hippy

Lepo je to vreme bilo ali zar mislite da u ovom svetu sada ima mesta za ponovno radanje hippy pokreta???Ja mislim da nema jer drugacije je vreme to bilo,drugacija mladost,sada mladi ljudi na sve odgovaraju revoltom,besom i mrznjom.Hippy generacija je bila protiv nasilja a sada se mladi pridruzuju nasilju,indirektno.Svojevremeno sam,kao klinka,bila opsednuta decom cveca (znate ono stariji brat,sestra pa znate mnogo vise nego vasi vrsnjaci).Hijladu puta gledala film "Kosa" i hiljadu puta plakala kad Berger ude u avion i kad mu grustvo dode na grob i peva "let the sunshine in",a "aquarius" me dovodi do transa kad god je cujem...pa Lenon,Hendrix,Joplin,Dylan,Morison,Clapton,...ali mislim da te stvari treba da ostanu tamo gde im je mesto,ne kvarimo ih.
Make love not war
 
Hipi pokret je nesto tako lepo! Pre svega sto je okrenut prirodi miru i blagostanju! Prvobitni hipicu su se borili protim masovne komercijalizacije ,autoriteta i naravno protiv rata..
Tako da i pre anarhije je bilo tog suprotstavljanja.
Cuvali su "majku Zemlju" ziveli zajedno u komunama u svi su bili srecjni! Da li ste vi sada srecjni? Kad ste okruzeni plasticnim "BARBIKICAMA" , djubretom na sve strane, nasiljem....
Pa Vudstok koliko je ljudi okupio a nije bilo ni jednog incidenta, bas suprotno rodile su se 2 bebe!
Mislim da bi povratak u jedno takvo vreme svima nama trebao!
Meni su roditelji bili i ostali hipici tako da sam u takvoj sredini odrasla i vaspitana.
Ako jos uvek postojite....meni bi bilo jako drago da upoznam jos ljudi koji se odupiru uticajima sadasnje okoline i vracjaju pravim vrednostima!
* Da samo jos nesto da dodam, ako ste u Bgd-u i ako imate malo vremena od pocetka jula posetite konak knjeginje Ljubice bice izlozba o sezdesetim godinama,bicje i moj rad...naravno o hipicima pa koga zanima nek pogleda!

pisite na silvereye_witch@yahoo.com

peace&love
 
sluzimo narodu:
Mi smo ti ljudi bas neki nesrecan narod. Cas se hvatamo za Hrista i veru, cas za komunizam, a sad smo poceli i sa hipi pokretom. Koliko vas je bilo rodjeno u to vreme?!?! To je kao da bi ja sad rekao da su grcki polisi bili najvise dostignuce covecanstva.
Jeste hipi pokret poceo kao dobra ideja, ali je prerastao u najvecu nakaradnost ikad zamisljenu( ako izuzmemo zlatno tele!)

Slazem se.

Osim toga, ko garantuje da se "neohipi" pokret ili kako ga vec krstite nece raspasti kao i hipi pokret: bez vidljivih rezultata?
 
LJudi,ova tema i nije bas pokrenuta zbog onih koji hipi pokret vide kao nesto najcrnje,vec zbog onih koji misle da bi se hipici opet mogli dici na noge,
i zbog onih koji na sezdesete gledaju kao na iskru koja ce upaliti veliku vatru!!!Mi bi trebali gledati na to "hipi pokkret je propao" koa na "uci na njihovim greskama i ne dozvoli da propadnes!!!!"
 
george berger:
LJudi,ova tema i nije bas pokrenuta zbog onih koji hipi pokret vide kao nesto najcrnje,vec zbog onih koji misle da bi se hipici opet mogli dici na noge,
i zbog onih koji na sezdesete gledaju kao na iskru koja ce upaliti veliku vatru!!!Mi bi trebali gledati na to "hipi pokkret je propao" koa na "uci na njihovim greskama i ne dozvoli da propadnes!!!!"

Slazem se!
A mislim da hipi pokret nije propao dok god ima nas koji razmishljamo kao oni, i sledimo njihove ideje...
To sto nismo ujedinjeni...
 
Anonymous:
george berger:
LJudi,ova tema i nije bas pokrenuta zbog onih koji hipi pokret vide kao nesto najcrnje,vec zbog onih koji misle da bi se hipici opet mogli dici na noge,
i zbog onih koji na sezdesete gledaju kao na iskru koja ce upaliti veliku vatru!!!Mi bi trebali gledati na to "hipi pokkret je propao" koa na "uci na njihovim greskama i ne dozvoli da propadnes!!!!"

