Turci su uzimali od 10-33% a sad nam se uzima vise od 70% onoga sto zaradimo

Citirao sam tvoj tekst samo ubacio drugu valutu. I priznajem da si ti pametniji, pa zato želim da uradiš sve kao u uvodnom tvom tekstu, samo na primeru neke druge države. Evo molim te da uradiš to. Iznos 10 eura i daj da vidimo. Nemoj da si toliko škrt da ne podeliš s nama svoje znanje.

poenta je da ti ne kapiras kako sistem funkcionise

porez na profit se placa tek na kraju samog lanca a ne na pocetku

sto znaci ako prihodujes 10 evra, ne mozes da platis porez na profit i nosis pare nego moras pre toga , da platis drzavi pdv, pa onda se ti vodis u firmi kao zaposleni sto znaci mora da platis drzavi porez na plate , pa kad od tih 10 evra primis 5 evra, onda ti drzava dalje uzima preko porzea i akciza od te sume tako da ti realno od 10 evra samo ti 3 evra ostane kad se odbiju svi njihovi porezi i ostali haraci.
 
1. Uzmimo za primer da firma u kojoj radis (bez obzira na vlasnistvo) prihoduje 1.000 din. (Platio kupac, napokon !)
2. Odma' 18% drzavi, sto izađe negde oko 160 din. Firmi ostane oko 840.

Ovde (u AU) je oko 30-35% na godishnji neto profit firme, ali manje troshkovi, kao shto su plata, renta, roba.

Od plate ti isto automatski uzimaju, ali na kraju godine neshto mozzesh i da povratish.
 
secamo se reci iz pesme pocetak bune protiv dahija

i tu kazu stihovi

"TU KNEZEVI NISU RADI KAVZI NIT SU RADI TURCI IZJELICE, AL JE RADA SIROTINJA RAJA KOJA GLOBE DAVATI NE MOZE"

Znaci srpska raja nije mogla da placa tursku globu od 33% a sad placa tadicevsku globu od 70% i cuti i ne buni se.....

sad nam je kao lepse jer nas ne pljackaju tudji lopovi - nego nasi.
 
Ovde (u AU) je oko 30-35% na godishnji neto profit firme, ali manje troshkovi, kao shto su plata, renta, roba.

Od plate ti isto automatski uzimaju, ali na kraju godine neshto mozzesh i da povratish.

e da vi tamo imate i povracaj poreza. ovde to ne postoji.

ovde cak i ako ti drzava duguje za PDV, ti ne mozes da povratis svoj novac, vec mora da cutis i da budes "u pretplati sa PDV-om" i u slucaju ako se pobunis salju ti 100 inspektora finansijskih da ti dignu firmu od krova do dna.

A mi hocemo navodno u evropsku uniju a kod nas nije skoro nista kao u toj evropskoj uniji.
 
poenta je da ti ne kapiras kako sistem funkcionise

porez na profit se placa tek na kraju samog lanca a ne na pocetku

sto znaci ako prihodujes 10 evra, ne mozes da platis porez na profit i nosis pare nego moras pre toga , da platis drzavi pdv, pa onda se ti vodis u firmi kao zaposleni sto znaci mora da platis drzavi porez na plate , pa kad od tih 10 evra primis 5 evra, onda ti drzava dalje uzima preko porzea i akciza od te sume tako da ti realno od 10 evra samo ti 3 evra ostane kad se odbiju svi njihovi porezi i ostali haraci.
U redu. Hajde napravi računicu za neku drugu državu, hoćeš li?
 
kad si u pretplati sa porezom u rubrici kamata stoji : 0.00 a kad dugujes porez svaki dan dopisuju kamatu na dug. ali sta se desava? sve je vise onih koji nemaju odakle da plate i,nemaju imovinu nemaju nista na racunu i sta ? Nista? zovu ih telefonom prvo kao fino posle kao podizu ton ali bos covek se ne izuva ..znam primere ljudi koji duguju i 300,500,, 700000 za porez i prelomili u glavi "ja nemam" i bas ih briga. E sad?
 
U redu. Hajde napravi računicu za neku drugu državu, hoćeš li?

napravio sam ti racunicu za Ameriku recimo drzava Florida

PDV 6%
Akciza - ne postoji na benzin vec jedino na cigarete i alkohol
Corporate TAX - oko 33%
Porezi na licne dohodke zaposlenih 33%
Porez na profit - klizni od 10 do 35% u zavisnosti od godisnjeg profita
Registracija automobila - 15 evra . Kod nas u Srbiji od 200 evra do 2000 evra

itd.

Sve u svemu porezi u americi su jedno 3 puta nizi nego porezi u Srbiji.
 
napravio sam ti racunicu za Ameriku recimo drzava Florida

PDV 6%
Akciza - ne postoji na benzin vec jedino na cigarete i alkohol
Corporate TAX - oko 33%
Porezi na licne dohodke zaposlenih 33%
Porez na profit - klizni od 10 do 35% u zavisnosti od godisnjeg profita
Registracija automobila - 15 evra . Kod nas u Srbiji od 200 evra do 2000 evra

itd.

Sve u svemu porezi u americi su jedno 3 puta nizi nego porezi u Srbiji.

Zato Amerika postoji 300godina a Srbja 1000godina...
 
U redu. Hajde napravi računicu za neku drugu državu, hoćeš li?

Amerika isti primer

1. Americka firma u kojoj radis prihoduje 1000 dolara
2. Odma 6% drzavi sto izadje nekih 60 dolara. Firmi ostane 940
3. Od ostatka 940 dolara se podeli plata. Ti dobijes 840 dolara drzava dobije 100.
4. Od ostatka od 840 dolara kupis:
- benzin za 100 dolara. Drzavi ode oko 6 dolara na ime poreza jer sales tax u FL 6%. Akcizu na benzin nemaju.
- pice cigarete za 100 dolara, kolike su akcize ne znam tacno al nek bude 50 dolara porez
- hranu pice za 200 dolara - poreza nema jer se hrana i pice u floridi ne oporezuje
- kucnu hemiju i ostale potrepstine za 100 dolara - porez 6 dolara
- za jos 340 dolara kupis kompjuter i platis 6% porez tj 11 dolara

Sve kad saberes u Americi si platio porez u iznosu ukupnom od 133 dolara!

Dok za isti prihod u Srbiji drzava ti uzme 700 dolara ili skoro 6 puta vise!
 
kad si u pretplati sa porezom u rubrici kamata stoji : 0.00 a kad dugujes porez svaki dan dopisuju kamatu na dug. ali sta se desava? sve je vise onih koji nemaju odakle da plate i,nemaju imovinu nemaju nista na racunu i sta ? Nista? zovu ih telefonom prvo kao fino posle kao podizu ton ali bos covek se ne izuva ..znam primere ljudi koji duguju i 300,500,, 700000 za porez i prelomili u glavi "ja nemam" i bas ih briga. E sad?

ma treba toj bandi lopovskoj , bez srca i duse, da ti samo onu stvar da njome izbiju osi i procackaju usi.
 

Back
Top