Kakav je univerzitet Metropolitan??

todor_nbg

Početnik
Poruka
2
Hteo bih da idem na univerzitet Metropolitan tacnije na Fakultet za menadzment i studiram operacioni menadzment... Idem na pripreme za prijemni na FON i prva sam grupa i FON mi je bio prvenstveni cilj ali od kad sam sluchajno saznao za univerzitet Metropolitan(skoro postoji od 2005) na sajmu obrazovanja i poprichao sa tim ljudima mnogo mi se svideo taj faks... Radi se u grupi od 20 ljudi sa puno vezbi i prakse i uopste ceo njihov sistem predavanja mi se svidja... Fakultet potencira ne na sto vecem broju studenata vec na kvalitetu njihovog obrazovanja al me plasi to sto uopsteno srpski preduzetnici imaju predrasude prema privatnim fakultetima pa cu mozda po zavrsetku studiranja biti manje vrednovan od onog sa diplomom fona a imacemo isto znanje... A meni se stvarno ide na taj faks jer vise preferiram takav rad nego rad u grupi od 200 ljudi gde mi profesor bukvalno ne zna ni ime... Ako ovde ima studenata na tom fakultetu zeleo bi da cujem njihovo iskreno misljenje o svemu tome i poneki savet a opet i ostale ljude za misljenje sta da radim?

unapred hvala
 
ruku na srce kolko vidim na tom fakultetu su uglavnom izucavaju zanatske aktivnosti tipa menadžment, informatika, dizajn, a ne naučne, stoga ako pokupiš znanje može i da prođe ta diploma. sad kakav je proces kupljenja tog znanja ne zna se, ocigledno nema studenata...
 
Pa i ne bih rekao da za njega niko nije čuo :)
Naime, Univerzitet Metropolitan je prerastao iz Fakulteta Informacionih Tehnologija koji se i dalje nalazi u sklopu istog univerziteta.
Univerzitet Metropolitan u sebi sadrži 4 ustanove (4 fakulteta):

Fakultet informacionih tehnologija - FIT
Fakultet za menadžment
Fakultet digitalnih umetnosti
Fakultet za sport i turizam - TIMS

Za one koji ne znaju, FIT i dalje ima reputaciju jednog od najjačih IT fakulteta u regionu...

Nije fino porediti neki megatrend ili singidunum za fakultet u koji uopste niste upuceni :)
Ponosni sam student Fakulteta Digitalnih Umetnosti i mogu slobodno da kazem da ga ne bih menjao sa nekim drugim fakultetom....

Pozdrav
 
Ja sam na osnovnim akademskim studijama smer Marketing Menadžment. Prvu godinu sam bio tamo, a drugu godinu idem preko distance learning-a. Distance learning ili eLearning je nstava preko interneta. Mogu da slušam predavanja koliko puta hoću, kad hoću, mogu da vraćam unazad, da slušam ponovo samo neke delove. Predavanja su u obliku zvučne prezentacije, dakle profesorov govor i objašnjenje, uz vizuelne slajdove vezane PPT prezentacija. Komunikacija sa asistentima i profesorima se odvija putem internog e-mail sistema. Univerzitet i smerovi su akreditovani, tako da....why not. Piše se po predmetu jedan projektni zadatak u semestru, i 5 "domaćih zadataka", 1 na svaka 3 predavanja. Oni su u case stady obliku, što zahteva da se primeni stečeno znanje na zadatom problemu. Takođe u vidu predispitnih obaveza tu su i testovi, za svako predavanje iz svakog predmeta je jedan test koji se nalazi u eLearning sistemu. Dobije se nasumice 10 pitanja i imate 10 minuta vremena da uradite. Postoje i poeni za aktivnost odnosno zalaganje. Ako se dodatno zalažete i tu možete neke predispitne poene da dobijete.

Ispiti se polažu na licu mesta uglavnom u digitalnoj formi kao test, samo što se dobije 30 pitanja iz baza svih prethodnih testova, i ima se sat vremena na raspolaganju.

Treba da imate minimum 50% predispitnih poena da biste imali uslov da izađete na ispit, i na ispitu treba da imate najmanje 50% tačno odgovorenih pitanja da biste položili i test, a samim tim i predmet.
 
Pošto sam ja i započeo ovu temu, reći cu nešto posle već skoro godinu dana od kada sam postavio to pitanje...Prikupio sam sve moguće informacije, raspitao se o Univerzitetu Metropolitan, kao i o FON-u... Dobro proučio programe oba fakulteta, čuo utiske studenata oba fakulteta, kao i to da sam uzivo doziveo i posetio mnogo puta jedan i drugi fakultet. Na kraju sam stavio sve na "vagu" i dobio definitivnog pobednika a to je Univerzitet Metropolitan... Sada sam ponositi student tog univerziteta i mogu vam reći da ne bi otišao na FON ni da mi i plate...