Slazem se!
A mislim da hipi pokret nije propao dok god ima nas koji razmishljamo kao oni, i sledimo njihove ideje...
To sto nismo ujedinjeni...
:? PA KOLIKO JA VEC PRICAM DA SE TREBAMO UJEDINITI???SAMO IZGLEDA DA NIKO NE SLUSA!!!
 
ne znam zasto su ljudima potrebne definicije tipa: hipi sam ili punk ili sta vec. mislim da je bitno da se razgovara o temi: hipi-pokret i jako mi je drago sto vidim da postoje ljudi koji se interesuju za sve to, ali ipak postoji jedna stvar mnogo bitnija od prepustanja frustraciji:" sto nisam bio/la rodjen/a da idem na woodstock?" a to je traganje za san franciskom 68 u nama. mislim, ko se jos prepusta razmisljanju o tome sta industrija i konzumiranje cine sa nasim duhom? da li sam svjestan/a da je sve oko mene zivo? odakle ovaj hljeb sto ga svaki dan jedem?
i da dodam jos jedno: sjetni pogledi u proslost nikako ne valjaju! cinjenica je da zivimo u jebenom vremenu u kojem ne postoji nikakva energija za spajanjem ljudi, ni jedan impuls za ujedinjenjem, ali ne mora da se energija trazi u svijetu oko sebe, ima je u nama!
a sta je sa onim 68-asima sto su impuls pronasli samo u okolini? jebot, to su oni podgrijani lesevi za koje zapinjes na stanici, oni sto bi kevu prodali za king-H...gdje je tu peace&love???
 
If all the hippies cut of all their hair
I don't care
Shalim se!


Jeste to mozda bilo lepo vreme, ali ipak kada se pogleda objektivno...
Prvo pitanje je koliko su oni tu novoga doneli.Njihova filozofija je ipak samo mesavina indijanske i istocne.
Drugo pitanje je koliko njih je bilo stvarno u tome? Ni oni nisu bili bez pozera, kao u ostalom ni drugi pokreti.Moje misljenje je da je barem 90% njih bilo tu samo zbog zabave, inace pokret ne bi tako brzo propao.
Da li se besomucnim pusenjem trave i hasisa i uzimanjem LSD-a stvarno moze prosiriti percepcija?
Hm…U to stvarno ne mogu da poverujem.Svet se nije promenio I ne moze se promeniti na taj nacin.Mozda ne mogu osporiti iskrenost u pocetku, ali nacin mogu.
Pa vi danas imate hipi u drugom obliku , to je new age, za koji ja stvarno nemam reci.A mozete tek zamisliti sta Indijanci misle o iskoriscavanju njihove tradicije I kulture.
I ja sam nekada mislio slicno kao vi danas. Jos uvek volim da slusam Jefferson Airplane, Procol Harum, Grateful Dead, Hendrixa, Janis, Jethro Tull, Pink Floyd… ali odvojeno od hipi filozofije.Citam I bitnike, ali svidjaju mi se samo kao forma ne I njihove zablude.
Zato vise mi se svidja pogled na svet koji su Indijanci u proslosti imali, nego hipi kvazi-filozofija (bez namere da ikoga uvredim).
 
Da li bi iko hteo da objasni tu "teoriju" slobodne ljubavi.Ja licno npr.Primeti la sam da se jos niko nije izjasnio kao hipik ali svi vi podrzavate neku ideju hipika.Bi li iko objasnio te neke ideje.Ja na primer i sama verujem u neke stvari zbog kojih sam u drustvu obelezena kao hipik.Ali ipak npr. mislim da je homosexualnost bolest koju treba leciti a ne podrzavati.Opet s druge strane meni uopste ne smetaju takvi ljudi, to je njihov izbor, njihova stvar.A i sami valjda znate da slobodna ljubav podrazumeva neprotivljenje homosexualnosti.
Sta vi mislite o homosexualnosti i koliko vas je u svari bilo u kontaktu sa homosexualcima?Koliko vas bi stvarno prihvatilo da zivi kao hipik?Mislim da puno ljudi ima pogresnu predstavu o ovoj temi.
I jos nesto neko je cini mi se pomenuo da treba hipici da se udruze ili tako nesto...srecno!
make love, no war!
 
