Kad ljubav prestane

Ljudi se utripuju puno,zato neki tvrde da im je trebalo 20-30 god. da se oporave od prethodne ljubavi....Nije to ljubav to je zavisnost...a mozemo reci i bolest..mislim 20 god se oporavljati nije bas normalno...takva osoba ima ozbiljnih emotivnih problema...A,sto se tice mene,pitala si me,pa da ti odgovorim...kod mene ,zadnjih godina uglavnom iz prijateljstva....imam sa nekom osobom iste poglede na svijet oko sebe,zanimaju nas iste stvari....prijateljsko druzenje koje izrodi pravu ljubav..... Ali dobro,ne poricem,uglavnom je zaljubljivanje prethodilo...ali ne uvijek

Ma bre...nisi razumio uopste....Ne pricam o tome,o braku,o vezi,nego,govorim o ljudima koji ne mogu da prebole nekoga 20-30 godina a nisu vise sa tom osobom....znaci,nisi vise sa tom osobom 20 god a i dalje ne mozes da prebolis...o tome pricam To su ljudske gluposti,tripovi,emotivna nestabilnost,alo,bre! Drugo je kad si sa nekim,a sasvim drugo kad vise nisi sa njim 30 god a i dalje tripujes da ga volis..ma,daj bre....30 god,alloo....

Znaci po tebi prava ljubav postoji, ne mora da obuhvata zaljubljivanje, ali ne moze da traje 20 godina? :) Koliko onda prava ljubav ima rok trajanja?
To sto neko ode od nas, ne znaci obavezno i prestanak osecanja koja prema tom nekome gajimo. O, bilo bi tako lako da je tako!
Zamisli dvoje ljudi koji se vole. Zajedno su, u braku, ili ne, svejedno. Jedno od njih recimo umre. Ovo drugo nastavi da ga voli narednih 20 godina. Pomalo ga zaboravi, pomalo ga preboli, ali ga i dalje voli. Nema snage, emocija, ni godina vise dovoljno da zavoli nekog drugog. Ili, cak, moze i biti sa nekim drugim, ali patiti 15-20 godina za ovim prvim. zar je to toliko neverovatno? Ja sam znala takve slucajeve, doduse starovremenske, sa pocetka proslog veka, ali sam znala.
 
Znaci po tebi prava ljubav postoji, ne mora da obuhvata zaljubljivanje, ali ne moze da traje 20 godina? :) Koliko onda prava ljubav ima rok trajanja?
To sto neko ode od nas, ne znaci obavezno i prestanak osecanja koja prema tom nekome gajimo. O, bilo bi tako lako da je tako!
Zamisli dvoje ljudi koji se vole. Zajedno su, u braku, ili ne, svejedno. Jedno od njih recimo umre. Ovo drugo nastavi da ga voli narednih 20 godina. Pomalo ga zaboravi, pomalo ga preboli, ali ga i dalje voli. Nema snage, emocija, ni godina vise dovoljno da zavoli nekog drugog. Ili, cak, moze i biti sa nekim drugim, ali patiti 15-20 godina za ovim prvim. zar je to toliko neverovatno? Ja sam znala takve slucajeve, doduse starovremenske, sa pocetka proslog veka, ali sam znala.

Da .....moram priznati da si u pravu :)
 
VV
VRATILA SE MOJA LJUBAV ! Moj jedini..nikad zaboravljeni Jovan.
Hvala na podršci iskrenim prijateljima...........Pobedili smo daljinu........
 

Prilozi

  • Volim te ovoliko.jpg
    Volim te ovoliko.jpg
    30,5 KB · Pregleda: 1
Dal` da te pitam jel`to ljubav umire
ili mi to samo slutnje govore
ili da cutim,da te nista ne pitam
i iz tvog oka sve procitam.
Gledas u mrak,nista ne pricas
slusam ti dah,lak i nemiran.
Na prstima se prikradam
kao kad mesec krade dan
do tvojih tajni da ih otkljucam...
Ne grlis me vise kao pre
i dal`je sve to deo navike
na prstima se prikradam
kao kad mesec krade dan
do tvojih tajni da ih otkljucam...