Univerzitet Metropolitan je bolesno dobar.... Sad sam student prve godine Fakulteta za menadžment i studiram Operacioni menadžment. I mogu vam reći da program FON-a je smešan na odnosu na program koji ja učim. A to će vam i potvrditi svaki čovek od znanja. Ali neka se ne zavaravaju ljudi jer program uopšte nije lak.... Ovaj univerzitet je za ljude koji imaju da plate a žele kvalitetno obrazovanje. Tačnije, niko vas neće pustiti na ispitu zato što ste vi na privarnom univerzitetu. A molio bi sve koji ne znaju ništa o Univerzitetu Metropolitan da ga ne upoređuju sa Megatrendom i Singidunumom jer se ježim od toga... Univerzitet Metropolitan je ozbiljan i ne spada u granu takvih privatnih univerziteta...
A i pored toga što trebate da platite, korektni su i ne uzimaju vam pare za svaku sitnicu kao na nekim privatnim univerzitetima. Čak vam daju sav materijal i online knjige pa samim tim nemate trošak na knjige koji pritom može da bude veliki...
Ma sve je vrh, prezadovoljan sam! Niko, ali niko koga znam sa faksa se nije pokajao što je upisao Univerzitet Metropolitan... Svakom bi preporučio stvarno, od srca... Evo ako neko želi da pročita malo više može da vidi na sajtu http://www.metropolitan.edu.rs/

Naravno ako nekom nije nešto jasno ili ima neka pitanja, odgovoriću rado. Takođe ako vas zanima kako funkcioniše fakultet, eLearning ili želite da vam ispričam još neke utiske sa fakulteta, kakav je studentski život, ma bilo šta nije nikakav problem napisaću...
 
Pomazem i zavrsavam izradu seminarskih i diplomskih radova iz oblasti menadzment, PR, marketing, organizaciono ponasanje, pedagogije, psihologije i njima srodnih tema...iz ovih oblasti imam preko 30 radova velicina od 5-40 stranica, pa kome treba i ko zeli da vidi spisak neka se javi na pp.

Cena i dostava po dogovoru !!!
 
E ovako,posto zelim da upisem Univerzitet Metropolitan,smer Operacioni menadzment zanima me da li ponosni student tog smera moze da mi da neke informacije sto se tice prijemnog? Sta da ocekujem od intervjua itd... Nadam se da cu dobiti odgovor,puno bi mi znacilo. Hvala u napred !!! :D
 
Pošto sam ja i započeo ovu temu, reći cu nešto posle već skoro godinu dana od kada sam postavio to pitanje...Prikupio sam sve moguće informacije, raspitao se o Univerzitetu Metropolitan, kao i o FON-u... Dobro proučio programe oba fakulteta, čuo utiske studenata oba fakulteta, kao i to da sam uzivo doziveo i posetio mnogo puta jedan i drugi fakultet. Na kraju sam stavio sve na "vagu" i dobio definitivnog pobednika a to je Univerzitet Metropolitan... Sada sam ponositi student tog univerziteta i mogu vam reći da ne bi otišao na FON ni da mi i plate...

Univerzitet Metropolitan je bolesno dobar.... Sad sam student prve godine Fakulteta za menadžment i studiram Operacioni menadžment. I mogu vam reći da program FON-a je smešan na odnosu na program koji ja učim. A to će vam i potvrditi svaki čovek od znanja. Ali neka se ne zavaravaju ljudi jer program uopšte nije lak.... Ovaj univerzitet je za ljude koji imaju da plate a žele kvalitetno obrazovanje. Tačnije, niko vas neće pustiti na ispitu zato što ste vi na privarnom univerzitetu. A molio bi sve koji ne znaju ništa o Univerzitetu Metropolitan da ga ne upoređuju sa Megatrendom i Singidunumom jer se ježim od toga... Univerzitet Metropolitan je ozbiljan i ne spada u granu takvih privatnih univerziteta...
A i pored toga što trebate da platite, korektni su i ne uzimaju vam pare za svaku sitnicu kao na nekim privatnim univerzitetima. Čak vam daju sav materijal i online knjige pa samim tim nemate trošak na knjige koji pritom može da bude veliki...
Ma sve je vrh, prezadovoljan sam! Niko, ali niko koga znam sa faksa se nije pokajao što je upisao Univerzitet Metropolitan... Svakom bi preporučio stvarno, od srca... Evo ako neko želi da pročita malo više može da vidi na sajtu http://www.metropolitan.edu.rs/

Naravno ako nekom nije nešto jasno ili ima neka pitanja, odgovoriću rado. Takođe ako vas zanima kako funkcioniše fakultet, eLearning ili želite da vam ispričam još neke utiske sa fakulteta, kakav je studentski život, ma bilo šta nije nikakav problem napisaću...

Iako je ovo davno pisano, zanima me tačno kako izgleda ispist na Univerzitetu Metropolitan? Da li su pitanja sa testova koje smo odradili ili je ipak to malo raščlanjeno i opširnije? Nigde ne mogu naći odgovor na to pitanje??!! :)
Tako da bi mi baš značio odgovor.... :)
 
Pozdrav svima.

U ovoj temi stojim ispred Metropolitan Univerziteta za sva vasa pitanja i pomoc oko naseg univerziteta,

Budite slobodni obratiti mi se za sve sto vas zanima, odgovoricu Vam u najkracem roku.

A koji to autoritet stoji iza Vas gospodo? Nemoj samo pravnike i ekonomiste, ljudi od priče i pera a ništa od "ruku" nisu uradili. Nekao bre ste se namnožili, a šta dajete? Žalosno!
 

Back
Top