Jelašić: Od Telekoma platiti dugove

Јаре

Primećen član
Poruka
955
Beograd -- Novac od prodaje državnog kapitala u Telekomu Srbija trebalo bi upotrebiti za prevremenu otplatu najskupljih delova spoljnog duga naše zemlje.
Odlazeći guverner Narodne banke Srbije (NBS) Radovan Jelašić je podsetio da je NBS ranije pregovarala o otpisu duga prema Londonskom klubu poverilaca.
Rezultat toga je da se za prvih pet godina plaća kamata od 3,75 odsto godišnje u dolarima, u nadi da će se kada se kamata poveća na 6,75 procenata godišnje dug ili prevremeno vratiti ili restrukturirati sa nižom kamatnom stopom. Pošto se to nije dogodilo, mi danas plaćamo kamatu od 6,75 odsto, "što je prilično papreno", upozorio je Jelašić.
"Da li ćemo taj novac iskoristiti za smanjenje našeg spoljneg duga, onog dela koji je najskuplji? Da li ćemo ga iskoristiti da ojačamo penzioni fond, a da ne vadimo svake godine sve više i više iz budžeta da bi isplatili svakog meseca penzije? Za mene je to najveći izazov i nadam se da smo nešto naučili za ovih prvih devet godina u tranziciji", rekao je on.
"Mi smo naše privatizacione prihode, u najvećoj meri, stavljali u budžet i zatim smo ih potrošili. Jako je teško posle toga ustanoviti kuda je taj novac otišao", kazao je on i podsetio da je trenutno najveća stavka u budžetu transfer u penzioni fond, a tokom prošle i ove godine blizu polovine isplaćenih penzija u Srbiji je bilo iz državne kase.
"Dakle, država je u tu sferu morala da upumpa mnogo više novca. U penzioni fond je transferisano nekoliko puta više novca nego što su bili prihodi države od privatizacije", naveo je Jelašić.

Динкић и остали "стручњаци" најавили грађење путева у које ће бити улупане паре.(Бар да и видимо неки од тих путева једном, граде аутопут Београд- Нови Сад 15. година)

Ево Јелашић нуди десет пута боље решење за државу и сва нас пореске обвезнике, али тако се нико неће моћи уградити као у варијанти "Националног инвестиционог плана" други део у најави. :dash:

Сећа ли се неко 1.5 милијарде евра од теленора (НИП први део)?

Historia magistra vitae est
 
Прво је било да Тадић није ишао у Немачку да договори продају телекома, онда су вајни стручњаци попут оне $/(//&& Јасне Матић кренули са изјавама да телеком треба продати, све демократски.

Не знамо ко ће бити купац, хаха, стварно је велика неизвесност, нови газда је већ регистровао домен у Србији http://t-com.rs/
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Немам проблема, хвала на питању.

Много си неозбиљан, моја грешка што ти реплицирам.

A ja mislim da ti ne uocavas da na Kosovo ne sme da odu ni gradjani iz Srbije, ni policija, ni vojska, ni bilo koji politicar (ako ne dobije dozvolu).

Onda se pitam sta to tebi kaze da je Kosovo srpska zemlja??? STA?

Ja to ne mogu da razumem, a verovatno niko ko moze da razmislja.
 
A ja mislim da ti ne uocavas da na Kosovo ne sme da odu ni gradjani iz Srbije, ni policija, ni vojska, ni bilo koji politicar (ako ne dobije dozvolu).

Onda se pitam sta to tebi kaze da je Kosovo srpska zemlja??? STA?

Ja to ne mogu da razumem, a verovatno niko ko moze da razmislja.

Преко 60% земље на Косову и Метохији је у власништву Срба. А причати са тобом о резолуцији уједињених нација, нема потребе.

Јасно ми је да ти неке ствари не можеш да разумеш, немој да се сикираш, главу у песак и боли те уво.
 
Преко 60% земље на Косову и Метохији је у власништву Срба. А причати са тобом о резолуцији уједињених нација, нема потребе.

Јасно ми је да ти неке ствари не можеш да разумеш, немој да се сикираш, главу у песак и боли те уво.

Srbi su na Kosovu najveci deo zemlje DOBRO DOBRO PRODALI i pokupovali nekretnine po Srbiji i inostranstvu.

Nemojmo da se stalno pravimo ludi.

Da Srbi sa kosova treba da vrate pare koje su dobili, da bi se Kosovo vratilo Srbiji - video bi kako bi pljuvali po njemu!
 
Dobro je da još i postojimo kada vidim kakvi nas sve "eksperti" vode. Umesto da predloži vrlo prosto rešenje da Srbija izađe iz dužničkog ropstva i krize ,Jelašić vešto zamenjuje teze i priča kako su penzije najveći problem Srpske ekonomije.

Treba da smanjimo težinu jarma dužničkog ropstva, u koje su nas uvalili ovi na vlasti dupliranjem zaduženosti i prepolovljivanjem pokrivenosti uvoza izvozom za deset godina svoje vladavine. Treba proglasiti moratorijum na otplatu duga i preusmeriti pozajmljena sredstva u proizvodnju. Hitna mera trebalo bi da bude preispitivanje dosadašnje privatizacije, poništavanje onih koje su bile ne samo nelegitimne nego i nelegalne, te donošenje zakona o zabrani rasprodaje preostalih domaćih preduzeća, prirodnih bogatstva, infrastrukturnih sistema i javnih službi. Njihova dalja rasprodaja eliminisala bi svaku mogućnost sprovođenja bilo kakve strategije društvenog razvoja usmerene na zadovoljavanje potreba ogromne većine stanovništva, umesto na privatne ekstraprofite oligarhije.Smanjenju deficita platnog bilansa doprinelo bi i oporezivanje uvoza i podsticanje izvoza od dobijenih sredstava, umesto do nedavno jednostranog sprovođenja sporazuma o slobodnoj trgovini na štetu domaće industrije.

Treba povećati minimalne najamnine i penzije i time povećati masovnu platežno sposobnu potražnju za proizvode domaće industrije i poljoprivrede, obavezu stranih kompanija da deo profita reinvestiraju u Srbiji, kao i pravo zaposlenih na učešće u dobiti i u odličivanju u domaćim i stranim preduzećima.
 
Srbi su na Kosovu najveci deo zemlje DOBRO DOBRO PRODALI i pokupovali nekretnine po Srbiji i inostranstvu.

Nemojmo da se stalno pravimo ludi.

Da Srbi sa kosova treba da vrate pare koje su dobili, da bi se Kosovo vratilo Srbiji - video bi kako bi pljuvali po njemu!

Пусти ти те твоје доживљаје, стварно ме незанима да ли си луд или се само правиш.

Резолуција уједињених нација гарантује суверенитет и територијални интегритет, а то што тамо нема ограна наше државе је привремено стање до коначног решења пробема који не може бити решен тако што ће једнима бити узето све па дато другима, не иде, ко мисли другачије мало се зајебо.
 
Пусти ти те твоје доживљаје, стварно ме незанима да ли си луд или се само правиш.

Резолуција уједињених нација гарантује суверенитет и територијални интегритет, а то што тамо нема ограна наше државе је привремено стање до коначног решења пробема који не може бити решен тако што ће једнима бити узето све па дато другима, не иде, ко мисли другачије мало се зајебо.

"Rezolucija Ujedinjenih nacija GARANTUJE......" :hahaha:

Zasto se ovde dozvoljava diskusija nepunoletnim osobama? :think:
 

Back
Top