Jos koliko do bankrota?

Sopocanac

Primećen član
Banovan
Poruka
576
Malopre sam procitao da je vlast u februaru mesecu potrosila 35% vise novca nego sto je prihodovala u budzet. Mesec dana pre toga nam je poruceno iz Svetske Banke da vise nema kredita za Srbiju. Sta mislite jos koliko ce moci ovako da trose 1/3 vise nego sto "zaradjuju" i koliko je daleko ili blizu bankrot drzave?
 
Malopre sam procitao da je vlast u februaru mesecu potrosila 35% vise novca nego sto je prihodovala u budzet. Mesec dana pre toga nam je poruceno iz Svetske Banke da vise nema kredita za Srbiju. Sta mislite jos koliko ce moci ovako da trose 1/3 vise nego sto "zaradjuju" i koliko je daleko ili blizu bankrot drzave?

onog momenta kad inflacije predje u hiperinflaciju mozemo ladno da kazemo da je bankrot blizu.
vec se najavljuje rasprodaja deviznih rezervi i to je pouzdan znak da bankrot nije daleko.

kad se desi da srbija zbog drasticnog pada vrednosti domace valute i bedne ekonomije ne moze da isplacuje kamate, niti iko normalan zeli da im reprogramira dugove - bankrot je onda vec tu, de facto i de jure.
 
Poslednja izmena:
Pa,do sledece godine ce prosecno domacinstvo izdvajati 8000 mesecno za struju,carina za proizvod iz bilo koje zemlje ce biti 400posto nevazno koliko kosta proizvod.Porez ce biti jedno 70 posto.Legalizacija sa sve popustima ce biti 20000evra za 30 kvadrata,tako da u retrospektivi kako je bilo,i kako ce tek da bude,novca ce biti u budzetu do daljnjeg.Jednostavno,receno Srbija ima interesantnu ekonomiju,nama je drzavna kasa busna,mi stalno punimo,al ono stalno prazno,sto je mi vise punimo sve vise rupa.......
 
bankrot je kad duznik nije u stanju da placa ni rate ni kamate u ovom slucaju.

sta ce to znaciti za srbiju i njene gradjane?

pa kao prvo razlog za bankrot bice pre svega nedostatak strane valute u kojoj se placaju rate i kamate. prodaja preostalih i to monopolistickih preduzeca sa kojima jedino ako si totalno nesposoban ne mozes da zaradis, i najava rasprodaje deviznih rezervi govore da je manjak vec tu i da se vec iracionalno postupa.

drzava ima dva izbora - da ili nametne jake namete na privredu i gradjane i time izazove revolt i svoj pad, ili pak proglasi bankrot i prestane da placa dugove sto mi se cini najlogicnije za tadicev rezim.
u tom momentu srbija postaje nelikvidna i nikakvo reprogramiranje niti novo zaduzivanje ne dolazi u obzir.

prva zrtva bankrota ce biti budzet. znaci penzije, plate, zdravstvo, skolstvo i ostala socijala.
vlast ce naravno pokusati da te rupe u budzetu pokrije primarnom emisijom i vala - eto nam 90-ih na vrata, ali ovog puta je nece izazvati sankcije i rat vec glupost nase vlasti
 

Back
Top