Photoshop
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Photoshop

kostas
    Guest

Podrazumevano Photoshop

Imam problem sa Background-om slike kreirane u Photoshop-u! Kada kreiram ovalnu sliku u Photoshop-u sa background-m White ili Transparence i sliku memorisem u JPEG formatu, zelim da sliku postavim na obrascu moje aplikacije. kada sliku postavim na obrazac vidi se pozadina slike?! Da li neko zna kako da pozadinu slike 'stopim' sa bojom obrasca, kako bi se video samo ovalni deo slike? Hvala.

Podrazumevano Re: Photoshop

Citat Original postavio kostas
    Imam problem sa Background-om slike kreirane u Photoshop-u! Kada kreiram ovalnu sliku u Photoshop-u sa background-m White ili Transparence i sliku memorisem u JPEG formatu, zelim da sliku postavim na obrascu moje aplikacije. kada sliku postavim na obrazac vidi se pozadina slike?! Da li neko zna kako da pozadinu slike 'stopim' sa bojom obrasca, kako bi se video samo ovalni deo slike? Hvala.
    Los ti je algoritam za kompresiju i skladistenje slike

Probaj da ponovo isprogramiras sve iz pocetka ali kada budes export-ovao sliku, snimi je u PNG (Portable Network Graphics) format-u. :wink: Dobre su sanse da JPEG ne podrzava transparentnost (mada nisam 100% siguran). U svakom slucaju, PNG to sigurno podrzava! :wink:

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

JPEG format nema kanal za transparenciju. Targa, GIF i PNG imaju! Stim da GIF jednu boju proglasava transparentom, ne poseduje pravi Alpha kanal!

Primećen član RiSK (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

A koji kompajler koristish?

Podrazumevano

Citat Original postavio Kad_LupimLupim
    JPEG format nema kanal za transparenciju. Targa, GIF i PNG imaju! Stim da GIF jednu boju proglasava transparentom, ne poseduje pravi Alpha kanal!
    Da, ali koliko je meni poznato, GIF format je ograničen na paletu od maksimalno 256 različitih boja. Ispravite me ako grešim.

PNG format je dizajniran da se koristi za slike na web sajtovima. Imajte u vidu da JPEG ima kompresiju sa gubitkom, tj. da malo ošteti sliku. S druge strane, PNG ima kompresiju BEZ gubitka, tako da slika biva snimljena baš onakva kakva jeste.

Takođe, kompresija PNG slike je u nekim slučajevima približna onoj kod JPEG formata, ali se nekad dobiju i ogromne slike...

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Tako... GIF ima 256 boja, od kojih jedna moze da se smatra transparentom! PNG mu dodje nesto kao upgrade GIFa. Podrzava punu 32bitu paletu, a poseduje posebno Alpha kanal (kanal transparentnosti).

Slične teme

1. Photoshop VS Photoshop elements
    Autor snoshaj efendija u forumu Kompjuterska grafika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.02.2009., 13:01
  2. photoshop
    Autor mrs X u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.11.2004., 22:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor