Uhapsen vlasnik firme PESTAN iz Arandjelovca zbog utake poreza

Poruka
19.457
Kako pise PRESS uhapsen je vlasnik i blokiran racun na kome je bilo 7,5 miliona evra.
E pa onda TIHI i bratija nek se ne pitaju zasto drzava MORA da nam cepa poreze i akcize.
Jasno je kao dan-goveda nece da placaju porez i stalno na taj nacin potkradaju drzavu a ceh placa obicna raja koja placa porez na paklo cigara.
A TIHI i ekipa znaju da zinu kako ih BOTA pljacka.
Prestace BOTA, samo da goveda dovede u red.
:cool::cool:

ROKAJ SNIMAJ
 
pametan covek taj iz pestana.

lopovsku drzavu nije greh ukrasti.

samo nije trebao da drzi pare u srbiji trebao je da ih prebaci u neku banku na kosovu ili crnoj gori.

no dzabe im sve kroz budzet duva promaja uskoro snoshaj efendija nece imati ni za topli obrok a kamoli za platu

:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

A za cijim parama da hrani penzionere ta vlast.
 
Kako pise PRESS uhapsen je vlasnik i blokiran racun na kome je bilo 7,5 miliona evra.
E pa onda TIHI i bratija nek se ne pitaju zasto drzava MORA da nam cepa poreze i akcize.
Jasno je kao dan-goveda nece da placaju porez i stalno na taj nacin potkradaju drzavu a ceh placa obicna raja koja placa porez na paklo cigara.
A TIHI i ekipa znaju da zinu kako ih BOTA pljacka.
Prestace BOTA, samo da goveda dovede u red.
:cool::cool:

ROKAJ SNIMAJ

:lol:Jeste svi kradu....sve treba oduzeti i privatizovati!
Sto vece poreze i akcize nametnuti!
Mislim logika zesca....koji je veci lopov ne zna se!:roll:
 
Koje glupo razmisljanje. Prvo drzava mora da uspostavi normalnu poresku politiku a zatim i da drzavne sluzbe rade posao i kontrolisu poslodavce da li placaju porez i da li ispunjavaju sve obaveze prema radnicima. A u Srbiji se nista od toga ne radi.

upravo tako. miskovic recimo ne placa nikakav porez

ne placa porez na dohodak gradjana.

i sad jure ove vlasnike malih STR-a i SZR-a pljackaju ih do gole koze jer nemaju muda da uzmu pare od tajkuna svojih Miskovica Kostica Vlahovica i ostalih .

I sad taj jadnik sto radi od jutra do sutra da zaradi, i na kraju mu drzava ako radi sve postenio - oduzme prakticno skoro sve ima ili izbor da placa sve njihove harace i tako bude budala , i od svog vrednog rada mesto da podize svoju decu - podize tudju . Ili da krene i sam u sivu zonu i da pljacka lopovsku vlast.

Ja podrzavam ovu drugu opciju.
 
Koje glupo razmisljanje. Prvo drzava mora da uspostavi normalnu poresku politiku a zatim i da drzavne sluzbe rade posao i kontrolisu poslodavce da li placaju porez i da li ispunjavaju sve obaveze prema radnicima. A u Srbiji se nista od toga ne radi.

pa ovde u srbiji ti je opste rasulo.

"odabrani" citaj DS tajkuni ne placaju nista . ni poreze ni radnicima doprinose ma nista, dok ovi vlasnici malih radnji ne da placaju nego preplacuju

A za sve to je kriva vlast. Oni su ovde uspostavili taj sistem duboke nepravde

Primera radi Miskovic moze da ti duguje za robu koliko god hoce. Ne mora da ti plati nikad ako nece - ne mozes mu nista.

Koga ja da krivim sto je situacija takva?

Pa naravno vlast. Vlast je ta koja je uspostavila ovaj antisrpski sistem , vlast je ta koja ne dozvoljava da stvari kod nas funkcionisu kao u drugim zemljama.

Njima upravo odgovara taj lov u mutnom i konstantna nepravda.
 
MKada ja smatram da ovaj iz Pestana nije nista kriv vec da su ga namestili lopovi iz DS-a da mu oduzmu imovinu.

Jer ko je glup toliko da radi utaju poreza a pare drzi na racunu u komercijalnoj banci.

Naravno niko ko to stvarno radi . Svako ko se takvim stvarima bavi odavno ej pare izneo u druge drzave .

Tako da je ovaj namesten cisto onako da mu se oduzme sve sto ima .
 
A namesten je verovatno zato sto nije hteo da placa reket Tadicu i kompaniji.

Drugo novac na privatnim racunima ne moze da legne a da se pre toga ne plati porez drzavi.

Kako?

Pa prosto ja ako imam firmu ne mogu da podignem pare sa racuna firme ako pre toga ne platim porez na dobit.

Ovo sto radi tadiceva vlast je klasicna pljacka

Sad sam video na sajtu agencije za privredne registre covek ima fabriku sa 665 zaposlenih

PA jel to greh na zapadu da neko ko ima fabriku sa 650 radnika ima 7 miliona evra ?

U 2008 godini covek je platio drzavi porez na 1 milijardu dinara dobitka.

Znaci samo u 2008 godini njegov profit je iznosio 10 miliona evra.

I na taj profit on je drzavi platio porez .

Plus je placao svakog meseca doprinose na 650 radnika. Najvece poreze u evropi.

