Milo uzor demokratije!

Halix

Elita
Poruka
16.206
Milo uzor demokratije!

Savet Evrope pohvalio dvodecenijsku vladavinu Đukanovića

Iako je Crna Gora pre tri godine postala član SE, ova organizacija je zbog „ostvarenog zadovoljavajućeg nivoa demokratije“ objasnila da je potreba za postojanjem te kancelarije prestala.
Crnogorski opozicioni lideri bi nivo demokratije objasnili time da se izbori redovno održavaju, a unapred je poznato ko će na njima da pobedi. Predsednik Nove srpske demokratije Andrija Mandić je objašnjenje Saveta Evrope doživeo kao vic.
- Ha, ha, pa Crna Gora je jedina od bivših jugoslovenskih republike u kojoj vlast nije smenjena demokratskim putem. To objašnjenje ne drži vodu, jer je u poslednjem izveštaju Saveta Evrope stanje u Crnoj Gori ocenjeno kao loše, pogotovo u sudstvu i povodom diskriminacije - kaže Mandić.

Poslanik DSS-a Miloš Aligrudić kaže da je odluka SE zavisila od saglasnosti ministara spoljnih poslova koji su članovi komiteta ministara SE.
- Ne znamo ni da li je bilo takve saglasnosti, a ja sam siguran da u Crnoj Gori nisu ni izbliza ispunjeni standardi. Siguran sam da je monitoring sa aspekta parlamentarne skupštine SE još u toku - kaže Aligrudić.
Poslanik vladajućeg DS-a Srđan Milivojević kaže da ne bi želeo da kritikuje dostignuća susednih država, već da želi da Srbija što više odmakne na putu ka Evropi.
- Mislim da je takva kancelarija potrebna Srbiji kao pomoć, savetodavni organ koji može da nam pomogne. Crna Gora se oslobodila nekih problema mnogo pre Srbije, ali, s druge strane, ta država ima problema sa pružanjem utočišta licima optuženim za organizovani kriminal, ali ja ne znam kojim se kriterijumima rukovodio SE - kaže Milivojević.
Interesantno je da je početkom meseca Komitet za sprečavanje torture Saveta Evrope u izveštaju napisao da su u Crnoj Gori česti primeri fizičkog maltretiranja i kršenja sloboda građana od strane policije.

http://www.alo.rs/politika/25745/Milo_uzor_demokratije
 
Јако лепа вест.
Мило Ђукановић је симбол демократије, отац и борац за црногорску нацију, лидер једне од најпросперитетнијих и најперспективнијих земаља у овом делу Европе.
 
Јако лепа вест.
Мило Ђукановић је симбол демократије, отац и борац за црногорску нацију, лидер једне од најпросперитетнијих и најперспективнијих земаља у овом делу Европе.

Ma, neka se, blago meni, on lepo odrekne diplomatskog imuniteta na neko vreme kao kada se je privremeno povukao iz politike da se bavi biznisom, pa da vidimo kome ce da pripadne da kurwa u italijanskom mardelju :per:
 
Zasto bi se odricao politike, kad ga narod hoce?
Opsti interes je uvek ispred individualnog, nesto sto nasi politicari nikad nece shvatiti!

Valjda je opsti interes drzave Crne gore da se pokaze i dokaze da covek koji je na celu Crne Gore vec dvadeset godina nema nikakve mrlje na sebi, i da su optuzbe lazne?
To je valjda prvi i najvazniji drzavni interes.
A ne da kojekakvi tuzioci iz Italije, kako im padne na pamet, blate najveceg crnogoskog sina.
To valjda treba sto pre zaustaviti, i pokazati celom svetu, da se prvi medju vama ne krije iza imuniteta kao malo dete iza majcine suknje.
 
300_Milo_i_Filip3.jpg
 
Мило је одличан пример како је демократије голо дупе од уређења. Купиш 30 000 локалних гласова, што је неких 10-15%, доведеш још десет, дваес аутобуса шиптара да гласају за кифлу и мало џема и увек се нађе доста будала да гласа за тебе и ето сигурне победе и дуге владавине.
 
Sve članice EU ratifikovale SSP sa Crnom Gorom
FoNet | 29. 03. 2010.

Sve zemlje Evropske unije ratifikovale su Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju između Crne Gore i Unije, saopštilo je crnogorsko Ministarstvo inostranih poslova.Najviši zvaničnici crnogorske vlasti su više puta izrazili očekivanje da će Crna Gora do kraja ove godine dobiti status zemlje kandidata za članstvo u EU, prenela je RTV Crne Gore.


Nekome je drago a nekome Milo, po volji :)
 

Back
Top