Harac na stvari iz inostranstva

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.399
Danas mi stigle neke sitnice za kola koje sam kupio preko interneta , i koje nemaju da se kupe kod nas ovde, cena 30 evra, i na sve to su mi haraclije bez srca i duse obracunale da platim 50 evra na ime troskova spedicije, carinskog pregleda paketa kao i carine i pdva.


Pricam ja sa sluzbenicom rekoh jel vama normalno da ja na vrednost robe od 30 evra platim troskove carinjenja od 50 evra , a ona na to kaze "zao nam je gospodine - takvi su propisi" .

JA rekoh opet "znaci vama je normalno i logicno da ja na posiljku od 30 evra, platim spediciju ko Miskovic ili neki drugi tajkun kad uvozi sleper neke robe?"

Yebo sam joj sve na kamaru i njoj i ostaloj bagri koja nas ovako pljacka i rekao sam joj da cu sledeci put da kazem nekom iz inostranstva da se dobro is.ere u jednu kutiju i ta zapakovana gomna da posalje na moju adresu i kad me bude stoka iz DHL-a zvala radi carinjenja posiljke ima da joj kazem "zadrzite sva ta gomna jer ste isti kao ta roba u kutiji" . Cisto da im ta gomna kad zasmrde u njihovoj kancelariji kazu sta mi gradjani mislimo o njima lopovcinama.

Inace ako niste znali u zemljama drugim u evropi se ove posljke za stvari kupljene prek ointerneta uopste ne carine.

Ovo samo pokazuje u kakvom raspadu od drzave mi zivimo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
van pameti.

cujem da masa njih kojima rodbina iz ino salje pakete na kraju odustanu jer nemaju para da plate nenormalne iznose na carini.

citao sam skoro o jednoj porodici sa 8 dece iz kursumlije i uplacivali im ljudi i slali humanitarnu pomoc iz inostranstva - nasa dijaspora, i sve to propalo zato sto taj siromah otac, nije imao da plati tadicu iste ove troskove na humanitarnu pomoc i polovne stvari - spediciju, carinski pregled, carinu i pdv.
 
nemoj da se foliras svi znamo da si taksirao . izgleda verovatno na divljaka pa te ukebali pa se vise izgleda time ne bavis.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

то само ти изгледа знаш ... не ... ја никада нисам таксирао ... тако да ... шта да ти кажем ... ма лоше ти је то што мешаш жути и црни сок ... одмах те хвата :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Danas mi stigle neke sitnice za kola koje sam kupio preko interneta , i koje nemaju da se kupe kod nas ovde, cena 30 evra, i na sve to su mi haraclije bez srca i duse obracunale da platim 50 evra na ime troskova spedicije, carinskog pregleda paketa kao i carine i pdva.


Pricam ja sa sluzbenicom rekoh jel vama normalno da ja na vrednost robe od 30 evra platim troskove carinjenja od 50 evra , a ona na to kaze "zao nam je gospodine al to su - takvi su propisi" .

JA rekoh opet "znaci vama je normalno i logicno da ja na posiljku od 30 evra, platim spediciju ko Miskovic ili neki drugi tajkun kad uvozi sleper neke robe?"

Yebo sam joj sve na kamaru i njoj koja nas ovako pljacka i rekao sam joj da cu sledeci put da kazem nekom iz inostranstva da se dobro is.ere u jednu kutiju i ta zapakovana gomna da posalje na moju adresu i kad me bude stoka iz DHL-a zvala radi carinjenja posiljke ima da joj kazem "zadrzite sva ta gomna jer ste isti kao ta roba u kutiji" . Cisto da im ta gomna kad zasmrde u njihovoj kancelariji kazu sta mi gradjani mislimo o njima lopovcinama.

Inace ako niste znali u zemljama drugim u evropi se ove posljke za stvari kupljene prek ointerneta uopste ne carine.

Ovo samo pokazuje u kakvom raspadu od drzave mi zivimo.
Sa ovim boldiovani se slazem i predlazem da se malo organizujemo pa na sledecim izborima zuce u P.M. zateramo. A ako to ne upali jer ima njihovih ljudi volova loliko hoces, uvek ima za sta da se uhvatimo.
Pa nek lelemudaju opet Srbin na Srbina. Bolje da to jednom za svagda zavrsimo kad do sada nismo pa da nam potomstvo zivi u normalnoj zemlji.
 
Poslednja izmena od moderatora:
taj sporazum sa evropom sto su jednostrano uveli, izgleda da to vazi samo za uvoznicki lobi.

narucujem razne zayebancije iz SAD u iznosu od nekoliko stotina dolara mesecno i nikad ne placam carinu s obzirom da postoji bescarinski sporazum kanade sa SAD.

jel neko zna u cemu se sastoji taj sporazum sa EU?
vazi samo za uvoznicki lobi?
jer, ovim merama koje opisuje Tihi, zasticuje se uvoznicki lobi ocigledno.
 
Danas mi stigle neke sitnice za kola koje sam kupio preko interneta , i koje nemaju da se kupe kod nas ovde, cena 30 evra, i na sve to su mi haraclije bez srca i duse obracunale da platim 50 evra na ime troskova spedicije, carinskog pregleda paketa kao i carine i pdva.


Pricam ja sa sluzbenicom rekoh jel vama normalno da ja na vrednost robe od 30 evra platim troskove carinjenja od 50 evra a ona na to kaze "zao nam je gospodine al to su - takvi su propisi" .

JA rekoh opet "znaci vama je normalno i logicno da ja na posiljku od 30 evra, platim spediciju ko Miskovic ili neki drugi tajkun kad uvozi sleper neke robe?"

Yebo sam joj sve na kamaru i njoj koja nas ovako pljacka i rekao sam joj da cu sledeci put da kazem nekom iz inostranstva da se dobro is.ere u jednu kutiju i ta zapakovana gomna da posalje na moju adresu i kad me bude stoka iz DHL-a zvala radi carinjenja posiljke ima da joj kazem "zadrzite sva ta gomna jer ste isti kao ta roba u kutiji" . Cisto da im ta gomna kad zasmrde u njihovoj kancelariji kazu sta mi gradjani mislimo o njima lopovcinama.

Inace ako niste znali u zemljama drugim u evropi se ove posljke za stvari kupljene prek ointerneta uopste ne carine.

Ovo samo pokazuje u kakvom raspadu od drzave mi zivimo.

То се само изгледа у Србији и Западној Србији царини...и ја сам чуо да у другим земљама нема царине..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Budi srecan sto ti je ta posiljka uopste stigla i to cela. Meni je od od 5 diskova koje sam uzeo preko neta stiglo samo 3. Ova 2 sto fale su naravno ukrali.

;)
ima faca koji odavde salju novac u pismima i nikad da nauce.
zadnja fora je bila da se stavi novcanica i cela koverta zastiti folijom iznutra pa da se ne vidi na jakom svetlu sta ima.

to je tek bila provala, sa tim si obezbedio da ti otvore kovertu.

normalni salju preko western union-a, on tu zakine na konverziji sa CAD na evro, i plus naplati nekih 20$ za uslugu. zaradili su tonu para na srbima. al nevidjenu lovu.

da se malo drzava umesala, da je htela da udje u taj biznis i obezbedi ljudima da salju novac sa manjom provizijom, i oni bi zaradili.

ovako, yebiga, kao i u mnogim drugim stvarima, europljani nemaju blage veze nisacim, nisu u stanju ni da obezbede direktan let iz severne amerike za BG i da i tu zarade koju kintu.

najbolji su da kecaju ono sto se najlakse keca
 

Back
Top