Da li Vas vise povredi rec ili misao?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Povredi me vise ono sto misli a ne kaze , jer to onda obavezno (bilo koji problem da je u pitanju) znaci da mu nije dovoljno stalo da saznam a ujedno i do mene ...i obavezno ce to o cemu misli da ostvari iako zna da ce da se kaje ali se tesi da recimo ja ne znam ...to bi bio odgovor ako sam dobro ukapirala temu
 
Da li Vas u ljubavnim vezama vise povredi partnerova misao ili rec?
Reci su produkt misli..ali da li Vas je vise zabolelo sto je izrazio rečima svoju misao ili što je uopšte i pomislio takvu misao?

Pa,da Vas cujem,drage i dragi moji ....:)

Povredi me rec, jer njegove misli ne mogu znati.Ono sto izgovori to mi je merodavno.Ponekad znam da je nesto izrekao u ljutnji i da ne misli zaista tako ali ipak se osetim povredjenom.
 
Da li Vas u ljubavnim vezama vise povredi partnerova misao ili rec?
Reci su produkt misli..ali da li Vas je vise zabolelo sto je izrazio rečima svoju misao ili što je uopšte i pomislio takvu misao?

Pa,da Vas cujem,drage i dragi moji ....:)

Naravno da me povredi reč, nekad bi mi bilo lakše kad bi mi neko šamar lupio... jer ono što kaže ujede pravo za srce a to mnogo više boli.... misli još ne mogu da čitam pa me ne mogu ni povrediti.;)
 
Da li Vas u ljubavnim vezama vise povredi partnerova misao ili rec?
Reci su produkt misli..ali da li Vas je vise zabolelo sto je izrazio rečima svoju misao ili što je uopšte i pomislio takvu misao?

Pa,da Vas cujem,drage i dragi moji ....:)

pa svako ima pravo da pomisli ...
mi nismo ono sto su nase misli,
misli su produkt svakakvih provokacija iz spoljasnjeg sveta i trenutnih ili proslih dogadjaja.
hiljadu puta pomislimo nesto, pa i izgovorimo, nesto sto nasa licnost nikada ne bi uradila...

'' e necu vise nikada ''
'' e ovoga/ovu bi zgazila ''
'' ebacu joj/mu mater ''

sve su to ... pfffffff

mi smo ono sto cinimo i sto smo ucinili...

moze neko i najlepse pesme da mi peva prica, najbolje da mi ''misli'' ali ako ja to ne osetim na ''delu'' ... to je bedak.

jeco :cmok2:
 
Da li Vas u ljubavnim vezama vise povredi partnerova misao ili rec?
Reci su produkt misli..ali da li Vas je vise zabolelo sto je izrazio rečima svoju misao ili što je uopšte i pomislio takvu misao?

Pa,da Vas cujem,drage i dragi moji ....:)
Ja u poslednje vreme uopste ne razumem tvoje teme :confused:
Kako moze misao da me pogodi? :think:
I to neizrecena.. Ako mislis da li me pogadja sto mu je uopste tako nesto palo na pamet pa jos se usudio da to izgovori onda se razumemo delimicno, jer..
Ko ce da analizira toliko unazad, poludela bih od nerviranja i preispitivanja ;)
Ne povredjuju me ni reci.
One odlaze u etar i nosi ih vetar. Na jedno uvo udju na drugo izadju.
Povredjuju me samo ako govore o nekom delu jer dela su ta koja kidaju veze i donese promene (u ovoj temi negatrivne jer se govori o povredjivanju) .;)
I tu me opet ne povredjuje rec vec delo , reci su samo info o delu.
nadam se da me razumete :mrgreen:
 
Da li Vas u ljubavnim vezama vise povredi partnerova misao ili rec?
Reci su produkt misli..ali da li Vas je vise zabolelo sto je izrazio rečima svoju misao ili što je uopšte i pomislio takvu misao?

Pa,da Vas cujem,drage i dragi moji ....:)
Kad dovoljno dobro poznajemo partnera,misao možemo i da osjetimo,ne mora da je izgovori,dovoljno je da mu pogledamo u oči i tamo je pronađemo,znači može da povredi i ako "lebdi u vazduhu"..
Može da povredi i riječ,ona koja je promišljena i spora,koju nam se ne uputi u afektu i brzini..pa čak i kad znamo da "nije tako mislio",uvuče se ta mala riječ i čeprka kao crv u jabuci..
Zapravo,oboje mogu da povrede kao strele naše malo :heart:
Najviše od svega na svijetu,ipak povredi postupak,čin ili zlokobna tišina...
 
