da li postoji jedna jedina prava ljubav?

da li posle nezaboravne ljubavi mozemo naci neku novu?ili cemo zauvek tragati za sto slicnijom osobom kakvu smo voleli?neki ljudi ceo zivot provedu u zivljenju laznog zivota i potiskujuci jedinu pravu ljubav!!!!

Reći ću ti pred smrt :lol:
....u jednom trenutku postoji ....u drugom opet možeš da izabereš...zavisi na koju vrstu ljubavi misliš...m/ž ljubav ....osoba sa kojom provedeš najveći dio svog života je tvoja najveća ljubav ....
 
Imam osecaj kao da zelite da trgujete ljubavlju, pa pokusavate da je "shvatite". Ako je ljubav nezaboravna, kako onda Malena mislis da ces je zaboraviti? Nema ljubavi koja je zaboravna jer svaka ostavlja dubok koren u coveku. Mogu da razumem da neko nekoga voli, a zatim iz odredjenih razloga pocne da ga mrzi, ali ne mogu da shvatim da neko "jednostavno" vise nekoga ne voli iako tvrdi da ga je "voleo". Ukoliko ljubav preraste u mrznju, onda jeste postojala, a ako ljubav "jednostavno nestane", onda nikada nije ni postojala jer to sto je postojalo na njenom mestu je bilo neko osecanje koje podseca na nju, ali ipak to nije...

Ovakvim razmisljanjem uvidjamo da zapravo i nismo toliko "ljubavna" bica koliko se misli. Nasa "ljubav" je mnogo cesce egocentricna potreba koja podrazumeva parolu: "dok dobijam trajace".

Naravno, sve ovo napisano vazi za one koji mogu da u sebi spoznaju bar neku "refleksiju" ljubavi. Postoje i ljudi koji jednostavno nemaju "ogledalo" kojim bi je "reflektovali". :)
 
Ne smem nista da kazem, o idejama....
Znas kad imas nesto od alata pred nosom ali nije u polozaju koji ocekujes pa ga ne vidis...
I ne vidis....
Ili kad setas po spratovima robne kuce da kupis nesto....pa iako ti se svidi , ides jos na gore....

Gde li je ona pricica sto sam je ukucao o robnoj kuci za idealnog muskarca, u zadnjih 20 postova je...
 
Ne smem nista da kazem, o idejama....
Znas kad imas nesto od alata pred nosom ali nije u polozaju koji ocekujes pa ga ne vidis...
I ne vidis....
Ili kad setas po spratovima robne kuce da kupis nesto....pa iako ti se svidi, ides jos na gore....

Gde li je ona pricica sto sam je ukucao o robnoj kuci za idealnog muskarca, u zadnjih 20 postova je...

Velika je razlika između tih pojmova "svideti" i "ljubav".
Nisam pročitala pričicu, ali pretpostavljam zaključak. I ja kad naletim na odgovarajuće parče, ne pitam za cenu :lol:
 
da li posle nezaboravne ljubavi mozemo naci neku novu?ili cemo zauvek tragati za sto slicnijom osobom kakvu smo voleli?neki ljudi ceo zivot provedu u zivljenju laznog zivota i potiskujuci jedinu pravu ljubav!!!!

Moze,ako istinski zelis da volis i da budes voljen.Moguce je.Ja verujem u to.Ako je covek dovoljno hrabar da otvori :heart: da useta nova ljubav,ona ce doci...:)
 
da li posle nezaboravne ljubavi mozemo naci neku novu?ili cemo zauvek tragati za sto slicnijom osobom kakvu smo voleli?neki ljudi ceo zivot provedu u zivljenju laznog zivota i potiskujuci jedinu pravu ljubav!!!!

Кад будем имала 80 година можда донесем прави закључак :mrgreen:

Ко ће га знати, зависи од човека до човека. Неко никад у животу није волео па појма нема како је то.
 
Uvek tragamo za osobom slicnom nama u kojoj sebe pronalazimo...svaka .jubav je za sebe..ima svoj vek trajanja ..svoja agregatna stanja i svoje intezitete..i svakla ljubav je ljubav..neka vise neka manje..pa tako i pojedine osobe ostaju u nama vise..neke manje a neke zauvek..najcesce kada ostanemo sami sa sobom i prebiramo po nama i prosloscu kao kokoske po bunjistu..u osnovi .treba sve ostaviti iza sebe i ici dalje..ali to moze samo mali broj ljudi..
 
U prilog ove teme vredi pomenuti i jedan citat.

"Srce ima razloge koje razum ne poznaje."

Blez Paskal

Logika zaista moze upropastiti coveka i mnoge druge oko njega kada su osecanja njoj suprotstavljena, a on je uprkos tome sledi. Ovo se odnosi na sve vrste osecanja, ukljucujuci naravno i ljubav.

logika je za one koji nemaju petlju:mrgreen:
 

Back
Top