Tetovaza znak slabe licnosti

Poruka
4.292
Vidim da deca se dosta tetoviraju, narocito zenska. Naravno tetoviraju se jer ih pritiskaju mediji i društvo. Jer da nema medija ovakvih nakaradnih i satanskih, i da nema lošeg društva verovatno se niko nikad ne bi tetovirao. Mislim, koji je to čovek koji bi se tetovirao da živi sam samcat na pustom ostrvu? Verovatno nikad nekom ne bi palo na pamet da se tetovira da ne podleže uticaju okoline. Pošto neki podležu uticaju da li to znači da su ljudi koji se tetoviraju slabe ličnosti podložne uticaju drugih??? Ja mislim da je odgovor potvrdan, te ako neko hoće jaku ličnost za svoju ljubav onda neka izabere onog / onu koja nema tetovaže.

Pitam se pitam zasto se ljudi ne tetoviraju masovno po licu, obrazima, nosu, čelu???????? Sramota, stiditese da bi se tetovirali masovno po licu????????? Ako je potvrdan odgovor onda je pitanje pravo zašto onda unakazujete svoje telo na drugim delovima tela???? Zar nije svaki deo tela ravnopravan po pitanju stida????????????
 
Ok, ajde ovako, zašto je stid da se tetoviraš na licu a nije stid da se tetoviraš po telu?????????

Prije svega, niti imam tetovaže, niti minđuše, ponekad se ošišam na keca i to ti je svo moje ludilo.
Eto, time možemo da se manemo priče u prvom licu.

A valjda je veoma prosto zašto se ne tetovira lice (mada ima i toga, naravno) već neki drugi djelovi tijela: zato što se tu tetovaža ne vidi, tj ne vidi je svako.
Tetovaža je ipak stvar neke intime, a sa intimom niko otvoreno ne maše.
Mada, može se reći da je istetovirano lice u neku ruku nekulturno, da ne pričamo o svim problemima koje ta tetovaža može donijeti...posao, suprotan pol itd...
 
gang_tattoos_2sfw.jpg
 
Prije svega, niti imam tetovaže, niti minđuše, ponekad se ošišam na keca i to ti je svo moje ludilo.
Eto, time možemo da se manemo priče u prvom licu.

A valjda je veoma prosto zašto se ne tetovira lice (mada ima i toga, naravno) već neki drugi djelovi tijela: zato što se tu tetovaža ne vidi, tj ne vidi je svako.
Tetovaža je ipak stvar neke intime, a sa intimom niko otvoreno ne maše.
Mada, može se reći da je istetovirano lice u neku ruku nekulturno, da ne pričamo o svim problemima koje ta tetovaža može donijeti...posao, suprotan pol itd...


Nije tacno da na ostalim delovima tela je tetovaža nevidljiva, pogotovu ne ako si na plaži i ako si još žensko i ako jož nosiš bestidno tange pred 1000 ljudi. Znači taj argument tvoj odbacujemo jer ne odgovara realnosti.

A ako je istetovirano lice nekulturno zašto onda nije nekulturno istetovirana ledja ili rame neke devojke?????????

Kad kašem "Ti" ne mislim baš lično tebi već onako, to mi je uzrečica.
 
Nije tacno da na ostalim delovima tela je tetovaža nevidljiva, pogotovu ne ako si na plaži i ako si još žensko i ako jož nosiš bestidno tange pred 1000 ljudi. Znači taj argument tvoj odbacujemo jer ne odgovara realnosti.
Da preformulišem, ne nevidljivo u smislu niko nikada neće vidjeti, već nevidljivo većinu vremena.
Posebno kada je posao u pitanju, odnosno tada su tetovaže potpuno nevidljive (farmerke, košulja, majica, odijelo, sako, šta ko već nosi).
A ako je istetovirano lice nekulturno zašto onda nije nekulturno istetovirana ledja ili rame neke devojke?????????
Opet moram da se dopunim, nisam mislio nekulturno u baš bukvalnom smislu, već više onako...nekulturno za neke prilike.
Na posao ne možeš da dođeš sa bradom od dva dana, sav uneređen itd, a kada imaš tetovažu preko cijelog lica, ti si po defaultu upravo to.

Mada suština je da tebe, a i mene, ne bi trebalo da zanima da li je neka djevojka istetovirana ili ne, da li nosi tange ne plaži, ili ne...
Čak bi trebao da podstičeš da svak' izražava sebe na način na koji želi, jer ćeš tako lakše vidjeti da li ste zainteresovani za iste stvari ili ne.
 
Poslednja izmena:

Back
Top