Pomoc oko izbora fotoaparata: Nikon L110 ili Fuji S2500hd?
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Pomoc oko izbora fotoaparata: Nikon L110 ili Fuji S2500hd?

Obećava
    Učlanjen
    11.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Podrazumevano Pomoc oko izbora fotoaparata: Nikon L110 ili Fuji S2500hd?

Da li moze neko da mi kaze koji od ova dva fotoaparata je bolji:

1. Nikon Coolpix L110
    2. Fujifilm Finepix S2500HD.

Ja stvarno vise ne znam, koliko god da ih uporedjujem, nikako ne mogu da se odlucim, nekako mi se na Youtube cini kao da Nikon ima ostriji video, mada ni nema bas puno Fuji-jevih snimaka (posto su oba modela izasla ove godine).

Bitno mi je da slika bude jasna, ostra, takodje i video da bude dobar, ostriji po mogucstvu, a ovaj fuji mi se nekako cini kao da je mutniji od nikona.

Ovo mi je prvi fotoaparat i ne bih zelela da bude promasaj, tako da bih volela da me posavetuje neko ko se u ovo vise razume, po mogucstvu sto pre, jer za par dana treba da kupim neki od ova dva, a pojma nemam koji da izaberem!

Zainteresovan član DeVil79 (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Pomoc oko izbora fotoaparata: Nikon L110 ili Fuji S2500hd?

Po meni je bolji Fujifilm Finepix S2500HD
    Nikon aparati su odlični u najjačoj klasi(DSLR) ali mi se uopšte ne sviđaju u toj nekoj srednjoj nižoj klasi dok je obrnuto kod Fuji-a. Najbolji su Canon aparati, ali ako baš moraš da biraš između ova dva aparata uzmi Fuji.
    http://www.flickr.com/photos/devil_macro/

Obećava
    Učlanjen
    11.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Uzela sam Fuji i slike su odlicne!
    Video mi je malo cudan, nije bas dobar kao oni video snimci snimljeni sa fudzijem s2500hd na youtube, ali mozda je zbog toga sto ja nisam neka posebna podesavanja stavljala, vec sam ga koristila samo na auto-modu. Jos uvek treba da ga provalim sta sve ima, ali slike su vec sa auto moda ekstra!

Zainteresovan član DeVil79 (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Odličan izbor!
    Što je jača rezolucija video snimka to je manje slika u sekundi (fps) i onda slika malo secka pri pomeranju aparata. Probaj da namestiš na maximalnih 60 fps pa vidi rezultate. Na kraju malo experimentiši pa odaberi najbolji odnos kvaliteta slike i broja slika u sekundi. Za ta i ostala podešavanja će ti trebati malo vremena dok se upoznaš sa aparatom zato ne žuri nego radi polako i uživaj
    http://www.flickr.com/photos/devil_macro/

Početnik volker (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Uvek preporucujem Fuji zbog optike.

Početnik
    Učlanjen
    05.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mala informacija. planiram da kupim isti fuji pa me samo zanima kakve su mu slike pri slabijem svetlu, nocu i u zatvorenim prostorima.

Ističe se ghost in the shell (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

^vidi-sve sto nije DSLR-aprat sa izmenljivim objektivima-je VRRRLLO NATEGNUTO i sa puno muke sa slabijim svetlom(i jos bez blica).Doduse Fuji generalno po tom pitanju ima dobru reputaciju pa mozes ocekivati upottrrebljive fotke sigurno sa ISO 4oo npr a ako dobro exponiras-sto je jedan od faktora koji utichu na pojavu shuma na fotkama-mozda i 800...ali opet zavisi mnogo od fotografa koliko zna da se snadje-kad je staitocna scena-naslonis apatrata ili koristos stativ,pa smanjisISO-kad nema druge-ispucas seriju fotki, jedne sa 400 a druge sa 800 pa ako treba i vecim ISO vrednostima...pa biras...Evo mozda Ti ovaj link pomogne bar malo...ne skodi a sto ne skodi....kazu da koristi

http://www.dpreview.com/reviews/q110superzoomgroup/page4.asp

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

|low light shooting, anything that requires snappy operation and/or reliable focus and exposure|^sudeci po ovome ako Ti je low-light bitan-bolje juri neshto drugo....barem ako je veroovati testerima sa D-prewiev

Zainteresovan član alesandro (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

evo da se i ja ukljucim, sta mislite sta je u slicnom cenovnom rangu kao fuji (+-100 eur) a pravi bolje slike u svim uslovima. molim za preporuku

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

Vidi-kad su ti aparati u pitanju-UVEK moras imati na umu da su na svakom od nijh pravljeni kompromisi...Sta to znaci_ Jednima se to ispoljava u nepreglednijim menijima, slabijem ekranu, trajanju baterije ili brzinom reagovanja/fokusa itd. Drugi su slabiji kad je u pitanju low light...Itd itd. Znachi morash odluchiti shta Ti je PRIORITET? Svi ti aparati su Ultraz-zoom kategorija shto znachi da s njihov objektiv menja vishe drugih0sirokougaoni, teleobjektiv,macro itd. Ali zato placash cenu na ovakvim stvarima kao shto sam naveo. A ak i nadjesh aparat da ima sve to manje vishe uskladjeno-platicesh ga fino...Ali konkretan odgovor bi bio-od tih aparata koje mozesh videti na tom testu-mislim da je taj Canon SX20 ili Nikon P100 najbolja varijanta(ne znam koliko kostaju tachno)

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

...ili mozda ovo ne deluje losh izbor...ali opet, uvek je najbolje pitati nekog ko je vec koristi doticni aparat...sto je na mnogobrojnim forumima i online zajednicama ugl.moguce...samo treba malo truda

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    852

Fuji . Bolji je od tog nikona .

Primećen član purplechick (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Mene zanima koji je bolji :Nikon L110, Fuji S2500hd ili Canon PowerShot SX130 IS ?

Učlanjen
    23.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    120

Ja stvarno ne mogu da ponavljam svakom jer se svi vrtite oko jednog istog pitanja,a odgovor je dat-samo na komplikovano pitanje ne postoji prost odgovor. Dakle-zavisi a sta Vam treba i koliko imate-miru ruku, da li ste spremni da koristite stativ,da li panirate da vucate omanju torn\bicu sa sobom ili vam treba aparat za u dzep itd., itd...Zavisi koliko love se ima...koliko fotkate po losem svetlu..koliko sport...Koliko je bitan HD video zapis...itd itd...generalno-dao bih prednost generano gledno Fujiju, i Canonu u odnosu na Nikon-a kod nekih modela i Panasoniku.

Primećen član purplechick (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    39

Ovako-nemam najmirniju ruku,najbitniji su mi kvalitet slike,boja,a i zoom. budzet 200 e,dosta sam citala o njima,Nikon sam i ja odbacila iz mogucnosti,Fuji i Canon su mi slicni bar po onome sto sam citala(a ne razumem se bas u fotoaparate)Misljenja onih koji imaju ta 2 fotoaparata su razlicita pa ne znam koji je bolji.Ako postoji bolje resenje za 200 e ,samo recite ,nemam nista protiv
    Hvala

Slične teme

1. pomoc oko izbora
    Autor cowgirl u forumu Fakulteti
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 02.03.2009., 18:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •