NOACRE ZA SUNCE, KOLIKO JE VAZNA BOJA STAKLA

Angerona

Obećava
Poruka
61
Pozdrav drage dame,

Ovo pitanje postavljam iz razloga sto svi znamo koliko su dobre naocare sa zatitom bitne za oci, ali i koliko su skupe.Intersuje me da li znate mozda kako stite od suncevih zraka naocare sa zutim staklima?Naime, imam kobinaciju da kupim naocare sa uv zastitom diesel, ali imaju zuta stakla.Interesuje me da li imate iskustva, kako stite, napominjem da imaju zatitu, za te pare ne bih mogla naci sa zatitom, ali me malo brinu ova zuta stakla kako to funkcionise na suncu?;)
 
Ja znam da je vazna. I da jarke boje nisu zdrave za oci. Iako ima Uv zastitu. Najbolja je braon. Ja mrzim braon boju i ne nosim braon naocare, imam crnu kosu, pa mi ni crno ne stoji..izgledam ko jacky kenedy. svidjaju mi se tako neke jace bopje, ali nosim siva stakla...

Zute ne bih, pogotovu ne tako skupe ni u ludilu, meni je to vise za zezanje...a tesko d amoze biti zdravo i preporucljivo za oci...
 
aha
ja ne znam da li to postoji na običnim naočarama (ima?)
ali na skijaškim, skupljim, piše za koje su vreme, koliko štite i to
žuta i roza su ko što borg reče za oblačno vreme
ja mislim da služe da te čine srećnim, jer kad skineš žute cviše život ti na kratko postane nekoako tugaljiv.
 
Biranje naočara za sunce

Uverite se, da su naočare dovoljno tamne i da vam se oči osećaju komforno, a opet, ne toliko tamne da umanjuju sposobnost vida. Ako provedete dosta vremena napolju pri stalnom riziku od izlaganja vaših očiju sunčevim zracima, koji se odbijaju i reflektuju od snega ili vode, treba da obavezno ponesete naočare i zaštitite se od plavog svetla. Srednje tamne naočare pomešane sa dozom sive, braon ili zelene boje, će filtrirati svu moguću, plavu svetlost.
Naočare, najčešće, imaju plastična sočiva i okvir. Ovakva sočiva su jača od staklenih i teže se lome. Ako kupujete plastična sočiva, tražite ona sa zaštitom od mogućeg grebanja. Proverite iskrivljenost sočiva, tako što ćete da stavite naočare i gledate kroz njih po pravougaonom obrascu, kao što su pločice na podu. Ako linije ostanu prave i ravne, dok pomerate glavu gore i dole, ili levo i desno, onda je stepen iskrivljenosti sočiva prihvatljiv.
Naočare za sunce su napravljene od različitih vrsta sočiva da bi ispunila različite potrebe:
Obična sočiva redukuju svetlost i zrake svega podjednako.
Polarizovana sočiva su dizajnirana da preseku pogled pri reflektovanju zraka. To znači, da su ona dobra za vožnju ili spoljašnje aktivnosti, koje su u vezi sa snegom i vodom.
Fotohromna sočiva menjaju intenzitet UV zraka, tako što postaju tamnije kada ste napolju, a svetlije kada ste unutra. Ako naočare koristite dok vozite, izaberite one koje su tamnije.
"Fleš" ili staklena sočiva reflektuju sve vrste svetla i zraka, umesto da ih apsorbuju. One ne nude prednost u pogledu performansi, i lako se grebu i oštećuju. Uvek treba insistirati na onima koje imaju neku vrstu zaštite od fizičkog oštećenja.

http://www.putovanja.info/sr/zanimljivosti/7-Lepota_i_zdravlje/128-Zašto_nosimo_naočare_za_sunce
http://zivot.krstarica.com/l/zene/naocari-za-sunce-nije-svejedno/
 
Biranje naočara za sunce

Uverite se, da su naočare dovoljno tamne i da vam se oči osećaju komforno, a opet, ne toliko tamne da umanjuju sposobnost vida. Ako provedete dosta vremena napolju pri stalnom riziku od izlaganja vaših očiju sunčevim zracima, koji se odbijaju i reflektuju od snega ili vode, treba da obavezno ponesete naočare i zaštitite se od plavog svetla. Srednje tamne naočare pomešane sa dozom sive, braon ili zelene boje, će filtrirati svu moguću, plavu svetlost.
]

koliko sam ja upucena- ne treba nositi tamne naocare na suncu,siri se zenica i vise UV zraka ulazi u oko :confused:

zelena rejban su- superiska
 
Ja znam da je vazna. I da jarke boje nisu zdrave za oci. Iako ima Uv zastitu. Najbolja je braon. Ja mrzim braon boju i ne nosim braon naocare, imam crnu kosu, pa mi ni crno ne stoji..izgledam ko jacky kenedy. svidjaju mi se tako neke jace bopje, ali nosim siva stakla...

Zute ne bih, pogotovu ne tako skupe ni u ludilu, meni je to vise za zezanje...a tesko d amoze biti zdravo i preporucljivo za oci...

Pa, nisu tako skupe ove sto bih ja uzela, devojka ih daje za 1500 din.A, ipak su diesel i imaju zastitu.
 

Back
Top