Sta je potrebno mladima u borilackim vestinama?

Pogledaj rezultate ankete: Koliko mladih krene sa borilackim vestinama cisto radi fore?!

Glasova
11. Ne možete glasati na ovu anketu
  • mali broj

1 9,09%
  • polovina njih

1 9,09%
  • veci deo

9 81,82%
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Sta je potrebno mladima u borilackim vestinama?

Početnik boba66dzudi (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Post Sta je potrebno mladima u borilackim vestinama?

Postovani citaoci i kolege treneri,danas se suocavamo da mladi sve vise vremena provode za kompijuterom i sve slabije su aktivni.Mnogo mladih smatra borilacke vestine olako i bez zdravstvenog uverenja pocinju da se bave njima.

Zato vas molim da svi koji imaju nesto da predloze da razvijemo mladima svest o sportu i borilackim vestinama neka napisu.
    Takodje ocekujem i borce da napisu sta bi im jos bilo potrebno u svojim vezbaonicama!

Ju Jutsu sempai Slobodan Tomic

Aktivan član leprosy (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Sta je potrebno mladima u borilackim vestinama?

Za pocetak treba medijski prosiriti pricu o borilackim vestinama i sportovima. Kao sto svi ovde znamo BV i BS nisu finansijski unosne i svestan sam da se ne mozemo reklamirati po televizijama ili placati neki drugi vid skuplje reklame, ali svakako treba iskoristi sve blagodeti interneta gde je dosta stvari free.
    "A Team is Not a Team if You Don't Give a Damn About Each Other"

Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio leprosy Pogledaj poruku
    Za pocetak treba medijski prosiriti pricu o borilackim vestinama i sportovima. Kao sto svi ovde znamo BV i BS nisu finansijski unosne i svestan sam da se ne mozemo reklamirati po televizijama ili placati neki drugi vid skuplje reklame, ali svakako treba iskoristi sve blagodeti interneta gde je dosta stvari free.

Potpuno se slazem sa vama.Voleo bih kada bi u Srbiji bilo malo drugacije stanje kako bismo mogli preneti pravu sliku o borilackim vestinama mladima!

Sa postovanjem sempai Slobodan Tomic

Aktivan član leprosy (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio boba66dzudi Pogledaj poruku

Voleo bih kada bi u Srbiji bilo malo drugacije stanje kako bismo mogli preneti pravu sliku o borilackim vestinama mladima!
    Mi smo ti koji treba stvaramo bolju sliku, samo je pitanje koliko ce ko imate zivaca.
    "A Team is Not a Team if You Don't Give a Damn About Each Other"

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Danas i nije bas lako okrenuti mlade ka borilackim vestina uz pregrs drugih sportova/mislim najpre na sportove sa loptom/ koji su popularniji i profitabilniji u odnosu na borilacke vestine i kada se jos pri tome doda pracenje mode kod mladih i masovnost bavljenja raznim sportovima i popularisanje istih putem medija.Ali ipak treba napomenuti da bv pored fizickog treninga jacaju licnost i izgradnju same osobe,a zdrastveni efekat pravilnog pristupa i treniranja istih moze biti u prednosti u odnosu na druge sportove.Dok se osobe koje se bave profesionalno sportom iz raznih razloga moraju povuci od daljeg aktivnog treniranja jos u ranim 30-im godinama,tada se u mnogima bv postizu vrhunski rezultati....

www.vingtsunserbia.com

Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Steta je sto mladi nemaju jos uvek potpuno razvijenu svest o bv.
    Zamolio bih vas da pogledate anketu i na ovu temu.
    pozz
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=363059

Početnik
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio leprosy Pogledaj poruku
    Covek je sasvim dovoljno rekao

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ne vidjam casopise na kioscima

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

sto se popularizacije tice idealno bi bilo kad bi se vestine probile u standardnu fizicku nastavu u osnovnim i srednjim skolama..

bitno je sa vestinama poceti rano..jos pre desete godine zivota..jer se tada moze oformljavati ..borilacko telo ..refleksi..instinkti..osecaj..
    nije isto trenirati udarce i dizati tegove..
    onaj koji je trenirao deste godina i onaj koji je dizao tegove deset godina..? pa onaj sto dizao tegove imace vece misice naravno al ne moz da udari..niti ce ikad moci da skupi u udarac svu energiju tela ..kako kazu..udarac rukom da izvuce iz pete
    da ne pominjem ravnotezu i okretnost..koja se ne moze postici ni u jednom drugom spotu

Učlanjen
    23.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Navar Pogledaj poruku
    sto se popularizacije tice idealno bi bilo kad bi se vestine probile u standardnu fizicku nastavu u osnovnim i srednjim skolama..

bitno je sa vestinama poceti rano..jos pre desete godine zivota..jer se tada moze oformljavati ..borilacko telo ..refleksi..instinkti..osecaj..
    nije isto trenirati udarce i dizati tegove..
    onaj koji je trenirao deste godina i onaj koji je dizao tegove deset godina..? pa onaj sto dizao tegove imace vece misice naravno al ne moz da udari..niti ce ikad moci da skupi u udarac svu energiju tela ..kako kazu..udarac rukom da izvuce iz pete
    da ne pominjem ravnotezu i okretnost..koja se ne moze postici ni u jednom drugom spotu
    i ja sam to ljudima govorio,ali mali broj me je poslusao jer kako je rekao jedan moj prijatelj:"lakse je dizati tegove,nego trenirati neku borilacku vestinu.."

Elita Navar (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio boba66dzudi Pogledaj poruku
    i ja sam to ljudima govorio,ali mali broj me je poslusao jer kako je rekao jedan moj prijatelj:"lakse je dizati tegove,nego trenirati neku borilacku vestinu.."
    a tu je i veoma jak psiholoski faktor..covek baveci se vestinama od malih nogu stekne samopouzdanje i razvije jednu zdravu i sposobnu licnost

ja licno ne znam ni jednu drugu a bolju osnovu na kojoj neko moze zasnovati tzv licni rast i razvoj..od borilackih vestina

Slične teme

1. Zagrevanje u borilackim vestinama i sportovima
    Autor starolecanin u forumu Borilačke veštine i sportovi
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 26.06.2011., 20:19
  2. Zene u borilackim vestinama
    Autor hetman u forumu Borilačke veštine i sportovi
    Odgovora: 161
    Poslednja poruka: 14.08.2010., 11:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor