Elfrida Jelinek, prevedena na srpski
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Elfrida Jelinek, prevedena na srpski

Neproveren član
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Elfrida Jelinek, prevedena na srpski

Pre dva - tri dana na televiziji sam videla vest da su na srpskom objavljane 3 knjige Elfride Jelinek, dobitnice Nobelove nagrade za književnost za 2004. Do sada nam je bila poznata, bar meni, kao neko po čijoj je prozi snemljen film "Učiteljica klavira" sa Izabel Iper. Stavila sam dole 2 linka, pa koga zanima, može da vidi da je film - knjiga u velikoj meri autobiografska.
    Zanima me da li se neko sretao sa prozom E. J. i šta misli o njoj ( prozi i Elfridi)
    Knjige je objavila Paidea : "Objavljivanje tri romana Elfride Jelinek – Pijanistkinja (u prevodu Tijane Tropin), Izgnanici (u prevodu Biljane Golubović) i Ljubavnice (u prevodu Jelene Kostić), pravi je mali kulturni događaj za srpsko izdavaštvo."
    http://www.politika.rs/rubrike/Kulturni-dodatak/CHovek-je-losh-to-je-moje-jevandjelje.sr.html
    http://www.vreme.com/cms/view.php?id=393551

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    428

Podrazumevano Re: Elfrida Jelinek, prevedena na srpski

Kupio sam Izgnanike, nedavno. Još nije došlo na red za čitanje. Nadam se za koji mjesec. I ja bih volio da neko nešto napiše o tim knjigama ako ih je čitao.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

Neproveren član
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Elfrida Jelinek, prevedena na srpski

Konsultovala sam forumsku prijateljicu koja je studirala u Nemackoj, kaze da pocnem sa Uciteljicom klavira.
    Postavila sam identican post i na drugom forumu i dobila preporuku za "Bolest ili moderne zene u odlicnom prevodu Jelene Kostic"
    Sad se dvoumim izmedju Pijanistkinje (Uciteljice klavira) i Ljubavnica, buduci da ih je prevela J. Kostic. Koliko shvatam, Pijanistkinja je pisana specificno ( nema velikih slova, ali postoje znaci interpunkcije ), pa treba to prevesti.
    Ovih dana idem u Klub citalaca Paidee, tek kad budem prelistala obe knjige odlucicu se koju prvo da uzmem.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.10.2010., 19:03
  2. Gde su srpski radikali, tu su srpski grobovi
    Autor Lala Vojvođanski u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 08.05.2008., 20:33
  3. SRPSKI XP
    Autor PAJA SO u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.04.2004., 14:18

Pravila za slanje poruka