Ja u poslednje vreme uopste ne razumem tvoje teme :confused:
Kako moze misao da me pogodi? :think:
I to neizrecena.. Ako mislis da li me pogadja sto mu je uopste tako nesto palo na pamet pa jos se usudio da to izgovori onda se razumemo delimicno, jer..
Ko ce da analizira toliko unazad, poludela bih od nerviranja i preispitivanja ;)
Ne povredjuju me ni reci.
One odlaze u etar i nosi ih vetar. Na jedno uvo udju na drugo izadju.
Povredjuju me samo ako govore o nekom delu jer dela su ta koja kidaju veze i donese promene (u ovoj temi negatrivne jer se govori o povredjivanju) .;)
I tu me opet ne povredjuje rec vec delo , reci su samo info o delu.
nadam se da me razumete :mrgreen:

Kontam ja šta hoćeš da kažeš pošto razmišljam o tome na sličan način.
Ovo ocenjivanje reči i misli me podseća na ono procenjivanje nekoga na osnovu govora tela i ostalih sitnica. Ne razumem ljude koji ne sude na osnovu konkretnog dela, nego na osnovu onog što su čuli ili naslutili, "pročitali" na partneru. Nije mi jasno kako ne prihvataju činjenicu da se čovek menja, iz trena u tren, već x-ti put ponavljam da smo živi, nesavršeni stvorovi, a ne programirani automati.
Uzmimo ekstremni primer, kako bi trebalo postupati prema kriminalcima, zločincima, koji odsluže kaznu i pokaju se, znači li to da oni uvek treba da vuku njihovu krivicu i pored toga što su okajali grehe, da im nikada ne treba dati šansu, da su po difoltu zli bez prilike da kod njih dođe do neke promene?
 
Da li Vas u ljubavnim vezama vise povredi partnerova misao ili rec?
Reci su produkt misli..ali da li Vas je vise zabolelo sto je izrazio rečima svoju misao ili što je uopšte i pomislio takvu misao?

Pa,da Vas cujem,drage i dragi moji ....:)

E, a kako ja mogu da znam šta on misli ako mi ne kaže? :lol:

Tema: strašno me je jednom povredilo nešto što je tadašnji momak mislio, a i pričao o meni:sad2:
 
E, a kako ja mogu da znam šta on misli ako mi ne kaže? :lol:

Tema: strašno me je jednom povredilo nešto što je tadašnji momak mislio, a i pričao o meni:sad2:

To je baš gmazovski :neutral:

Temica:
Nem' pojama..
Mene bivši stalno povređiv'o, al' dobro, on baš i nije neki parametar za uzimanje u obzire..
Jerbo je imao blago psihopatski profil ličnosti :lol:
A i misli su mu bile u skladu sa tim što je izjavljivao, tako da...
Brrrrr.... :zimazimahladno:
 
Mislim, nije pričao drugim ljudima, pričao je meni kad smo bii sami, ali iz tih njegovih priča bi čovek koji me ne poznaje zaključio da sam ja najgora, najodvratnija osoba u svakom pogledu:confused: koja nema ni jednu pozitivnu osobinu, stalno mi je nalazio mane itd. To me je strašno povredilo jer me je on bukvalno godinu i po dana jurio dok se nismo smuvali, a ako sam tako grozna, što je to radio?
 
Kad dovoljno dobro poznajemo partnera,misao možemo i da osjetimo,ne mora da je izgovori,dovoljno je da mu pogledamo u oči i tamo je pronađemo,znači može da povredi i ako "lebdi u vazduhu"..
Može da povredi i riječ,ona koja je promišljena i spora,koju nam se ne uputi u afektu i brzini..pa čak i kad znamo da "nije tako mislio",uvuče se ta mala riječ i čeprka kao crv u jabuci..
Zapravo,oboje mogu da povrede kao strele naše malo :heart:
Najviše od svega na svijetu,ipak povredi postupak,čin ili zlokobna tišina...