I tadicevcima bilo malo.

Sad mozda popizdi i zatvori fabriku i premesti je u neku drugu normalniju zemlju.

Da je pametan to i da uradi. DA premesti citavu fabriku u rumuniju recimo u Temisvar.

I em ima mogucnost da prodaje svoje proizvode bez carine i bilo kakve papirologije na trzistu cele evropske unije , em ce doprinosi po radniku da mu budu duplo manji.
 
Poslednja izmena:
Nema veće bagre od srpskog privatnika
nema ih 5% normalnih...
od najmanjeg do tajkuna..kradu onoliko koliko mogu

pa ovaj nije od onih srpskih "privatnika" ala miskovic koji posluju nonstop sa gubitkom ili malim profitom.

ovaj je burazeru placao drzavi godisnje na ime poreza milionske sume.

pa svake godine je imao po 10-20 miliona evra prikazanu dobit.

njegovi bilansi za 2008 ne lice na namestene.

al i da je utajio porez, za mene nije gresan jer ovo je drzava koja privatnika najvise pljacka od svih drzava na svetu.

Sad ce tadicevci da ga ocrne fabriku ce da zatvore, 600 radnika ce ostati bez posla pa ce onda Miskovic da nam uvozi kineske PVC cevi
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
ja opšte ne govorim samo o utaji poreza
taje svi
Mišković obrće pare jer plaća posle 180 minimum i obrće tuđe pare
ali govorim o privatnicima koji ne uplaćuju doprinose radnicima, kasne sa platama...

sve je to krivica vlasti.

cim dignes poreze u nebo normalno da pospesujes utaju i sivu ekonomiju

prikazao sam na drugoj temi americki sistem

porezi izuzetno niski al ko utaji poreze najebao je.

a u srbiji porezi najveci u evropi verovatno i u svetu , i otimaju i muvaju svi redom i drzava i privatnici pa ko koga zajebe.

to je najbolji dokaz da ovu drzavu vode neprijatelji

evo samo sta su uradili sa benzinom

evro dizel kostao 53 dinara prosle godine sad kosta 115

i kako je reagovao narod na to dizanje akciza?

manjom potrosnjom - sad se prodaje duplo manje goriva nego prosle godine

i samim tim prihodi u budzet ne da nisu veci nego su manji

sve ima svoje granice.

sustina je da je glavni generator korupcije sive ekonomije i utaje ovde sama drzava tj vlast.
 
Poslednja izmena:
pametan covek taj iz pestana.

lopovsku drzavu nije greh ukrasti.

samo nije trebao da drzi pare u srbiji trebao je da ih prebaci u neku banku na kosovu ili crnoj gori.

no dzabe im sve kroz budzet duva promaja uskoro snoshaj efendija nece imati ni za topli obrok a kamoli za platu

...moram reci da je tvoj animozitet prema trenutnoj vlasti legitiman, bez obzira na to koliko je je produktivan...
...ali reci da "... nije trebao da drzi pare u Srbiji trebao je da ih prebaci u neku banku na kosovu ili crnoj gori...."....i pri tome u sledecim porukama reci da je to moralno....:roll:
...pa prijatelju to je ocigledan primer kako vi pripadnici "patriotskih snaga" u stvari zelite zlo sopstvenom narodu, navijajuci ostrasceno za propast svega sto postoji u ovoj zemlji jer na vlasti nije ona cuvena "produktivna" patriotska ekipa pod kojom je ova zemlja cvetala dok nisu dosli ovi"izdajnici i lopovi" ( sto, naravno, ne sporim u potpunosti...)....znaci ti bi novac zaradjen ili, u tvom slucaju, opljackan od ovog naroda (naglasavam ne od vlasti....od naroda...) cuvao kod brace Siptara ili kod kolege Mila...:mrgreen:...bravio majstore...:klap:...ja odavno tvrdim da ste vi u stvari braca...domace "patrijote" i "patrijote" iz okruzenja....ustase, balije ili patrijotske snage brata Mila...ili je preciznije reci kuma Mila...;)
 
...moram reci da je tvoj animozitet prema trenutnoj vlasti legitiman, bez obzira na to koliko je je produktivan...
...ali reci da "... nije trebao da drzi pare u Srbiji trebao je da ih prebaci u neku banku na kosovu ili crnoj gori...."....i pri tome u sledecim porukama reci da je to moralno....:roll:
...pa prijatelju to je ocigledan primer kako vi pripadnici "patriotskih snaga" u stvari zelite zlo sopstvenom narodu, navijajuci ostrasceno za propast svega sto postoji u ovoj zemlji jer na vlasti nije ona cuvena "produktivna" patriotska ekipa pod kojom je ova zemlja cvetala dok nisu dosli ovi"izdajnici i lopovi" ( sto, naravno, ne sporim u potpunosti...)....znaci ti bi novac zaradjen ili, u tvom slucaju, opljackan od ovog naroda (naglasavam ne od vlasti....od naroda...) cuvao kod brace Siptara ili kod kolege Mila...:mrgreen:...bravio majstore...:klap:...ja odavno tvrdim da ste vi u stvari braca...domace "patrijote" i "patrijote" iz okruzenja....ustase, balije ili patrijotske snage brata Mila...ili je preciznije reci kuma Mila...;)

podrzavam sve sto ce da dovede do sto brzeg pada ovog antinarodnog i antisrpskog rezima
 

Back
Top