Protokoli sionskih mudraca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo jednog dokumenta koji bi bilo korisno da procitaju zaludjenici koje zuti tako uspesno vec dugo,predugo zamajavaju raznim praznim pricama...govori se o nacinima uspostavljanja kontrole nad drzavama i narodima...izadjite iz "sveta Mtv-ja" i ostalih EU budalastina u koje verujete dok nije kasno...probudite se!

http://srpski.narod.ru/protokol.htm

Od'kad jos ta hebena Evropa nije Hriscanska .
 
Navodno autorstvo jeste lazno, apsurdna je i potreba da 'Sionski mudraci' ovo pisu sami sebi, ali SADRZAJ je savrseno tacan i vrlo aktuelan. Njegovu tacnost dokazao je celi dvadeseti vek. Zbog sadrzaja je i proganjana.

zasto?"ako" postoje ustaljena pravila (nauka) kako se uspostavlja kontrola,zar mislis da se ovako nesto obimno prenosi usmeno?..pa naravno da postoji u pismenom obliku...nisu samo ocekivali pocetkom dvadesetog veka da ce doci u ruke nekog ko ce to objaviti svetu..."pa ko ima um....."
 
Sada ce prijatelju da te razcherupaju , razapnu , spale i proglase za anti semitu :mrgreen:

pa ako ce vec da me spale dobro ce mi doci to pljuvanje...mozda ugase vatricu....:D...a ja kao pripadnik srpskog naroda mogu samo da se nasmejem na te gluposti....za vreme WW2 poklano je 1/4 ukupnog broja Srba samo u NDH....posle rata,Jevreji su dobili Izrael i tako korisnu zabranu bilo kakve kritike na njihov racun pod nazivom "antisemitizam",a mi smo dobili nove klanice i rasturanje zemlje....danas mozes Srbe da ubijas koliko i kako hoces ali ne smes da uputis nijednu rec koja bi dovela u pitanje jevrejskog rukovodstva?
 
pa ako ce vec da me spale dobro ce mi doci to pljuvanje...mozda ugase vatricu....:D...a ja kao pripadnik srpskog naroda mogu samo da se nasmejem na te gluposti....za vreme WW2 poklano je 1/4 ukupnog broja Srba samo u NDH....posle rata,Jevreji su dobili Izrael i tako korisnu zabranu bilo kakve kritike na njihov racun pod nazivom "antisemitizam",a mi smo dobili nove klanice i rasturanje zemlje....danas mozes Srbe da ubijas koliko i kako hoces ali ne smes da uputis nijednu rec koja bi dovela u pitanje jevrejskog rukovodstva?

Eto vidish gde smo mi , a gde su "oni" :per:
 
Navodno autorstvo jeste lazno, apsurdna je i potreba da 'Sionski mudraci' ovo pisu sami sebi, ali SADRZAJ je savrseno tacan i vrlo aktuelan. Njegovu tacnost dokazao je celi dvadeseti vek. Zbog sadrzaja je i proganjana.

da bi neko dao ovakvu izjavu, potrebno je da ima unapred stvorenu predstavu o jevrejima.
dakle, izgleda da predstava koja se stvara o jevrejima određuje istoriju, a ne da istorijski podatak pomaže da se rodi predstava.

i sve to već počinje da biva dosadno.
hazarske teorije i protokole više ni arapi ne koriste.

pozz za kolegu krautera.
 
da bi neko dao ovakvu izjavu, potrebno je da ima unapred stvorenu predstavu o jevrejima.
dakle, izgleda da predstava koja se stvara o jevrejima određuje istoriju, a ne da istorijski podatak pomaže da se rodi predstava.

i sve to već počinje da biva dosadno.
hazarske teorije i protokole više ni arapi ne koriste.

pozz za kolegu krautera.

Istorija se ne radja , istorija je proces
 
evo jednog dokumenta koji bi bilo korisno da procitaju zaludjenici koje zuti tako uspesno vec dugo,predugo zamajavaju raznim praznim pricama...govori se o nacinima uspostavljanja kontrole nad drzavama i narodima...izadjite iz "sveta Mtv-ja" i ostalih EU budalastina u koje verujete dok nije kasno...probudite se!

http://srpski.narod.ru/protokol.htm

Спор је тај твој поп и Бог,ми смо бржи!
 
Daklem , jedino sto je vazno , je to , da li tu ima istine , ili ne .

Ima jos jedna stvar .
Nasi Jevreji , koji zive , ili su ziveli s nama , najcesce su se potpuno saziveli sa nama i nisu imali negativnu ulogu u nasoj istoriji .
\Entriko Josif je izmislio onu receniscu da su Srbi nebeski narod , a eno ga i Leon Koen . On je mnogo veci Srbin od cele nae Vlade .
A sad , ono sto je moze biti vazno , je to da je profeesor Mojic izadao prevod talmuda 1940 godine , i da je tuzen od srane jevrejske zajednice u begradu za prevod . Jevreji su proces izgubili , jer se prevod pokazao kao tacan .
U svakom slucaju , tesko da Srbi mogu mrzeti Jevreje .
 
Daklem , jedino sto je vazno , je to , da li tu ima istine , ili ne .

