Ju Jutsu skola i klub na Novom Beogradu vrsi i obuku samoodbrane za dame!

Koliko je devojkama potrebana obuka samoodbrane?

  • nije im potrebna

  • manjini je potrebna

  • vecini je potrebna


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
hmm...ova anketa je glupost

zivimo u takvom vremenu koje nije sigurno...i ima devojaka kojima je potrebno da poznaju samoodbranu..to stoji...ali devojkama samoodbrana nije potrebna

Zanimljivo razmatranje.Ali zamislimo ovu situaciju:Devojka je napadnuta od mladica koji pokusava da je nasili na sexualni odnos,ona se zadesila u okruzenju koji je slabo prometan(recimo)!
Naravucenije:devojka koje ne zna samoodbranu i nije izgradila psihicku stabilnost za takvu situaciju-sanse su 1%
devojka koja poznaje samoodbranu i koja je se izgradila svoju licnost-sanse su 99%

Razmotrimo ovu situaciju realno,jer to se svakodnevno dogadja!:rtfm:
 
Mislim da je ipak potrebna devojkama obuka u samoodbrani,kao i zenama ali postavlja se jedno pitanje uz sva postovanja zenske ravnopravnosti i zakona sa istim?Dali je muskarcima,recimo u braku koji su zrtve zena koje ih nadjacaju potreban neki vid obuke ili zastite.Ja znam par takvih primera gde zena maltretiraju ili tuku muzeve a zokon je tu nem ili muzevi to od sramote nesmeju da prijave...
 
Zanimljivo razmatranje.Ali zamislimo ovu situaciju:Devojka je napadnuta od mladica koji pokusava da je nasili na sexualni odnos,ona se zadesila u okruzenju koji je slabo prometan(recimo)!
Naravucenije:devojka koje ne zna samoodbranu i nije izgradila psihicku stabilnost za takvu situaciju-sanse su 1%
devojka koja poznaje samoodbranu i koja je se izgradila svoju licnost-sanse su 99%

Razmotrimo ovu situaciju realno,jer to se svakodnevno dogadja!:rtfm:

Da vece su sanse onoga ko trenira da se odbrani ili pouzda u brze noge,ali ipak PREDVIDJANJE i IZBEGAVANJE su kljucne stvari,ta ugrozenost devojaka je mozda malo i preuvelicana kod nas mada kad zatreba nije lose nesto znati od toga.Ali izgraditi psihicku stabilnost za neku situaciju to je dug proces,duzi od kursa samoodbrane...Hm
 

Back
Top