Utisak Nedelje-Telekom

'mani se bre Olje Bećković i njene emisije, gledaj Klopku na RTS - u... ovo je prvi put da gledam RTS od novembra meseca (30. novembra sam gledao Tadića, uživo iz Brisela, i od tada ne gledam RTS)... film je vredan gledanja, ma koji put da ga vidiš...
 
Ovo je smejurija.....covek nabroji sve normalne zapadne zemlje koje drze svoja telekomunikaciona preduzeca a Vlahovic udari sa primerima kako je citava gologuza istocna Evropa prodala svoja tel.preduzeca naravno zapadnjacima .
 
Pa samo glupani ne razumeju... Mi nismo zapadna Evropa...

Već oni koji trebaju biti njihovi ekonomski sužnj....pardon, htjedoh reći ravnopravni partneri.

Očigledno je da Telekom ima problema, ali ništa što se ne može prevazići. Očigledno je da je cilj prodaje Telekoma još koja godinica ili makar mjesec grijanja m**a u foteljicama. Koliko sjede na tim pozicijama, još će im se šta iz gorepomenutih i izleći. :dash:
 
Već oni koji trebaju biti njihovi ekonomski sužnj....pardon, htjedoh reći ravnopravni partneri.

Očigledno je da Telekom ima problema, ali ništa što se ne može prevazići. Očigledno je da je cilj prodaje Telekoma još koja godinica ili makar mjesec grijanja m**a u foteljicama. Koliko sjede na tim pozicijama, još će im se šta iz gorepomenutih i izleći. :dash:

Pa Telekom ima problema zato sto ga oni koji su na vlasti pljackaju i sto tamo zaposljavaju svoju stranacku stoku.
 
Evo lopuza Vlahovic i miljenica Al Bundua :D pokusavaju praznim argumentima da dokazu da je prodaja Telekoma extra stvar.

Na zalost jeste dobra stvar. Mozda vrijeme same prodaje nije dobro.
Nije dobro prodavati Telekom u situacije tzv "svjetske ekonomske krize" kada su realne cijene pa tako i cijena Telekoka pale.
Cijena Telekoma je u ovom trenutku skoro 3 puta manja od realne.
 
Pa Telekom ima problema zato sto ga oni koji su na vlasti pljackaju i sto tamo zaposljavaju svoju stranacku stoku.

Tačno. Fino negdje pročitah "xxx radnika x 3 člana porodice koji glasaju x rodbina..."

Kako je za socijalizma mogla država onako da se izgradi skoro bez ijednog kredita? Ako se, bez obzira na sistem, moglo iz skoro ničega stvoriti nešto, kako to danas ne mogu da održavaju jedan telekom? Ccc....ovo je samo za plakanja.

Evo slušam ovog *#%/$?"!# koji kaže kako može Telekom konkurisati njemačkom? Pa manje tržište, manje radnika, svejedno. Šta misli on kako će njemački telekom isfinansirati kupovinu Telekoma? Pa naravno, kako se toga samo nismo ranije sjetili, pa to je genijalna ideja - platićemo mi. :dash:
 
Jesi li ti čula kad čovjek reče da su zemlje zapadne Evrope zadržale svoje telekome? Zašto, ako su oni "kapitalističniji" od nas? Ko ovdje kome soli pamet?

Nisam cula. Nemam televizor a i da imam ne mogu gledati taj kanal.


Istocnoevrpske zemlje su prodale svoje Telekome pod odredjenim uslovima.
Drzava bi trebalo da proda 49% akcija (koliko ce prodati ja ne znam). U drugoj fazi onaj vlasnik koji kupi 49% najvjerovatnije ce da od manjinskih akcionara kupuje akcije da bi ih imao sto vise.
U toj fazi, kupovanja akcija od manjinskih akcionara potrazite svoju sansu.
Kada vecinski vlasnik vec bude imalo 75% akcija bice vrlo interesantno onima koji nisu prodavali svoje akcije.
 
Nisam cula. Nemam televizor a i da imam ne mogu gledati taj kanal.


Istocnoevrpske zemlje su prodale svoje Telekome pod odredjenim uslovima.
Drzava bi trebalo da proda 49% akcija (koliko ce prodati ja ne znam). U drugoj fazi onaj vlasnik koji kupi 49% najvjerovatnije ce da od manjinskih akcionara kupuje akcije da bi ih imao sto vise.
U toj fazi, kupovanja akcija od manjinskih akcionara potrazite svoju sansu.
Kada vecinski vlasnik vec bude imalo 75% akcija bice vrlo interesantno onima koji nisu prodavali svoje akcije.

I sve te istocnoevropske zemlje su se zetoko zaje.bale. Pa valjda ces pre da se ugledas na jednu Svedsku,Norvesku,Finsku,Belgiju,Luxemburg.....nego na Hrvatsku,Madjarsku i slicne
 
Vlahovic i Zivkovic su sa premijerom Cvetkovicem bili "glavni" u prodaji Fabrike duvana u Nisu. Koliko su i da li su, oni znaju, uzeli narod vidi ali bez posla je ostalo 1600 radnika a sprema se nova tura otpustanja. Veliki gigant a Ameri kukaju sve im se ne isplati i ispumpavaju lovu. Nigde dobiti kakve je bilo pre privatizacije. Tako ce biti i sa Telekomom. Samo je interes pojedinaca u pitanju. Necu da slusam Vlahovica.
 
Prodaja „Telekoma": PTT godišnje ostaje bez 45 miliona evra!

Od „Telekoma" smo samo prošle godine zaradili 45 miliona evra, nadamo se da to nećemo da izgubimo, kaže za Press Goran Ćirić, direktor PTT-a



Direktor PTT-a Goran Ćirić kaže da je ova firma od „Telekoma Srbija" prošle godine prihodovala oko 20 odsto svoje ukupne zarade, odnosno oko 4,4 milijarde dinara! Država bi uskoro trebalo da od PTT-a preuzme vlasništvo nad 80 odsto udela u „Telekomu" koji planira da proda, ali još nije poznato da li će PTT-u ovaj gubitak biti nadoknađen.

Preduzeće „PTT Srbija" prošle godine je prihodovalo oko 22 milijarde dinara, a oko 20 odsto te sume dobili su od ćerke firme - „Telekoma Srbija". Direktor PTT-a Goran Ćirić kaže za Press da „Telekom Srbija" najviše novca daje za prostorije koje iznajmljuje od njihove firme!

- Naši najveći poslovni partneri su „Telekom" i „Poštanska štedionica", od kojih dobijamo više od 40 odsto prihoda. „Telekom" koristi naše usluge fizičke dostave računa, usluge u oblasti IT-a, ali ubedljivo najveći deo koji prihodujemo od njih je na ime zakupa prostorija. Od „Telekoma" dobijamo oko 20 odsto od ukupnih prihoda koje ostvarujemo - rekao je Ćirić.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...PTT+godišnje+ostaje+bez+45+miliona+evra!.html
 
Nesposobnost direktora i menadžmenta,višak radnika,neulaganje u infrastrukturu,državi trebaju pare su razlozi za prodaju "Telekoma",barem neće biti više partijskog zapošljavanja i drvljenja.Pošto naše vlasti nisu sposobne da privređuju,"Dojče telekom"zna kako se zarađuju pare i kako će upravljati telekomunikacijama.
 

Back
Top