da li je novac zaista ikakav faktor..?

hah.
retkojepci, postoji nešto u karakteru što se ne može - ne 'izlečiti' - već ugraditi. i tu ne pomažu ni novac, ni kola, ni sve diplome ovog sveta. onaj deo senzibiliteta koji je ugrađen tajanstveno (i raspoređen možda nepravedno) u svakog čoveka. kirlijanov efekat. ali ne bih da kvarim ugođaj. u potpunosti ste u pravu.
od toga da budete ono što niste, deli vas samo solidan auto. on je razlog vaše seksualne bede.

bratislav - http://www.objave.com/recnik_pojam.php?pojam=Kirlijanova fotografija
 
Poslednja izmena:
Pa? I dalje ne kapiram zashto bi trebalo da se osetja glupo, jer je bio sposobniji od drugih, dobio neku genijalnu ideju i zaradio brdo para na njoj. A to shto je neki tamo, za njega imaginaran lik, siromashan - zashto bi to uopshte trebalo da ga tangira? Verovatno postoji razlog zashto je on siromashan; ako nije sam kriv, mozhda je kriv njegov otac, ako nije otac, mozhda je deda bio nesposoban; ako nije niko, mozhda je neki kromanjonac izgubio bitku za petjinu, i tako je sve pochelo. Vlada zakon jacheg, probijaj se kroz zhivot, ili budi izgazhen. Po tvojoj logici bi vredni, radni ljudi trebali da izigravaju dobre Mare i poklanjaju ljudima pare, zato shto su, eto, oni jadni, i nemaju za koricu hleba. Svashta.

A gledaj, danas nemaju svi iste uslove da se obogate, ili gresim? Da svi imaju iste uslove onda bi vazio zakon boljeg. :mrgreen:
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?
Što se mene tiče, ne tražim ni za vezu ni za druženje baju sa novcem, jer je to trenutno potpuno nebitno.
A ovako generalno, ne znam, vidim ove iz mog odeljenja kako je kod njih u centru onaj sa najskupljim patikama i najdebljom kajlom...
Verovatno ima uticaj, šta znam, socijalizovanje i društvo su mi slabe strane...
 
hah.
retkojepci, postoji nešto u karakteru što se ne može - ne 'izlečiti' - već ugraditi. i tu ne pomažu ni novac, ni kola, ni sve diplome ovog sveta. onaj deo senzibiliteta koji je ugrađen tajanstveno (i raspoređen možda nepravedno) u svakog čoveka. kirlijanov efekat. ali ne bih da kvarim ugođaj. u potpunosti ste u pravu.
od toga da budete ono što niste, deli vas samo solidan auto. on je razlog vaše seksualne bede.

bratislav - http://www.objave.com/recnik_pojam.php?pojam=Kirlijanova fotografija

ma ajde nisi valjda ozbiljan? :lol:
 
ma ajde nisi valjda ozbiljan? :lol:

kreptomane,
to je bio moj odgovor na ovo:

al dobra kola sve lece...

ne leče.
neće ti kola nadoknaditi odsustvo šarma (naravno ne obraćam se tebi, glupo mi je i da napominjem to. ja sa tvojim slučajem nisam ni upoznat.), neće ti dati fizičku privlačnost i zavodljivost. duhovitost, po samom smislu reči, mogu imati samo oni koji imaju duha. zato je jedina aristokratija ona u bodlerovom značenju, aristokratija duha. čak ni to nije presudno, ali ono gore pogotovo nije.

(ali neka, znam da nisi sklon metafizici. samo da znaš da se ovo nije odnosilo samo na odnose među polovima. a propos toga: )

sa druge strane, kola jesu od pomoći, ako je cilj da tucaš pijane kurvе po klozetima,
što uglavnom jeste pusta želja kompleksaša. ali pošto oni nemaju kola, a nemaju ni druge kvalitete, logično je da će da sve osobe ženskog pola stave u isti koš i da svu krivicu svale na crveni yugo 45, jer bi u suprotnom morali da se pomire sa činjenicom da je u njima deo problema.
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

ima..ima takih primera u zivotu kolko os...
 
kreptomane,
to je bio moj odgovor na ovo:



ne leče.
neće ti kola nadoknaditi odsustvo šarma (naravno ne obraćam se tebi, glupo mi je i da napominjem to. ja sa tvojim slučajem nisam ni upoznat.), neće ti dati fizičku privlačnost i zavodljivost. duhovitost, po samom smislu reči, mogu imati samo oni koji imaju duha. zato je jedina aristokratija ona u bodlerovom značenju, aristokratija duha. čak ni to nije presudno, ali ono gore pogotovo nije.

(ali neka, znam da nisi sklon metafizici. samo da znaš da se ovo nije odnosilo samo na odnose među polovima. a propos toga: )

sa druge strane, kola jesu od pomoći, ako je cilj da tucaš pijane kurvе po klozetima,
što uglavnom jeste pusta želja kompleksaša. ali pošto oni nemaju kola, a nemaju ni druge kvalitete, logično je da će da sve osobe ženskog pola stave u isti koš i da svu krivicu svale na crveni yugo 45, jer bi u suprotnom morali da se pomire sa činjenicom da je u njima deo problema.

pazi s ovim se mogu slozhiti ^^ ono moje se odnosilo na kirlijanov efekat
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

nazalost ima..narod iskompleksiran pa shta cesh...ja sam u mojoj srednjoj imala gomilu stvarno bogate dece,i to ne osrednje bogatih vec deca ambasadora,poznatih..i itekako su imali uvek copor iza sebe. ono shto je zanimljivo,ti sa najvishe para se nikad nisu uzdizali u nebesa. oni koji su trcali za njima uvek jesu.
 
