MOZAIK SE RADI U VAJARSKOJ ZGRADI FLU NA SENJAKU, VOJVODE PUTNIKA 68 (PREKO PUTA MANASTIRA VAVEDENJE). SVAKO CE TI OBJASNITI STA TI TREBA DA NABAVIS OD MATERIJALA I KAKO TO DA KORISTIS. KAMENJE MOZES DA NABAVIS KOD SVAKOG KAMENORESCA JER NJIMA UVEK OSTANE GOMILA SITNISA KOJI IM NE TREBA, JEDINO STO NEMAJU SVI BAS NEKI IZBOR BOJA. IMA JEDAN KAMENOREZAC NA ULASKU U BEZANISKO GROBLJE ON IMA I VESTACKOG KAMENA, TAKO DA IMA VECI IZBOR BOJA. A MOZES DA KORISTIS I RAZNE KAMENCICE KOJE SKUPIS NA ADI NPR.
    ZA VITRAZ PROBAJ DA SE INFORMISES NA PRIMENJENOJ TO BI NJIMA BILO SRODNIJE. A ZA KOLAZ, MA SAMO RADI, LEPI PROBAJ, PROBAJ DA CRTAS DA EKSPERIMENTISES I OSLONI SE NA SVOJ OSECAJ. PUSTI TE PRICE O TALENTU I PRODAJI I KUPOVINI I SVIM STVARIMA KOJE CE TE SAMO ODGOVORITI OD BILO KAKVIH POKUSAJA. AKO IMAS ZELJU TO JE NAJVAZNIJE, SVE OSTALO CE DOCI ISKUSTVOM I UPOZNACES VEC NEKOG NA FLU NPR. KO MOZE JOS PO NEKU CAKU DA TI OTKRIJE, A I PROFESORI SU OTVORENI DA SE PORAZGOVARA SA NJIMA DA POGLEDAJU RADOVE IAKO NISI STUDENT. SRECNO

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Zar ih ti nisi obeshrabrio vise od mene?

Početnik
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: kolaz, vitraz i mozaik

Citat Original postavio sanja
    zanimaju me kolaz, vitraz i mozaik. posto ste ljudi iz tog sveta, mene nije blam da pitam gde to mogu da naucim? totalno amatareski me zanima.
    molim odogovore na mail ili icq. hvala.
    ne bih da budem neprijatan ali prvo moras da naucis da crtas, a ako si to savladala ovo ostalo nije problem dolazi kroz rad ili jos bolje ako ti neko pokaze

Shegec
    Guest

Podrazumevano Vitraz

Mislim da mogu da ti pomognem.Mozes da me kontaktiras preko www.tiffany.cg.yu
    Pozdrav

sanja
    Guest

Podrazumevano

hvala svima na odgovorima.
    nesto sam do sada vec napravila... i nije lose, kazu.
    a zelim i da napravim nesto, sto cu pokloniti nekome, ko to moze da uzida u zid...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

PREPORUCUJEM IZLOZBU KOLAZA U GALERIJI MALI SINGIDUNUM.

sanja
    Guest

Podrazumevano

hvala za preporuku za izlozbu.

Slične teme

1. gde naci kamencice za mozaik?
    Autor Korifej u forumu Likovna umetnost
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.07.2016., 17:22
  2. Mozaik
    Autor Shade u forumu Razno
    Odgovora: 1