Harac na stvari iz inostranstva
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Harac na stvari iz inostranstva

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Harac na stvari iz inostranstva

Danas mi stigle neke sitnice za kola koje sam kupio preko interneta , i koje nemaju da se kupe kod nas ovde, cena 30 evra, i na sve to su mi haraclije bez srca i duse obracunale da platim 50 evra na ime troskova spedicije, carinskog pregleda paketa kao i carine i pdva.

Pricam ja sa sluzbenicom rekoh jel vama normalno da ja na vrednost robe od 30 evra platim troskove carinjenja od 50 evra , a ona na to kaze "zao nam je gospodine - takvi su propisi" .

JA rekoh opet "znaci vama je normalno i logicno da ja na posiljku od 30 evra, platim spediciju ko Miskovic ili neki drugi tajkun kad uvozi sleper neke robe?"

Yebo sam joj sve na kamaru i njoj i ostaloj bagri koja nas ovako pljacka i rekao sam joj da cu sledeci put da kazem nekom iz inostranstva da se dobro is.ere u jednu kutiju i ta zapakovana gomna da posalje na moju adresu i kad me bude stoka iz DHL-a zvala radi carinjenja posiljke ima da joj kazem "zadrzite sva ta gomna jer ste isti kao ta roba u kutiji" . Cisto da im ta gomna kad zasmrde u njihovoj kancelariji kazu sta mi gradjani mislimo o njima lopovcinama.

Inace ako niste znali u zemljama drugim u evropi se ove posljke za stvari kupljene prek ointerneta uopste ne carine.

Ovo samo pokazuje u kakvom raspadu od drzave mi zivimo.
    Poslednji put ažurirao/la estler : 27.03.2010. u 15:09
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Buduća legenda nojkic_problem (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Podrazumevano Re: Tadicev harac na stvari iz inostranstva

Тихи шверцеру ....

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio nojkic_problem Pogledaj poruku
    Тихи шверцеру ....
    ko mi kaze

sitni lopov i kokosar koji vacari babe studente i ljude iz unutrasnjosti preko taksimetra, tako sto im jednu voznju od stajge do slavije naplati 1000 dinara....
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

van pameti.

cujem da masa njih kojima rodbina iz ino salje pakete na kraju odustanu jer nemaju para da plate nenormalne iznose na carini.

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    ko mi kaze

sitni lopov i kokosar koji vacari babe studente i ljude iz unutrasnjosti tako sto im jednu voznju od stajge do slavije naplati 1000 dinara....
    ахахаахах ... а какве ја везе имам са вожњом ... дечаче нешто си ту силно помешао

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio nojkic_problem Pogledaj poruku
    ахахаахах ... а какве ја везе имам са вожњом ... дечаче нешто си ту силно помешао
    nemoj da se foliras svi znamo da si taksirao . izgleda verovatno na divljaka pa te ukebali pa se vise izgleda time ne bavis.

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Ovo sto prica Tihi je ziva istina, i ja sam imao slicno iskustvo sa nekim porudzbinama iz inostranstva. Cist kretenizam.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Citat Original postavio 3nojavi Omladinac Pogledaj poruku
    van pameti.

cujem da masa njih kojima rodbina iz ino salje pakete na kraju odustanu jer nemaju para da plate nenormalne iznose na carini.
    citao sam skoro o jednoj porodici sa 8 dece iz kursumlije i uplacivali im ljudi i slali humanitarnu pomoc iz inostranstva - nasa dijaspora, i sve to propalo zato sto taj siromah otac, nije imao da plati tadicu iste ove troskove na humanitarnu pomoc i polovne stvari - spediciju, carinski pregled, carinu i pdv.

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

nemoj da se foliras svi znamo da si taksirao . izgleda verovatno na divljaka pa te ukebali pa se vise izgleda time ne bavis.

то само ти изгледа знаш ... не ... ја никада нисам таксирао ... тако да ... шта да ти кажем ... ма лоше ти је то што мешаш жути и црни сок ... одмах те хвата

Učlanjen
    01.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    300

Citat Original postavio RoccoS Pogledaj poruku
    Ovo sto prica Tihi je ziva istina, i ja sam imao slicno iskustvo sa nekim porudzbinama iz inostranstva. Cist kretenizam.
    Може бити да је истина ...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

i sta reci sad..jedino sto kaze tihi ***** debelo u kutiju pa ne dzaraju..ako oni to uopste i otvaraju..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

I ja sam takodje imao taj problem kad sam slao paket u srbiju. Par sitnica u vrednosti 20-30e. na carini su ga pregledali i kad su poslali mojima kompletan racun, malo se ljudi nisu slogirali... Od tada sve saljem nasim autobusima, nema sanse lopovima da punim kasu.

Veoma poznat filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    373

pa već si ovde jednom kukao kako su te odrali i ti opet..nije ti bilo dosta prošli put
    samo puni budžet

Domaćin
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Danas mi stigle neke sitnice za kola koje sam kupio preko interneta , i koje nemaju da se kupe kod nas ovde, cena 30 evra, i na sve to su mi haraclije bez srca i duse obracunale da platim 50 evra na ime troskova spedicije, carinskog pregleda paketa kao i carine i pdva.

Pricam ja sa sluzbenicom rekoh jel vama normalno da ja na vrednost robe od 30 evra platim troskove carinjenja od 50 evra , a ona na to kaze "zao nam je gospodine al to su - takvi su propisi" .

