Vegan kuvar
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Vegan kuvar

Zainteresovan član 16121953 (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Vegan kuvar

Zbog bolesti resila sam da jedem iskljucivo biljnu hranu i procitala da postoji vegan kuvar koji mi moze olaksati spremanje obroka sa pravilnim dnevnim potrebama.
    U mom gradu, koji i nije bas mali, nigde ga nema, tj niko nije ni cuo za vegan kuvar osim jednog ulicnog prodavca knjiga.
    Na netu sam trazila i dobijam samo strane naslove a ja bih molila, da, ako neko zna neki link, to bude samo na srpskom.
    Hvala.
    ne cini drugome ono sto sebi ne zelis

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    148

Podrazumevano Re: Vegan kuvar

Citat Original postavio 16121953 Pogledaj poruku
    Zbog bolesti resila sam da jedem iskljucivo biljnu hranu i procitala da postoji vegan kuvar koji mi moze olaksati spremanje obroka sa pravilnim dnevnim potrebama.
    U mom gradu, koji i nije bas mali, nigde ga nema, tj niko nije ni cuo za vegan kuvar osim jednog ulicnog prodavca knjiga.
    Na netu sam trazila i dobijam samo strane naslove a ja bih molila, da, ako neko zna neki link, to bude samo na srpskom.
    Hvala.
    Na HR sajtu http://www.vegetarijanstvo.net imas i deo s receptima. Nadam se da ce ti to biti dovoljno za prvu pomoc.

Primećen član KLAPAT (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Pogledaj ovdje
    http://www.google.com/translate?u=ht...F8&tl=hr&sl=de
    da dodam mislim da i tu ima dosta zanimljivih recepta samo treba malo istražiti
    http://www.*********/archive/index.php/f-194.html
    nadam se da sam pomogla
    Poslednji put ažurirao/la KLAPAT : 26.03.2010. u 22:44

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio 16121953 Pogledaj poruku
    Hvala.
    Pa mislim da ni u Beogradu ne može da se nađe nešto sa nazivom "Veganski kuvar". Sa nama je svojevremeno studirao jedan vegan i on je uglavnom jeo jabuke, smoki i domaćica keks* (dobro, studentske potrebe za materijama su različite od ne-studentskih).

*navodno je keks domaćica veganski. On je znao napamet koji su od onih E brojeva životinjskog porekla i kada smo jednom otišli u samoposlugu on je proučio sastav svakog keksa i slatkiša dok nije našao ono što sme da jede

Mislim da imaš dva cilja:
    -naći koje su ti dnevne potrebe i u kojim namirnicama čega ima
    -naći recepte samo sa tim namirnicama

Za ovo prvo ipak mislim da treba konsultovati nutricionistu jer smo svi različito građeni i trošimo različitu količinu energije na svakodnevne aktivnosti, pa su nam i dnevne potrebe različite.

Ovo drugo možeš da postigneš kombinacijama vegetarijanskih i makrobiotičkih kuvara (pa i "posnih kuvara"). Njih ima po knjižarama zdrave hrane ili uopšte po knjižarama, ili na sajmu knjiga. Meni se čini da su najveći problem mleko, sir i jaja, i kako ih u receptima zameniti veganskim namirnicama (npr. piše "dodaj jedno jaje"; šta sad?). Meso u receptima uglavnom nije problem jer uvek već postoji posna verzija svakog jela (sarme, punjene paprike itd.) gde se dodaju sojine ljuspice ili jednostavno mešavina raznog povrća.

Zainteresovan član 16121953 (avatar)
    Učlanjen
    04.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Smile Re: Vegan kuvar

Zahvalnost Padru, ,Klapatu (sta li to znaci?) Jukiu i Hrazoru, vi ste dobri ljudi. Hvala jos jedanput.
    ne cini drugome ono sto sebi ne zelis

Primećen član KLAPAT (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Nema na čemu,zato smo tu da si pomognemu.A šta znači moj nic ima tema koju sam postavila nedugo i tamo je objašnjenje

Slične teme

1. Ko je bolji kuvar ?
    Autor Lallo u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 05.03.2010., 16:25
  2. Rachel Ray kuvar
    Autor valika u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.10.2009., 17:41
  3. kuvar za mikrotalasnu
    Autor m3 u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 15