Ima jos jedna stvar .
Nasi Jevreji , koji zive , ili su ziveli s nama , najcesce su se potpuno saziveli sa nama i nisu imali negativnu ulogu u nasoj istoriji .
\Entriko Josif je izmislio onu receniscu da su Srbi nebeski narod , a eno ga i Leon Koen . On je mnogo veci Srbin od cele nae Vlade .
A sad , ono sto je moze biti vazno , je to da je profeesor Mojic izadao prevod talmuda 1940 godine , i da je tuzen od srane jevrejske zajednice u begradu za prevod . Jevreji su proces izgubili , jer se prevod pokazao kao tacan .
U svakom slucaju , tesko da Srbi mogu mrzeti Jevreje .

Православац никада неће мрзети човека, али ће мрзети на његове заблуде. Талмуд је једна од многих таквих омражених заблуда међ Србима.

Негативна улога Јевреја је на глобалном нивоу, а не само у Србији. Где су год њихове банке ту је јад и беда. Они и сами пате од лихварске и мегалноманске нељудскости своје шовинистичке ''елите'' (верске и секуларне).

Иначе од Јевреја може да буде или екстремно добро (било некада) или екстремно лоше (које данас преовладава).

Протоколи су само злурадо ликовање и изругивање дубоко укорењених страхова и комплекса писаца, који се покушавају сакрити квазиелитистичком самоувереношћу и дрскошћу.
 
A sad , ono sto je moze biti vazno , je to da je profeesor Mojic izadao prevod talmuda 1940 godine , i da je tuzen od srane jevrejske zajednice u begradu za prevod . Jevreji su proces izgubili , jer se prevod pokazao kao tacan .
U svakom slucaju , tesko da Srbi mogu mrzeti Jevreje .
Nije tačno.

Protiv Mojića Savez jevrejskih opština je tužbu podigao na osnovu zakona o zabrani klevetanja vjerskih zajednica, a na sudu je odbrana "dokazala" da Talmud nije nikakav religiozni zakonik, :dash: nego je samo "knjiga od istorijskog značaja" (sic!)

I ne samo to sud je prihvatio tvrdnju odbrane da stoga (ovo je antologijsko) kritika Talmuda nije napad na Jevreje kao vjersku zajednicu, nego je to napad na njih kao rasu i narod :dash: (strašno ebte).

Tako da do procesa nije ni došlo.

Međutim Savez jevrejskih zajednica je već "navikao" na ovakve nebuloze. 1936. im je odbačena optužba protiv urednika Ljotićevskog Našeg puta zbog klevete - tužba je naravno odbaćena.

1934. zabranjeno je drugo izdanje Sionskih ... , ali 1936. oni ponovo izlaze, ali niko, od onih koji su trebali, ne reaguje.

I Mojić nije preveo Talmud :lol: on je samo kompilirao razne antisemitske spise.
Prevod Talmuda za sada postoji samo na Njemačkom, Engleskom i Ruskom. Kod nas je 1980. izdano skraćeno izdanje (otprilike 1/10).
 
Nije tačno.

Protiv Mojića Savez jevrejskih opština je tužbu podigao na osnovu zakona o zabrani klevetanja vjerskih zajednica, a na sudu je odbrana "dokazala" da Talmud nije nikakav religiozni zakonik, :dash: nego je samo "knjiga od istorijskog značaja" (sic!)

I ne samo to sud je prihvatio tvrdnju odbrane da stoga (ovo je antologijsko) kritika Talmuda nije napad na Jevreje kao vjersku zajednicu, nego je to napad na njih kao rasu i narod :dash: (strašno ebte).

Tako da do procesa nije ni došlo.

Međutim Savez jevrejskih zajednica je već "navikao" na ovakve nebuloze. 1936. im je odbačena optužba protiv urednika Ljotićevskog Našeg puta zbog klevete - tužba je naravno odbaćena.

1934. zabranjeno je drugo izdanje Sionskih ... , ali 1936. oni ponovo izlaze, ali niko, od onih koji su trebali, ne reaguje.

I Mojić nije preveo Talmud :lol: on je samo kompilirao razne antisemitske spise.
Prevod Talmuda za sada postoji samo na Njemačkom, Engleskom i Ruskom. Kod nas je 1980. izdano skraćeno izdanje (otprilike 1/10).

Daklem nije tacno , i tamo nema nista strasno ni neobivcno . OK
To sam hteo da znam .
 
Не знам да ли је десети део мишне, али имам Верберов превод, треће издање из 1990 (БИГЗ). Коментари преводиоца узимају трећину текста. Вреди прочитати.
E vidiš za to nisam znao ... ja sam mislio na ono što je izdao Otokar Keršovani 1982. (ima 217. str. - znači duplo manje i od 1/10).
 
Dijalog u paklu izmedju Makijavelija i Monteskjea.... Moris Zoli... i pametnom coveku dosta...

Da objasnimo podrobnije.

"Protokoli sionskih mudraca" je život započela kao satira, francuz piše protiv Napoleona III satiru "Dijalozi u paklu izmedju Makijavelija i monteskjea". Posle preuzimaju jedne nemačke novine koje menjaju naslov i da ju nešto tipa "Svetska zavera Jevreja" da bi ruska "Ohrana", carska tajna služba dala anslov "Protokoli" i na krjau uobličio Gebels.

Istinitost načina vladanja svetom koje Protokoli opisuju su ništa drugo do prevodi raznih Rimskih pisaca i političara. Taj sistem osvajanja vlasti potiče od Rimnskog carstva i za nekog ko je i malo čitao dela rimskih političara sasvim je poznat.
Zapadna civilizacija je naslednik Rismske politike.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top