Tajlandske firme :D

ENADIN

Zainteresovan član
Poruka
347
E ovako ljudi moji .
U pocetku sam na netu pokusavao da nesto ufatim na brzaka da predstavljam neke firme u Srbii i td. Prijavio sam se na veliki broj sajtova ,taj broj je visi i od 1000.
Ali bilo je davano ...pre godinu dve.
I danas posle toliko vremena zvoni mi telefon i cuje se glas govori srpski kaze ja sam prevodioc sa tajlandskog na srpski unajmili su me ljudi sa tajlanda trenutno smo u Nisu .
Dosli su da potpisu sa vama neke ugovore za "xyz" firmu. Pre tri sata su sleteli avionom u Pristinu. I zele da dodju u moj grad da se vide samnom i da to zavrsimio :dontunderstand:
Tom prevodiocu nista nisu rekli o cemu se radi ni kakva je firma u pitanju . Ja kazem sacekajte pola sata odgovoricu vam i oni posle pola sata ponovo zovu .Meni proradi sumnja :D kriminal ovo ono i na nagovor moji prijatelja odustanem da se javim. Imam propustenih 50+ poziva do sada .Izgleda da su jos tu.

Kako je moguce da mi neko bez dogovora i nagovestaja tako bane sa Tajlanda da potpisujem .

Sta da radim ???
 
Sta te kosta da se javis, probaj ako nevalja, okreni ledja, nece da ti dolaze na slavu svake godine.
Javi se pa pregovaraj, ako ti traze pare, kazi da je ponuda bila odavno i da imas posao. Ali polako, trazi robu na recku, osiguraj je od kradje pozara, pogledaj uslove velika je sansa, samo pregovaraci su namazani svim bojama. Njima naplatis sve magacin auto prevoz razliku u gorivu to ti je dosta zarade + marza.......
Pazi na kolicinu novca koju ti traze i sta su garancije, objasnis da si jako sposoban ali da zelis posao a ne da nasednes na neku prevaru.
Po tvojim recima bi reako da je prevara.....
 
Poslednja izmena:
Sta te kosta da se javis, probaj ako nevalja, okreni ledja, nece da ti dolaze na slavu svake godine.
Javi se pa pregovaraj, ako ti traze pare, kazi da je ponuda bila odavno i da imas posao. Ali polako, trazi robu na recku, osiguraj je od kradje pozara, pogledaj uslove velika je sansa, samo pregovaraci su namazani svim bojama. Njima naplatis sve magacin auto prevoz razliku u gorivu to ti je dosta zarade + marza.......
Pazi na kolicinu novca koju ti traze i sta su garancije, objasnis da si jako sposoban ali da zelis posao a ne da nasednes na neku prevaru.
Po tvojim recima bi reako da je prevara.....

Javio sam se i u pitanju su nekakve trenerke , ali opet koja firma salje ljude da pregovaraju iz Tajlanda do Srbije . Boze dragi na kojim sam mukama. Svasta sam se nacuo i nagledao da su mi u glavi samo prevare :D
Konstantno insistiraju da dodju do mene da me vide licno i da potpisemo to .Ali govore kao da smo ja i oni vec nesto pricali i ugovarali.
 
Javio sam se i u pitanju su nekakve trenerke , ali opet koja firma salje ljude da pregovaraju iz Tajlanda do Srbije . Boze dragi na kojim sam mukama. Svasta sam se nacuo i nagledao da su mi u glavi samo prevare :D
Konstantno insistiraju da dodju do mene da me vide licno i da potpisemo to .Ali govore kao da smo ja i oni vec nesto pricali i ugovarali.

Potpisuj bre sve što ti nude. Ako posao prođe dobro je, ako propadne svali sve na prevodioca....kao nisi razumeo o čemu se radi, nisi ti tako mislio ovo...ono :per:

Ako nećeš ti da potpišeš, daj ih meni, ja imam firmu (u blokadi) ali to oni ne moraju znati. :mrgreen:
 
Pa pricaj otvoreno, pitaj "kad smo pricali o tome", neispustaj, pazi, oni, taj deo samo rade, nemju neke prevare tamo, ali budi na oprezu, pitaj o cemu se radi, neka dodju u kafanu kao sav svet u srbiji, kazi sta ti nudis a sta potpisujes, opusteno, sad se igras s parama (popij 2 bensedina bez alkohola pa polako:per:) Ako traze pare - prevara, i ako ima cudni delovi u ugovoru. Ja se plasim, da nije neki od nasih-tvojih, slozio pricu tamo njima u fabrici, pa da neide preko nekog nesposoblnakovica (da on neuzima procenat, neke propale fabrike)...........
 
