veterina u Italiji

lucci

Obećava
Poruka
68
Ovako..sledece godine bih isla za Italiju ovde sam upisala faks na budzetu sam ..ali imam ambicije da bezim za It.Kako stvari stoje sa placanjem faksa i transferom sa nasih falkuteta ...da li imamo popust kao ugrozena zemlja..kao istocno evropljani ...postoji li sansa ucenja na engleskom ..nadam se da cete mi odvoriti ili ako mi neko moze pompci nek ostavi adresu
Hvala :lol:
 
Ja cu ti preneti moja iskustva, pa ti sad vidi...
Kao prvo, zaboravi na "povlastice" zato sto si iz Istocne Evrope, to njih apsolutno ne zanima, niti pogadja. Ne verujem ni da ce ti priznati ispite, jer fakulteti poput medicine, veterine, pa cak i umetnosti, po njima, imaju sasvim drugacije ispite i retko ih priznaju (to bi eventualno moglo za "jezicke" i "filozofske" fakultete, ali za ostale tesko).
Godisnju skolarinu MORAS da platis da bi upisala godinu(ona se krece od 1000 do 3000 eura u zavisnosti od faksa), a tek posle mozes da konkurises za stipendiju i za "povracaj" skolarine. Ako udjes na lisu za stipendiju SUPER, a ako ne, mogu bar da ti vrate ono sto si uplatila (za to postoji posebna lista koja se pravi na osnovu zarade roditelja i proseka).
A da, skolarina je podeljena u 2 rate, prvu placas prilikom upisa, kao sto sam ti gore napisala, a drugu negde u aprilu. Ako uspes da ispunis uslove za skolarinu ili bar za refundiranje para onda je super. Ako ne, moras da radis da bi skupila dovoljno para za sve te zezancije.
A sto se tice studiranja na engleskom, tesko, mada i to zavisi od fakulteta do fakulteta. Ja ti savetujem da se bacis na ucenje italijanskog!
Samo hrabro i javi sta si uradila!!!
 

Back
Top