Austrija
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Austrija

Nov član
    Učlanjen
    29.03.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Austrija

Ima li ovde clanova iz Beca? Ja zivim i radim ovde vec par meseci i imala sam prilike da cujem prituzbe nasih ljudi ovde na Austrijance, ali sama nikada nisam imala neprijatnih iskustava. Cak sam stekla utisak da se i oni trude da nas 'uklope' pre nego iskljuce - pre neki dan sam videla ovaj strip, pogledajte ako stignete, meni je bio zanimljiv www.integratia.at

Zanima kakva su vasa iskustva sa zivotom u Austriji i sa Austrijancima?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Podrazumevano Re: Austrija

Moja iskustva su takodje fina....ja i zivim sa austrijancem, na faxu su kolege 90% austrijanci i sve je ok.

Mislim da to zavisi i od toga u kakvom se drustvu kreces, cime se bavis...kakav ti je nemacki...dakle, koliko je covek integrisan. Ukoliko se neko ponasa kao bu*ala, onda ce ga tako i tretirati...a znamo kako se ponasa vecina imigranata ovde, nazalost

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

jel zna neko da li se studiranjem u austriji moze steci permanent resident? za nemacku znam da ne moze, za austriju nisam siguran, pa ako neko zna neka napise..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio zika_kg Pogledaj poruku
    jel zna neko da li se studiranjem u austriji moze steci permanent resident? za nemacku znam da ne moze, za austriju nisam siguran, pa ako neko zna neka napise..
    ne, ne moze...jer studirati nije isto sto i ostati negde i ziveti zauvek. Da tako moze, svi bi upisivali studije i tako dobijali papire jer ovde cak i nemas prijemni ispit za fax! Cak neces dobiti ni radnu dozvolu vec samo studentsku vizu na godinu dana koja se svake godine produzuje (gledaju ti uspeh, tj. poene na faxu). Ukoliko nemas odredjene Bolonjske poene a sto znaci da ne ucis, ne daju ti vizu za dalje pa se vracas lepo kuci.

Nakon zavrsetka studija, od tebe se lepo ocekuje da se vratis kuci...nema vise studija pa ni stud. vize...zavrsio si ono zbog cega si dosao u Austriju (studije) i to je kraj. Naravno, ima izuzetaka za vanredno dobre studente ili kadrove koje Austrija nema i jako su trazeni.
    Poslednji put ažurirao/la deckowie : 06.04.2010. u 12:21

Početnik
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio deckowie Pogledaj poruku
    Moja iskustva su takodje fina....ja i zivim sa austrijancem, na faxu su kolege 90% austrijanci i sve je ok.

Mislim da to zavisi i od toga u kakvom se drustvu kreces, cime se bavis...kakav ti je nemacki...dakle, koliko je covek integrisan. Ukoliko se neko ponasa kao bu*ala, onda ce ga tako i tretirati...a znamo kako se ponasa vecina imigranata ovde, nazalost
    Ovo je ziva istinaMada to kakvim se poslom bavis nije presudno,bar ja mislimZivim 7 godina u Austriji,radim najgore poslove ..znaci ciscenje,gradjevina,radio sam u magacinu..itd.nikad nisam imao neki roblem sa Austrijancima cak sta vise mnogo su prijatniji i pristupacniji nego nasi ljudi ovde,cije ponasanje ne bi komentarisao

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Primećen član slucajna prolaznica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Cool Re: Austrija

Poznat Hedonista (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio slucajna prolaznica Pogledaj poruku

Nov član
    Učlanjen
    25.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cao svima,
    Ja bih da me neko ko zna upozna oko nekih stvari vezane za posao u Becu.
    Interesuje me da li i na koji nacin moze sada da se regularno ne na crno radi u Becu? Sta je sa tim magistratima, sta je sa situacijom ako neka firma hoce da me zaposli ...?

Buduća legenda Only Beer (avatar)
    Učlanjen
    25.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    773

Citat Original postavio Djomlan Pogledaj poruku
    Cao svima,
    Ja bih da me neko ko zna upozna oko nekih stvari vezane za posao u Becu.
    Interesuje me da li i na koji nacin moze sada da se regularno ne na crno radi u Becu? Sta je sa tim magistratima, sta je sa situacijom ako neka firma hoce da me zaposli ...?
    Teoretski je moguce, ali u praksi vecina firmi nije voljna da se bakce oko sredjivanja papira itd. Imam jednu poznanicu, koja je studirala ovde u Becu i radila kao praktikant za jednu austrijsku banku. Kad je zavrsila sa studiranjem ta banka nije htela da je zaposli jer joj je procedura oko sredjivanja papira bila komplikovana. Devojka je ipak uspela, jer je jedna druga banka bila voljna da joj sredi sve to i sad tamo radi i dobro joj je. Sve u svemu: moguce je, ali treba imati i srece da nadjes takvu firmu.
    "Tata, odakle tebi pare kad ti nista ne radis...po ceo dan samo pijes pivo?"
    The only thing we fear is runnin´ out of beer.

Nov član
    Učlanjen
    25.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja imam neke kontakte u becu u firmi Philips, pa cu provereiti sa njima sta je moguce uraditi!
    Reci mi samo u tom slucaju ja bi dobio radnu vizu, jesam li te dobro razumeo?

Učlanjen
    25.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    773

Citat Original postavio Djomlan Pogledaj poruku
    Ja imam neke kontakte u becu u firmi Philips, pa cu provereiti sa njima sta je moguce uraditi!
    Reci mi samo u tom slucaju ja bi dobio radnu vizu, jesam li te dobro razumeo?
    Zemljak (ja sam poreklom isto iz Srema), izvini. Tek sad videh da si pisao ovde.
    Da, ti bi dobio papire, koji biti omogucili da ovde zivis i radis.

Početnik
    Učlanjen
    09.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano BEC AUSTRIJA

Cao svima!

Trebaju mi informacije u vezi posla u Becu.
    sledece godine planiram da idem u Bec, pa me interesuje dali AMS ili WAFF pomazu oko pronalazenja posla?

http://www.waff.at/hr/

Učlanjen
    25.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    773

Podrazumevano Re: BEC AUSTRIJA

Citat Original postavio x0x Pogledaj poruku
    Cao svima!

Trebaju mi informacije u vezi posla u Becu.
    sledece godine planiram da idem u Bec, pa me interesuje dali AMS ili WAFF pomazu oko pronalazenja posla?

http://www.waff.at/hr/
    Teoretski pomazu. Ali u principu tu uglavnom zavrsis na nekim kursevima. Ali i to nije lose. Placaju i za pohadjanje kurseva neku kintu (jedna poznanica dobijala oko 600-700 EUR mesecno).

Slične teme

1. AUSTRIJA
    Autor GorKak u forumu Putovanja
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 03.12.2016., 17:36
  2. AUSTRIJA
    Autor Vizionar u forumu Evropa
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 03.10.2006., 23:07
  3. Austrija
    Autor @Vanesa. u forumu Evropa
    Odgovora: 0