Savet,kako pomoći psu otrovanom kreozanom!
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Savet,kako pomoći psu otrovanom kreozanom!

Nov član
    Učlanjen
    30.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Savet,kako pomoći psu otrovanom kreozanom!

Mogu samo da vam dam moje lično iskustvo od pre neki dan a vezano za trovanje psa kreozanom.Moj pas inače američka akita je u pitanju od 5 meseci starosti otrovao se kreozanom dok je bio samnom u šetnji (neki idiot je bacio po celoj ulici),čim sam primetio žutu boju na jeziku odmah sam ga odveo kući i u roku od 10 min sam mu dao 1supenu kašiku soli razmućenu u 100ml vode i odmah je povratio a zatim sam mu dao 1 supenu kašiku aktivnog ugljena i pravac veterinar,gde su mu radili duboki klistir(komplet čišćenje stomaka i creva) a zatim su mu dali po meni jako bitnu inekciju atropina-kojeg na žalost nemaju svi veterinari zatim inekc.za skidanje temperature jer kreozan i deluje tako što diže temperaturu kod psa preko 40c.i od toga i umiru u najgorim mukama.Jako je bitna i inekcija stereoida kao i infuzija(moj pas je primo 4 u roku od 2 dana).Moj savet da u koliko pas krene da dobija temperaturu ,pokrite ka nekim mokrim peškirom i polivajte ga hladnom vodom jako je bitno sprečiti rast temp.Moj pas se mučio 3 dana i na kraju sam uspeo da ga spasem što mi je i veterinar potvrdio da on za 20 god.nije uspeo ni jednog da spase od kreozana.NAJABITNIJI SU PRVI 15 MINUTA DA NE PANIČITE I NATERATE PSA DA POVRATI,za sve ostalo kako mu bog da.Eto to vam je moj savet iz ličnog iskustva i nadam se da će nekome pomoći!!" E da u malo da zaboravim ja sam sve prijavio policiji koja je odmah izašla i napravila uvidjaj,a na teren je izašla i neka gradska služba za trovanje koja je i pokupila sav otrov i 2 psa lutalice koja su već uginula ,a trovač je pronadjen i sleduje ga nadam se duggggggggggga kazan zatvora!!!!

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Podrazumevano Re: Savet,kako pomoći psu otrovanom kreozanom!

Aaaaaaa.....
    Bas mi je zao sto ste kroz to prolazili, a hvala bogu da je konacno nesto krenulo da se menja u ovoj nasoj zemlji pa da sto manje takvih pokusaja bude.
    Kao Neron Rim...

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Da li možeš da doznaš indetitet trovača...to bi bio prvi slučaj da je neko pronadjen...
    Nisi rekao gde se sve to dešavalo...

gost 170484 nije na forumu
    Kad ja igračku iskoristim, mogu ti je i vratiti ;)
    Domaćin
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio A.Akita Pogledaj poruku
    Mogu samo da vam dam moje lično iskustvo od pre neki dan a vezano za trovanje psa kreozanom.Moj pas inače američka akita je u pitanju od 5 meseci starosti otrovao se kreozanom dok je bio samnom u šetnji (neki idiot je bacio po celoj ulici),čim sam primetio žutu boju na jeziku odmah sam ga odveo kući i u roku od 10 min sam mu dao 1supenu kašiku soli razmućenu u 100ml vode i odmah je povratio a zatim sam mu dao 1 supenu kašiku aktivnog ugljena i pravac veterinar,gde su mu radili duboki klistir(komplet čišćenje stomaka i creva) a zatim su mu dali po meni jako bitnu inekciju atropina-kojeg na žalost nemaju svi veterinari zatim inekc.za skidanje temperature jer kreozan i deluje tako što diže temperaturu kod psa preko 40c.i od toga i umiru u najgorim mukama.Jako je bitna i inekcija stereoida kao i infuzija(moj pas je primo 4 u roku od 2 dana).Moj savet da u koliko pas krene da dobija temperaturu ,pokrite ka nekim mokrim peškirom i polivajte ga hladnom vodom jako je bitno sprečiti rast temp.Moj pas se mučio 3 dana i na kraju sam uspeo da ga spasem što mi je i veterinar potvrdio da on za 20 god.nije uspeo ni jednog da spase od kreozana.NAJABITNIJI SU PRVI 15 MINUTA DA NE PANIČITE I NATERATE PSA DA POVRATI,za sve ostalo kako mu bog da.Eto to vam je moj savet iz ličnog iskustva i nadam se da će nekome pomoći!!" E da u malo da zaboravim ja sam sve prijavio policiji koja je odmah izašla i napravila uvidjaj,a na teren je izašla i neka gradska služba za trovanje koja je i pokupila sav otrov i 2 psa lutalice koja su već uginula ,a trovač je pronadjen i sleduje ga nadam se duggggggggggga kazan zatvora!!!!
    bravo!!! jako se radujem!
    prvenstveno sto ste spasili zivot Vasem psu, a naravno, jos dodatno se radujem sto ste policiju obavestili pa su ga uhvatili!!! jeeeeeeeeee!!!!!!!

Zainteresovan član vukasink (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Može neko da mi kaže kako izgleda kreozan? Takodje psi mogu da povrate, ako im se daju tri kafene kašičice hidrogena !

Domaćin
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

to sto je zute boje je kreozan...

Početnik
    Učlanjen
    29.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Savet,kako pomoći psu otrovanom kreozanom!

I ja sam nedavno cula da je medicinski ugalj dobar u slucaju trovanja pasa,kao i kod obicnih dijareja...
    Svaka cast na dobrom savetu,u svakom slucaju,iako si morao iskustvo da steknes na najgori moguci nacin...

Domaćin
    Učlanjen
    16.02.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio gyzmo Pogledaj poruku
    I ja sam nedavno cula da je medicinski ugalj dobar u slucaju trovanja pasa,kao i kod obicnih dijareja...
    Svaka cast na dobrom savetu,u svakom slucaju,iako si morao iskustvo da steknes na najgori moguci nacin...
    i ja sam to citala negde... mislim da jeste dobar...

Slične teme

1. KAKO POMOCI?
    Autor malo parce pizze u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 23.08.2009., 23:55
  2. Kako pomoci..??
    Autor Solution u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 23.03.2004., 21:46
  3. kako pomoci...
    Autor Ernesto_Che u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 20