Kakav je univerzitet Metropolitan??

Univerzitet Metropolitan naslednik Fakulteta Informacionih Tehnologija (FIT) je jedini fax u zemlji koji prati opise predmeta i sifre po americkim standardima. Pre par godina kada sam se intenzivnije informisao o visokoskolskim ustanovama u Srbiji primetio sam ovu situaciju. Pre par dana sam na iTunsu gledao besplatan materijal sa Stanforda (programiranje u iOS-u) i provalim da profa pominje neke sifre predmeta koje su mi poznate. Provalim da su to sifre sa FIT-a koje sam jos tada zapamtio kao cudno oznacavanje predmeta. Ne mrzi me i proverim, kad vidi podudaraju se :-).
 
Kada se posle nekog vremena setis odredjenog foruma koji si posecivo u mladosti i zelis da das komentar na post koji vidis jer je nov, moras se naknadno uclaniti jer se u medjuvremenu menjao domen (yu > rs) pa mail za reset passworda nema gde da stigne. Ko se seti passworda od pre 12 godina ima od mene bar tri piva.

Pozdrav
 
Kompleksi su gadna stvar. Pogotovo su gadna stvar za nekoga ko pukušava da uradi nešto u životu a ni sam nezna šta, kao recimo vi gospodine Darko. Da ovo jeste prozivka.
Ja sam student fakulteta za menadžment i nije mi žao. Ovde sam već na prvoj godini naučio sasvim dovoljno stvari da komotno mogu otvoriti sopstvenu firmu, ovo nije spinovanje nego istina. Iz mog ličnog iskustva tvrdim da je ovo najači fakultet u zemlji iz svoje struke. Uzmimo na primer samo jedan predmet iz oblasti IT , jedan ovakav predmet daje sasvim dovoljno znanja da se može potpuno samostalno raditi na tržištu. Napominjem da sam rekao samo jedan predmet a na godini ih imate 10! Ukoliko želite da naučite neki tip programiranja ili recimo administracije sistema to će vas na nekom " školovanju" tipa: akademija itd, koštati 1800 eura u dinarskoj protiv vrednosti. Ukoliko to pogledate ja prolazim daleko jeftinije jer imam dosta stručnih predmeta koji su pažljivo birani i komponovani. Kao takav već sada mogu početi da radim privatno, ovde nas uče kako se praktično radi i odmah radite paktično a pored toga uče nas kako se posluje. Ovo je fakultet za one koji žele da budu privatnici. Na ostalim fakultetima se školujete da da bi se zaposlili i molili za posao a na ovom da budete privatni preduzetnik, to je osnovna razlika.
Pre par dana sam radio neke testove sa jednog državnog fakulteta sa IT usmerenjem, rezultat je bio 90% tačnih odgovora. Dali se na ovom fakultetu uči: da i to jako mnogo. Dali se na ovom fakultetu kupuje diploma: ne nikako ne možete kupiti diplomu, dali se na ovom fakultetu pada na ispitima: da pada se i to dosta, ispiti se teško polažu i kriterijum je tako visok da se sve mora temeljno spremati. Nema prolaza na lepe oči, ko vam drugačije kaže taj ovaj fakultet nije završio.
 
Poslednja izmena:
Dali se na ovom fakultetu uči: da i to jako mnogo. Dali se na ovom fakultetu kupuje diploma: ne nikako ne možete kupiti diplomu, dali se na ovom fakultetu pada na ispitima: da pada se i to dosta, ispiti se teško polažu i kriterijum je tako visok da se sve mora temeljno spremati. Nema prolaza na lepe oči, ko vam drugačije kaže taj ovaj fakultet nije završio.

Gramatika i pravopis se ne uče, to je bar očigledno.
 
Metropolitan ekipa, u sastavu Mladen Trišić (FIT), Bogdan Begović (FIT), Andrej Stanišev (FIT), Pavle Jovanović (FDU) i mentor doc. dr Miroslava Raspopović, je učestvovala na Microsoft Imagine Cup-u kao BAMP tim sa projektom VisiMart.
Metropolitan ekipi Telekom je dodelio "Telekom Mobile Award" za najbolju mobilnu aplikaciju, dok je Microsoft za prvo mesto nagradio ekipu iz Visoke tehničke škole u Subotici.

Vise informacija pogledajte na: http://metropolitan.edu.rs/sr/vesti/vest.dot?id=36753
 
Najbolja reklamna fotografija!

Propozicije takmičenja:
Učesnici treba da pošalju fotografiju-poster na kojem će stajati slogan proizvoda/usluge koji se promoviše i opciono logo. Fotografija, slogan i logo moraju biti autorski, s tim da logo nije obavezan na slici.
Veličina fotografije ne sme biti manja od 1204x768 piksela.
U propratnom tekstu (caption) obavezno navesti opis proizvoda/usluge koji se promoviše.
Sve neprimerene fotografije neće biti prihvaćene.

Nagrada:
Vaučer od 1000e za studije na Univerzitetu Metropolitan.

https://www.facebook.com/UniverzitetMetropolitan?v=app_254553244581393
 
Najbolja fotografija sa društvom (Exit, Sensation, more ...)!
https://www.facebook.com/UniverzitetMetropolitan/app_255558194495800
Nagrada:
Prvo mesto je letovanje na Zakintosu za jednu osobu Drugo mesto četvorodnevna karta za EXIT. Treće mesto dvodnevna karta za Belgrade Calling festival na Ušću.

Propozicije takmičenja:
Učesnici treba da pošalju fotografiju sa društvom (Exit, Sensation, more ...). Fotografije moraju biti autorske.
Veličina fotografije ne sme biti manja od 1204x768 piksela.
U propratnom tekstu (caption) obavezno navesti ime, prezime i mesto druženja.
FOTOGRAFIJA SA NAJVIŠE GLASOVA OSVAJA NAGRADU!
Share-ujte što više i osvojite nagradu!
Sve neprimerene fotografije neće biti prihvaćene.
 
Umanjenje školarina od 50% za najsiromašnije opštine

Univerzitet Metropolitan, kao društveno odgovorna institucija, u cilju borbe protiv siromaštva, želi da pomogne mladim ljudima i da doprinese ravnomernom regionalnom razvoju Srbije i ostanku mladih ljudi u svojim sredinama.

Univerzitet Metropolitan, budućim studentim koji žive u najsiromašnijim opštinama, pruža mogućnost da uz umanjenje školarina od 50 %, studiraju u svom gradu, primenom tehnologije učenja preko Interneta.
Budućim studentima su dostupni sledeći studijski programi:

Informacione tehnologije
Marketing menadžment
Operacioni menadžment
Menadžment IT sistema
Menadžment u sportu
Dizajn štampanih medija
Dizajn interaktivnih medija
Modni dizajn

Umanjenje školarine od 50%, uz mogućnost plaćanja na 12 mesečnih rata, važi za buduće studente iz sledećih opština: Merošina, Bojnik, Trgovište, Malo Crniće, Tutin, Bela Palanka, Svrljig, Bosilegrad, Golubac, Kuršumlija, Ražanj, Gadži Han, Sjenica, Žagubica, Medveđa, Rekovac, Blace, Crna Trava, Žitorađa, Vladičin Han, Mali Zvornik, Plandište, Žitište, Preševo, Bujanovac, Kučevo, Babušnica, Vlasotince, Lebane, Mionica, Prijepolje, Krupanj, Rača, Doljevac, Varvarin, Ljubovija, Brus, Knjaževac, Petrovac, Aleksinac, Ivanjica, Nova Varoš, Svilajnac, Čoka, Priboj, Surdulica.
 

Back
Top