enadine,ako su dosli,znaci da misle da si neki opasan veletrgovac,ili fabrikant pa heco da se povezu sa tobom,normalno je da neko dodje i upozna poslovnog partnera,mislim,sta je uloziti 1000 evra,a oni misle da ce sa tobom u evropi da rade biznis vredan bar milion:):)
neznaju oni sta je srbija,jerbo...ipak je geografski u evropi:)
samo...jedna stvar me buni...pristinski aerodrom je smesno mali......koji je to avion koji leti sa tajlanda sleteo tamo???
to bi bilo kao kad bi ti probao da uparkiras sleper u prostor namenjen za ficu

no,suma summarum,neznaci uopste da je prevara....nego,jel imas ti onih,gore spomenutih milion:):):)
 
Ma kakvih milion :D
Ma ja sam pokusavao da od njih ranije dobavljam robu ali bilo davno.
Nema od njih sada ni traga ni glasa..
A sto se tice aviona u Pristini neznam odakle ti te informacije da avion nemoze da sleti tu :D
Redovno putujem za Tursku avionom sa Pristinskog aerodroma.
Verovatno su neki prevaranti sa neta. Cim se odigralo sve ovako.Zato sam i postavio ovo ovde da pitam sta mislite.
Ovo ti je ono kod Sojica Posao sa Singapurcani : D Propao posao sa Singapurcani Djole :D
 
Ma kakvih milion :D
Ma ja sam pokusavao da od njih ranije dobavljam robu ali bilo davno.
Nema od njih sada ni traga ni glasa..
A sto se tice aviona u Pristini neznam odakle ti te informacije da avion nemoze da sleti tu :D
Redovno putujem za Tursku avionom sa Pristinskog aerodroma.
Verovatno su neki prevaranti sa neta. Cim se odigralo sve ovako.Zato sam i postavio ovo ovde da pitam sta mislite.
Ovo ti je ono kod Sojica Posao sa Singapurcani : D Propao posao sa Singapurcani Djole :D

a zasto mislis da je prevara??? jel su oni dosli u srbiju ili kosovo,sve jedno,
sta ti je rekao tip,sta je razlog dolaska???
 
Verovatno je odradjen posao posto su u beograd pocele da stizu trenerke preko pristinskog aerodroma , cigani ih dovoze preko nis ekpresa...
Samo juce je oko 17h njih 15tak nosilo kartonske pakete sa oznakama pristinskog cargo aerodroma a trenerke unutra....nesto ode za banovo , nesto za sremcicu, nesto ka zvezdari...

Mozda nema veze sa ovom pricom, a mozda i ima...nije mi prvi put da se dve totalno nevezane price spoje, srbija je mala...
 
Na kosovu nicu fabrike kao pecurke, napoose mi se dinkic i tadic sa njihovom lopovskom pricom,tamo benzin 45 dinara.....Turci investiraju neverovatno, a sverc iz turske i kine cveta, pre mesec dana razlika u ceni izmedju pal mala plavog sa kosova i granice sa rumunijom duplo...
A i nasi politicari lopovi napreduju sa fals papirima sa kosovskim firmama...
 
Poslednja izmena:
Zato sam ja siguran da srbija jos nije do dna dosla...
Jer dok se kod nas brine da bude u beogradu 18000 euro milionera , a narod ne sme da pokrene pametan biznis (ja ne smem imam losa iskustva sa prinudnim procenama prometa i porezom unapred) gde banke pljackaju narod a ne daju nikakvu podrsku proizvodnji i inovacijama, cak jedva cekaju da ti opljackaju ideju,normalno je da demografski da bukne i mnozi se ono stanovnistvo koje radi , ima para i napreduje infrastrukturno...

Mazanje ociju je razvijeno kod srba, ali to pali samo kao obmana, ne kao dugotrajna strategija...,
 
ocigledno je da su tajlandjani investirali,nisu dolazili dzabe
ehh,nasem coveku je sve prevara,pa nebi oni dosli cak do kosova,da su hteli da zeznu nekog,i nebi dosli u srbiju,gde nema za leba,vec negde de je lova mnogo veca
dokad vise propustati sanse
i jedna ispravka kolegama par postova iznad.....to sa tajlandom nije sverc...oni ljudi,po dolasku cargo aviona,placaju uredno porez i carinu kosovu,to je pod garant
a to sto srbi i cigani,tu robu posle dovlace autobusima,e to je svrc,znaci,ne svercuju azijati...mislim,cisto da se zna:)
 
Prevara je lako naslutiti u ovom, slucaju ako su nasi, bezi ako nisu ok
A sverc nije za njih (sto bi sojic rekao tajladjane) ali za cigane i za siptare i za politicare jeste. na racun ljudi u drzavi sbiji koji su posteni i koji placaju porez,
 
Poslednja izmena:

Back
Top