Jež

Ma jede i jabuke i kruske... pije cak i mleko. Oni su bas svastojedi.

S druge strane, mislim (a neka me neko ispravi ako gresim) da je jez zakonom zasticena zivotinja, pa je samim tim njegovo hvatanje u prirodi, prodaja i sl. zabranjeno.
 
Ja sam imala ježa.Našla sam ga ranjenog pa dok se nije oporavio bio mi je kućni ljubimac...Ipak, mislim da je ježevima najbolje na slobodi.
Moj pas donosi ježeve.Imam labradora koji mrzi ježeve ( u stvari svaki pas mrzi ježeve) i one manje donosi pred vrata i laje do iznemoglosti...Uf kako ga mrzim kada mi to uradi noću,u neko gluvo doba...
 
gigule:
Ja sam imala ježa.Našla sam ga ranjenog pa dok se nije oporavio bio mi je kućni ljubimac...Ipak, mislim da je ježevima najbolje na slobodi.
Moj pas donosi ježeve.Imam labradora koji mrzi ježeve ( u stvari svaki pas mrzi ježeve) i one manje donosi pred vrata i laje do iznemoglosti...Uf kako ga mrzim kada mi to uradi noću,u neko gluvo doba...
Ti mora da zivis u sumi
 
ZeNoN:
gigule:
Ja sam imala ježa.Našla sam ga ranjenog pa dok se nije oporavio bio mi je kućni ljubimac...Ipak, mislim da je ježevima najbolje na slobodi.
Moj pas donosi ježeve.Imam labradora koji mrzi ježeve ( u stvari svaki pas mrzi ježeve) i one manje donosi pred vrata i laje do iznemoglosti...Uf kako ga mrzim kada mi to uradi noću,u neko gluvo doba...
Ti mora da zivis u sumi

Ja živim u gradu, kod Gradske bolnice, u kući sa dvorištem i u dvorištu imam ne jednog ježa nego celu porodicu! Ali mogu da se vide samo noću, preko dana su negde pod zemljom.
 
Jezevi su super zivotinjice, imam ih u basti, izlaze predvece i nocu i sluze se restovima hrane od mog razmazenog macora.:roll: Inace, ja ih ne hranim namerno, niti je to za preporuciti, kako se ne bi naviknuli i time izgubili samostalnost. Jezevi jedu sve pa tako i puzeve koji bi mi se inace, bez njih, jako razmnozili i stetili biljkama u basti.:ok:

Sta mene licno zanima je, da li je neko posmatrao da macke i jezevi imaju neke prijateljske odnose, da li je moguce prijateljstvo izmedju te dve tako razlicite zivotinje? Ponekad mi se cini, da me moj macor prosijuka za hranu a kad mu dam, onda pojede dva zalogaja a ostalo ostavi ... hmmm ... jezu(?) jer na kratko po tome, dolazi Bocko i polize tanjir, dok macak, nedaleko od njega, spokojno sedi i lize sape!:lol:

:bye::)

Sorry na mom losem srpskom jeziku!:roll:
 
Jezevi su super zivotinjice, imam ih u basti, izlaze predvece i nocu i sluze se restovima hrane od mog razmazenog macora.:roll: Inace, ja ih ne hranim namerno, niti je to za preporuciti, kako se ne bi naviknuli i time izgubili samostalnost. Jezevi jedu sve pa tako i puzeve koji bi mi se inace, bez njih, jako razmnozili i stetili biljkama u basti.:ok:

Sta mene licno zanima je, da li je neko posmatrao da macke i jezevi imaju neke prijateljske odnose, da li je moguce prijateljstvo izmedju te dve tako razlicite zivotinje? Ponekad mi se cini, da me moj macor prosijuka za hranu a kad mu dam, onda pojede dva zalogaja a ostalo ostavi ... hmmm ... jezu(?) jer na kratko po tome, dolazi Bocko i polize tanjir, dok macak, nedaleko od njega, spokojno sedi i lize sape!:lol:

:bye::)

Sorry na mom losem srpskom jeziku!:roll:

Hehe, zanimljivo! :lol: Pa moguće je! Ili su možda uspostavili neku simbiozu il isu se stvrano sprijateljili. Mada, moj mačak golubove samo retko juri i to kad mu napadnu na granule ali samo ponekad, obično ih pusti da ih pojedu! :think: Možda ih tovi? ;) I da, ježevi spadaju u bubojede, najprimitivnije placentarne sisare, od kojih direktno potiču primati-majmuni i mi!
 
ja bih mnogo volela da imam jeza,videlasam da mogu da se pripitome i to sve...inace su svastojedi,jedu sve od bubetina i ostalih kucnih parazita do raznih travcica,voca,povrca,a daju im i one macije granule,kuvano meso i ostalo...ima na youtube dosta snimaka vlasnika o tome kako brinuti o njima,cistiti ih i cuvati :) i skroz su simpaticni kad krenu da jedu i mljackaju :lol:
 
Pre neku noć (u sitne sate... kao sad npr. ;)) , Dona počne da laje i ne prestaje... vuk laveža mi je poprilično poznat (dešavalo se i ranije - ne samo njoj već njenim i ranijim srodnicima :)) ali se setim da ovog puta ponesem i foto aparat :). Jer, tim tonom i tako neprestalno laju samo kad imaju "gosta" kome ne mogu - ništa. Naravno, bila sam u pravu - jež.
Morala sam da ga izbacim iz dvorišta (u ime dobrosusedskih odnosa, ali i zbog svog sna :roll:), a baš je sladak...

jez006-1.jpg


jez008-1.jpg


jez009-1.jpg
 
imam iste akcije kao i vi.smo sto su moji psi histericni i ne pustam ih nocu bez povoca jer bi ga pojele.
kod mene ih ima mnogo,bas,bas..
na svakom cosku.i veliki su
ja imam veliku fobiju od jezeva.tresem s ei oduzimaju mi se noge kad ih vidim..
par puta sam plakala od traha isperd zgrade jer nisam smela da prodjem pored jeza i uzdjem u zgradu..
znam da zvuci smesno..
ja stojim uvek na betonu a pse pustam da stanu u travu jer ja ne smem da zagazim zbog njih.


i suste kao kad ogroman pas njuska..:)
 
imam iste akcije kao i vi.smo sto su moji psi histericni i ne pustam ih nocu bez povoca jer bi ga pojele.
kod mene ih ima mnogo,bas,bas..
na svakom cosku.i veliki su
ja imam veliku fobiju od jezeva.tresem s ei oduzimaju mi se noge kad ih vidim..
par puta sam plakala od traha isperd zgrade jer nisam smela da prodjem pored jeza i uzdjem u zgradu..
znam da zvuci smesno..
ja stojim uvek na betonu a pse pustam da stanu u travu jer ja ne smem da zagazim zbog njih.


i suste kao kad ogroman pas njuska..:)

E, nemas pojma koliko se takve vrsta fobija lako resavaju!
suste kao kad ogroman pas njuska? ;)
Posle tretmana bi rekla da suste kao pticice u liscu ;)
 
da,oni kada se uplase,pochnu da shishte :lol:
onako.... nekako shshshshsh ili FFFFFFFFFFFFFFF
tako nesto
mnogo su slatki
Evo,a da vezemo Jovanu za stolicu i stavimo joj bebu jeza u krilo? :)
da je izlecimo...
i u svakom tretmanu,koristimo jeza,starijeg od predhodnog :)
 

Back
Top