Ja ne moram vise ni da postujem...mozes ti umesto mene...super upakujes moje misli...:lol: :D
 
Da li Vas u ljubavnim vezama vise povredi partnerova misao ili rec?
Reci su produkt misli..ali da li Vas je vise zabolelo sto je izrazio rečima svoju misao ili što je uopšte i pomislio takvu misao?

Pa,da Vas cujem,drage i dragi moji ....:)

Kako možeš da znaš partenrovu misao ako nije iskazana kroz reči ili dela?
Imaš sposobnost čitanja misli, možeš da pogledom zaustaviš kozje srce? :rotf:
Zaista mi nije jasno na šta se odnosi MISAO...
Patnerka je pomislila na plaži da onaj bajica na ležaljci do nas ima sigurno veliki tuki, kako ja da znam šta je ona pomislilA?


Kad dovoljno dobro poznajemo partnera,misao možemo i da osjetimo,ne mora da je izgovori,dovoljno je da mu pogledamo u oči i tamo je pronađemo,znači može da povredi i ako "lebdi u vazduhu"..
Može da povredi i riječ,ona koja je promišljena i spora,koju nam se ne uputi u afektu i brzini..pa čak i kad znamo da "nije tako mislio",uvuče se ta mala riječ i čeprka kao crv u jabuci..
.
Zapravo,oboje mogu da povrede kao strele naše malo
Najviše od svega na svijetu,ipak povredi postupak,čin ili zlokobna tišina...

Možeš samo da pretpostaviš jer poznaješ osobu (nikad sve o njoj)..ne znaš mu misli nego, pravilnim sledom - način razmišljanja, preciznije stavove o nekim pitanjima..
O tebi može da posmisi u jednom trenutku da preterano pričaš, znaćeš u tom trenutku šta je pomislio o tebi?
 
Poslednja izmena:
Kako možeš da znaš partenrovu misao ako nije iskazana kroz reči ili dela?
Imaš sposobnost čitanja misli, možeš da pogledom zaustaviš kozje srce? :rotf:
Zaista mi nije jasno na šta se odnosi MISAO...
Patnerka je pomislila na plaži da onaj bajica na ležaljci do nas ima sigurno veliki tuki, kako ja da znam šta je ona pomislilA?




Možeš samo da pretpostaviš jer poznaješ osobu (nikad sve o njoj)..ne znaš mu misli nego, pravilnim sledom - način razmišljanja, preciznije stavove o nekim pitanjima..
O tebi može da posmisi u jednom trenutku da preterano pričaš, znaćeš u tom trenutku šta je pomislio o tebi?

KAd poznajem osobu,naravno da mogu,nikad sve-slažem se,ali uvijek i više nego dovoljno da prepoznam...vjeruj,kad zabrljam( i recimo previše pričam,pogrešno zaključim,kažem nešto što ne bih trebala..)istog časa vidim u očima,u izrazu lica suštinu onog što misli i ne mora da izgovori..
ali,to je naravno samo zbog toga što toliko poznajem onog s kim sam da ne moram da znam misao,ali njenu suštinu uglavnom prepoznam:)
 
KAd poznajem osobu,naravno da mogu,nikad sve-slažem se,ali uvijek i više nego dovoljno da prepoznam...vjeruj,kad zabrljam( i recimo previše pričam,pogrešno zaključim,kažem nešto što ne bih trebala..)istog časa vidim u očima,u izrazu lica suštinu onog što misli i ne mora da izgovori..
ali,to je naravno samo zbog toga što toliko poznajem onog s kim sam da ne moram da znam misao,ali njenu suštinu uglavnom prepoznam:)
Vidiš u izrazu lica, očima, po gestovima, prepoznaješ u ponašanju (ćutanju, povlačenju), ali ne čitaš misli ;)
 
:) dabome,ne čitam misli :) kao da je to nekakva nauka:zper:
Šalim se ,naravno da se nadam da niko nije shvatio post bukvalno:rtfm:
Pa, da, ćitaš govor tela :lol: i glas, takođe, govori o raspoloženju i slažem se da PONAŠANJA I NEVERBALNI GOVOR (izvinite što ga diže, ali da naglasim) govore više od reči.. :cmizdr:
Ja pročitao lepo naslov "Da li vas više povredi reč ili misao" NOLIT il RAD :hahaha:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top