Legende
 
Dal` da te pitam jel`to ljubav umire
ili mi to samo slutnje govore
ili da cutim,da te nista ne pitam
i iz tvog oka sve procitam.
Gledas u mrak,nista ne pricas
slusam ti dah,lak i nemiran.
Na prstima se prikradam
kao kad mesec krade dan
do tvojih tajni da ih otkljucam...
Ne grlis me vise kao pre
i dal`je sve to deo navike
na prstima se prikradam
kao kad mesec krade dan
do tvojih tajni da ih otkljucam...

Legende

Fantastične legende! Hvala--:)

ili kako beše..:cmok2:

Želela sam da te zaboravim
da sve prodje ko jesenje kiše,
al*uzalud sebe zavaravam
volim,volim, volim te sve više.
Kada suton tiho veče sprema
i kad jasmin mirom zamiriše,
i kad sunce novo jutro radja..
volim,volim volim te sve više.
KAD BI ZNAO DA ĆEŠ BITI MOJA
PRESTALO BI SRCE DA UZDIŠE.
OD SREĆE BI PESMU ZAPEVAO
VOLIM,VOLIM,VOLIM TE NAJVIŠE.
 
Poslednja izmena:
Ma bre...nisi razumio uopste....Ne pricam o tome,o braku,o vezi,nego,govorim o ljudima koji ne mogu da prebole nekoga 20-30 godina a nisu vise sa tom osobom....znaci,nisi vise sa tom osobom 20 god a i dalje ne mozes da prebolis...o tome pricam To su ljudske gluposti,tripovi,emotivna nestabilnost,alo,bre! Drugo je kad si sa nekim,a sasvim drugo kad vise nisi sa njim 30 god a i dalje tripujes da ga volis..ma,daj bre....30 god,alloo....

Možda nestvarno. klinački..IPAK JE ISTINITO ma koliko ti delovalo tripovanje,Ne moraš da veruješ...PRAVA LJUBAV /u mom slučaju/ NIJE PRESTALA,Ni sama nisam verovala da ćemo razgovarati posle tolijo godina..alo bre istina!
 
Ovo je moja bol

Mi smo ljubavnici
sto jedno bez drugog ne mogu

tako me i grli, egzistencijalno

uvek je sa mnom,

moja bol

hoda sa mnom
tece kroz mene
ne moram misliti, divno…
niti jesti, niti piti, cudesno
nista drugo ne osecam
za njega ne postoji vreme
ne zna za godisnja doba
on je moje nebo i moja zemlja

moj perpetuum mobile!

cepajuca i nezna bol
niko mi drugi ne treba
zauvek vezana u jednoj reci
gde dogovori sa djavolom i bogom
ne vaze
i pre dolaska smrti
u mojoj voljenoj ,egoisticnoj boli

ja sam besmrtna.

ovde ...


Branka Korac
 
Ovo je moja bol

Mi smo ljubavnici
sto jedno bez drugog ne mogu

tako me i grli, egzistencijalno

uvek je sa mnom,

moja bol

hoda sa mnom
tece kroz mene
ne moram misliti, divno…
niti jesti, niti piti, cudesno
nista drugo ne osecam
za njega ne postoji vreme
ne zna za godisnja doba
on je moje nebo i moja zemlja

moj perpetuum mobile!

cepajuca i nezna bol
niko mi drugi ne treba
zauvek vezana u jednoj reci
gde dogovori sa djavolom i bogom
ne vaze
i pre dolaska smrti
u mojoj voljenoj ,egoisticnoj boli

ja sam besmrtna.

ovde ...


Branka Korac

PRELEPA PESMA:-(
 
Ljudi treba da se vremenom menjaju i sazrevaju. Ako bi vas oboje promenilo nesto u zivotu, poglede, obogacivalo svoju licnost,.... pa se sretnete posle 2 godine i onda budete zajedno.... ali pitanje je koliko je to kod vas moguce. Pokusaj, nada umire poslednja :) Sve za ljubav :heart:
 
Poslednja izmena:

Back
Top