Setio sam se mog druga iz naj druga iz osnovne, njegov cale je neki poznati advokat. Ja i on smo se bas dugo druzili, i sad sam se setio da je recimo on uvek bio pun para, ali recimo nije imao devojku do 19 te godine, (mozda i sad nema, nisam vise u kontaktu sa njime). Sad on izgleda prilicno dobro i sve, ono ok je decko, dosta je asocijalan, ono ali sve u svemu ok je. Sta mislite, da li stvarno novac ima ikakvog uticaja na status u drustvu...? Primetio sam da ljudi zaista ne gledaju to toliko, mozda gledaju recimo kasnije pri odabiru partnera za brak, ili sta vec. Da li su te price naduvane, ili ima tu necega? Ili novac moze vise da samo pomogne, ako vec imas odradjene glaven stubove socijalizacije. Sta vi mislite?

Ne znam u stvari na sta mislis kad kazes da neko ima para; situacija je takva da vecina ljudi ima tolko para da pokrpi primarne potrebe - hrana, garderoba, cist i prihvatljiv smestaj. Internet.
Solidan broj ljudi zadovoljava i sekundarne potrebe.
Po mojim merilima, onaj koji ima para - taj moze da ostvari sve tercijarne i po koju kvartarnu potrebu, ,,potrebu " uslovno receno.

Taj pored svega ostalog, ima i status u drustvu, obavezno i bez izuzetaka.

Kljucna stvar je da novac ne donosi srecu nuzno, ali manjak para donosi nesrecu, to je sigurno.
 
Recimo, ja bih bila srecna da imam sad pare da kupim dijamante.
Luda sam za dijamantima.
Mindjuse - najradije.
Evo ovakve:
angelina-jolie5.jpg

To su ove
diamond_earings_medium.jpg


Kad budem dobila/napravila neke solidne pare, to cu prvom prilikom da kupim.
 
Ne znam u stvari na sta mislis kad kazes da neko ima para; situacija je takva da vecina ljudi ima tolko para da pokrpi primarne potrebe - hrana, garderoba, cist i prihvatljiv smestaj. Internet.
Solidan broj ljudi zadovoljava i sekundarne potrebe.
Po mojim merilima, onaj koji ima para - taj moze da ostvari sve tercijarne i po koju kvartarnu potrebu, ,,potrebu " uslovno receno.

Taj pored svega ostalog, ima i status u drustvu, obavezno i bez izuzetaka.

Kljucna stvar je da novac ne donosi srecu nuzno, ali manjak para donosi nesrecu, to je sigurno.

sve kje to u načelu tačno. primmarne potrebe su da jedeš čleba, ogrneš nešto toplo zimi, tipa jaknu sa buvljaka od 500 kinti i spavaš u zatrvorenom toplom prostoru. ipak većina ljudi želi i forsira malo više od belog leba i buvljaka. što praktično ide u domen potreba 2. stepena pa i više... tema je nvaljda o imanju iznadprosečnih para i može li to uticati na socijalizaciju i čovekovo ostavrenje na tom planu? realno, što već reče neko a i svi znamo ko ima baš mnogo mnogo para ima praktično neogranične mogućnosti za lično, menztalno, čulno, društveno kakvogod ostvarenje. (ono siroti mali bogataši, iamo je sve al je bio nesrećan, je uteha za sirotinju). isto tako i nemanje istih (imanje malo) jeste izvor raznih muka al ne i društvene integracije obavezno...
 
I ja sam ciljala na to da definisemo pojam " imati pare", da niska primanja kod nas i generalno nizak standard ne predstavimo psiholoski kao "imati dovoljno para"
Pa zbog toga:

primmarne potrebe su da jedeš čleba, ogrneš nešto toplo zimi, tipa jaknu sa buvljaka od 500 kinti i spavaš u zatrvorenom toplom prostoru.

Primarne potrebe ne podrazumevaju ovo. Da pokrpis primarne potrebe, u brojkama mesecno to iznosi nesto preko/oko hiljadu evra.
Ja mislim da svaki covek treba sebi da da oduska i da ima finansijska sredstva za sitna zadovoljstva, letovanje, auto itd.
ali ako poredis to sa prosecnim stanovnikom kod nas, onda logicno da se zakljucuje da on nema para - citaj On je siromasan covek.

Sto nosi sa sobom milion drugih teskoca, kako fizickih, ono i psihickih.

Tako da, u principu, dovoljno para donosi srecu u vidu socijalne sigurnosti, statusa, samopouzdanja, ali donosi i zdravlje i zivot, a ne prezivljavanje
A da li preevise para donosi vecu kolicinu svega navedenog, nisam sigurna. Moje misljenje je da da.
 

Back
Top