peace on earth!
slobodna ljubav je skroz ok.opustene i prijateljske veze...ali sta uraditi kad fancy sljam na devojke koje misle da je slobodna ljubav ok gledju kao na *****?
all we are say is give peace a chance!!!
[/i][/b]
 
janis:
peace on earth!
slobodna ljubav je skroz ok.opustene i prijateljske veze...ali sta uraditi kad fancy sljam na devojke koje misle da je slobodna ljubav ok gledju kao na *****?
all we are say is give peace a chance!!!
[/i][/b]


Ali to je njihova stvar i njihovo pravo.Kao sto ti imas pravo i kao sto vec mislis da su fancy-ji sljam .
Zasto bi se ti obazirala na to?
Ako ti mislis da je to to, zasto bi te necije misljenje pokolebalo.Ja stvarno ne vidim razlog.Time ti ne nanosis stetu nikome, nikoga ne povredjujes.Prema tome ako je po tebi to ispravno...
To je tvoja intimna stvar i tvoj izbor, niko nema pravo da to osudjuje.
 
Ja sam malo kasno iskopala ovu temu ali moram da se izjasnim jer se smatrram hipikom:)
Pre svega ja se slazem sa Nensi.Hippie pokret i jeste zasnovan na anarhiji.ZAr nisu upravo hipici ti koji su se borili za mir,protiv konzervativnih shvatanja i zatucanosti,tabua.Zar to nije jedan vid anarhije,bunta.
 
Stvar je jednostavna: konkretno odluciti da li hocemo slobodu koja donosi da sobom odgovornosti? I cega smo sve spremnio da se odreknemo? Ako imas posao, skolu, stan, hranu, knjige, socijalni status, i pretpostavimo da su to neke od stvari za koje si se u manjoj ili vecoj meri celoga zivota borio, koliko je tesko odreci ih se? I zasto? I sta je teralo silne mlade ljude da napuste kuce (ok, to su klinci generacijama unazad radili...) i da jednostavno odjure negde?
 
janis:
...ali sta uraditi kad fancy sljam na devojke koje misle da je slobodna ljubav ok gledju kao na *****?

To je kulturoloska stvar, i pre svega stvar ljudi koji se nalaze prozvanim da komentarisu. Ali, da su samo fensi sljam, nego... Evo, ovako: pre ko-zna-koliko godina, devojke se (najbanalniji od svih banalnih primera, ali nama curama jako blizak) nisu uopste depilirale. I sta sad? Sta, mislite da su muskarcima bile odvratne, samo zato sto mi mislimo da bi nama, modernim ljudima, bile odvratne neizdepilirane devojke? No, kako su one mogle da se ne depiliraju, tako se sada nama odjednom u zadatak (kulturoloski problem, rekoh vam...) stavlja depilacija svega postojeceg, sto ni jedna od nas ne voli, i najradije bismo se za ceo zivot toga oslobodile. Ipak ne mozemo da promenimo planetu, ili bismo mogle kad bismo SVE ustale protiv toga. Tako je i sa slobodnom ljubavi. Kad bi velika vecina sveta bila za to da je prihvatljivo voditi ljubav sa prijateljem i posle toga ga zvati prijateljem, i voditi ljubav sa nekim koga prvi put sreces na ulici, pa i njega zvati prijateljem... hmmm... Ali, moramo da imamo na umu sve bolestine koje prete da nas prozderu ako ne gledamo sa kime spavamo, itd...
 
e pa mir nije nista bez anarhije. naravno, po vama to uopste ne ide. a znate zasto? zato sto za vas "anarhija" znaci "pali, pljackaj, siluj i ubijaj" ali to nije to. "anarhija" znaci "bezvlasce" "bez autoriteta" i zato je mir mir samo u anarhiji. jer mir mora da dodje iz nas a ne da nam bude nametnut. u tome je poenta. i zato mir i anarhija nisu nespoivi pojmovi. verujem i u mir i u flower-power, i u ljubav, i u prijateljstvo, ali isto tako i u anarhiju i u to da svako treba da bude ono sto jeste, a ne ono sto mu drustvo trazi da bude.
Piis sister :) Slazem se anarhija je potpuna sloboda,ljudi koji zajedno zive bez autoriteta.
 

Back
Top