Creon-unutar oka ili spolja?

joGooOOD

Ističe se
Poruka
2.201
hmm danas sam bas pricala sa drugaricom o tome,ona stavlja crni kreon(tanka crta)na onaj prelaz izmedju oka i donjeg kapka a ja stavljam malo deble ispod oka.da cujem,kako je "pravilnije" po propisima i kako vi stavljate?ja glasam za ispod oka :wink: 1 poen
 
Pretpostavljam da mislis na crni kreon, posto i od boje zavisi gde ces ga staviti.

Ja u poslednje vreme koristim neke svetlije (svetlo ljubicasti,svetlo plavi,srebrni), crni slabo. Nekako mi ne stoji, posto imam plave oci.

Kad sam ga koristila (davno bese), stavljala sam ga unutar oka, mada to verovatno nije bas preporucljivo ili malo ispod donjeg kapka. Na gornjem kapku bas nikako.
 
crni kreon u oku...grrrr... :twisted: :twisted: :twisted:

ja ga stavljam ispod oka,i malo razmazem i to bas lepo naglasi oci i izgleda nekako "zadimljeno",a stavim i gore,al samo na spoljasnji ugao kapka,to pojaca utisak...

a kad vidim ono prostacko iscrtavanje unutrasnje strane kapka.....dodje mi da vristim!bljak!
 
Ja se samo nadam da te crne kreone ne stavljate u po bela dana :lol:


Crne kreone i ajlajnere uglavnom koriste manje vise sve devojcice kada otkriju sminku.
Ima toliko nacina da budete nasminkane a da to bude manje napadno. Razne senke neznijih boja , uostalom i taj kreon zasto mora biti bas crn? Postoje i druge boje , ne? :wink:
Inace sto se tice sminkanja oka, ono mora biti zavrseno, u smislu da nema prekida u sminkanju bilo sa spoljne bilo sa unutrasnje strane oka ( i ovim ne mislim na unutrasnji deo kapka), i to samo senkom ili kombinacijom senke i kreona, ili diskretno naglasavanje i sencenje samo puderima sto moze biti zahtevan posao i za vrsne sminkere.

Zato predlazem da eksperimentisete i uzivate u svim tim mladalackim bojama! :wink: :wink:
 
vila_raviojla:
Crne kreone i ajlajnere uglavnom koriste manje vise sve devojcice kada otkriju sminku.

Ha, ha, ovo me podseti na vreme stidljivog zapocinjanja sminkanja kada smo kompletno sve u skoli nosile crni kreon skoro nabijen u oko (znaci na ivici pored oka, tako da od tog kontakta celo oko suzi). I legendarnu Samantu 17 (nezno roze, pa sija)!

Vec mnogo godina ne koristim crni kreon, ponekad eye-liner u vecernjim izdanjima. Inace mislim da je pravilno na donjoj ivici, da opticki uveca oko.
 
a sta danas mislite o tom crnom kreonu?
jedna drugarica(33god)stavlja samo na orijentalni nacin(unutar oka) i meni uvek izgleda kao da je plakala .btw to mi je strasno demode i ruzno i bezveze.
na oksidentalni nacin(spolja) mi je prihvatljivije mada stvarno crni kreon vise nije in,sem kao pojacanje senke za neke vecernje varijante.onda moze i orijentalno i oksidentalno odjednom.
vise volim da izvucem liniju senkom,mekse su linije
 
Ja na gornji kapak stavljam tanko lajner.
A zanima me , ako neko zna, kako se kreonom ili crnom senkom onako izvuce ispod oka, da deluje razmazano, a u isti vreme jako sexy. Tako su obicno nasminkane manekenke ( mada ja to nisam :oops: ), i super je za neke vecernje varijante. Pokusavala sam, ali nikad mi nije uspelo. U cemu je trik?

E sad, kako to da na nekim ljudima sminka uvek izgleda sveza i lice super, bez popravljanja i nosenja 8 sati, a nekima katastrofa! Nije u pitanju kvalitet sminke .
 
Kad smo već kod toga, jednom me je neko ubeđivao da se kaže kreJon. Bez obzira što to pomalo nema smisla. Šta vi mislite o tome? Ozbiljno?
Inače, stavljam ga ispod oka i to skraja, čini mi se da mi tako odgovara...
Sve zavisi od oblika oka.
 
u pitanju je zapravo kvalitet koze!na masnoj kozi sminka krace traje,razmazuje se lakse.postoje fixatori za sminku koju se naprskaju po licu posle sminkanja.
koristiti takodje matirajuce pudere,i naravno dobro izabrati svoju kremu

za senku oko ociju.pretpostavljam da hoces efekat "oci u dimu"
za pocetak stavi na ceo kapak kao i ispod oka neki iluminator,cak i stik za podocnjake moze.on ce duze drzati sminku i dati svetlost za bazu,da bi sve ostalo bolje izgledalo.
izvuces oko oka liniju kreonom,da bi imala najintenzivniju liniju oko oka.onda uzmes onu tanku tanku sundjerastu cetkicu i predjes preko te linije kreona,i jos malo preko pa onda imas valer.ja tako stavljam uvece za bas veche varijante,oko celog oka pa jos cetkicom izvuces liniju na gore radi mackastog pogleda.
i maskara za volumen najbolje nekoliko slojeva.na usne samo sjaj i imas akcenat bas na ocima :wink:
 

Back
Top