JA rekoh opet "znaci vama je normalno i logicno da ja na posiljku od 30 evra, platim spediciju ko Miskovic ili neki drugi tajkun kad uvozi sleper neke robe?"

Yebo sam joj sve na kamaru i njoj koja nas ovako pljacka i rekao sam joj da cu sledeci put da kazem nekom iz inostranstva da se dobro is.ere u jednu kutiju i ta zapakovana gomna da posalje na moju adresu i kad me bude stoka iz DHL-a zvala radi carinjenja posiljke ima da joj kazem "zadrzite sva ta gomna jer ste isti kao ta roba u kutiji" . Cisto da im ta gomna kad zasmrde u njihovoj kancelariji kazu sta mi gradjani mislimo o njima lopovcinama.

Inace ako niste znali u zemljama drugim u evropi se ove posljke za stvari kupljene prek ointerneta uopste ne carine.

Sa ovim boldiovani se slazem i predlazem da se malo organizujemo pa na sledecim izborima zuce u P.M. zateramo. A ako to ne upali jer ima njihovih ljudi volova loliko hoces, uvek ima za sta da se uhvatimo.
    Pa nek lelemudaju opet Srbin na Srbina. Bolje da to jednom za svagda zavrsimo kad do sada nismo pa da nam potomstvo zivi u normalnoj zemlji.
    Poslednji put ažurirao/la estler : 27.03.2010. u 15:15

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

ovo je jedna BEDNA ,NESPOSOBNA,ODVRATNA ,LJIGAVA, KORUMPIRANA vlast koja je svaku proizvodnju unistila i sada na sve moguce nacine pokusava da obezbedi plate za svoje poslusnike , pa se takookrenula haracima i podizanju cena

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Pa zar niste hteli da se čuva srpska privreda protekcionizmom? Ne zna se ko je bio glasniji u osudi ukidanja carina prema EU.

A sad, kad vas opali po novčaniku ne valja?
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

taj sporazum sa evropom sto su jednostrano uveli, izgleda da to vazi samo za uvoznicki lobi.

narucujem razne zayebancije iz SAD u iznosu od nekoliko stotina dolara mesecno i nikad ne placam carinu s obzirom da postoji bescarinski sporazum kanade sa SAD.

jel neko zna u cemu se sastoji taj sporazum sa EU?
    vazi samo za uvoznicki lobi?
    jer, ovim merama koje opisuje Tihi, zasticuje se uvoznicki lobi ocigledno.

Buduća legenda cizmice (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    616

Razlog vise da Srbija udje u Evropsku Uniju.
    Nekada sam bio uobrazen - sada sam savrsen

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    308

Citat Original postavio Mitternachtsträumer Pogledaj poruku
    Pa zar niste hteli da se čuva srpska privreda protekcionizmom? Ne zna se ko je bio glasniji u osudi ukidanja carina prema EU.

A sad, kad vas opali po novčaniku ne valja?
    Bas tako

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    Tako je...
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cizmice Pogledaj poruku
    a ulaskom u evropu ce da nestane korupcije.

drugim recima, proevrposki korumpitrani politicari i njihove gazde ce da da dodju sebi i postanu posteni cim udjemo u EU?

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

EU je neki psihijatar. svi dodju sebi cim udju u tu avliju?

aj bre, neozbiljno

Ističe se Sentimentalna budala (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Budi srecan sto ti je ta posiljka uopste stigla i to cela. Meni je od od 5 diskova koje sam uzeo preko neta stiglo samo 3. Ova 2 sto fale su naravno ukrali.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Pricam ja sa sluzbenicom rekoh jel vama normalno da ja na vrednost robe od 30 evra platim troskove carinjenja od 50 evra a ona na to kaze "zao nam je gospodine al to su - takvi su propisi" .

Yebo sam joj sve na kamaru i njoj koja nas ovako pljacka i rekao sam joj da cu sledeci put da kazem nekom iz inostranstva da se dobro is.ere u jednu kutiju i ta zapakovana gomna da posalje na moju adresu i kad me bude stoka iz DHL-a zvala radi carinjenja posiljke ima da joj kazem "zadrzite sva ta gomna jer ste isti kao ta roba u kutiji" . Cisto da im ta gomna kad zasmrde u njihovoj kancelariji kazu sta mi gradjani mislimo o njima lopovcinama.

То се само изгледа у Србији и Западној Србији царини...и ја сам чуо да у другим земљама нема царине..
    Poslednji put ažurirao/la estler : 27.03.2010. u 15:18
    “Mors tua, vita mea”

Elita
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sentimentalna budala Pogledaj poruku
    Budi srecan sto ti je ta posiljka uopste stigla i to cela. Meni je od od 5 diskova koje sam uzeo preko neta stiglo samo 3. Ova 2 sto fale su naravno ukrali.

ima faca koji odavde salju novac u pismima i nikad da nauce.
    zadnja fora je bila da se stavi novcanica i cela koverta zastiti folijom iznutra pa da se ne vidi na jakom svetlu sta ima.

to je tek bila provala, sa tim si obezbedio da ti otvore kovertu.

normalni salju preko western union-a, on tu zakine na konverziji sa CAD na evro, i plus naplati nekih 20$ za uslugu. zaradili su tonu para na srbima. al nevidjenu lovu.

da se malo drzava umesala, da je htela da udje u taj biznis i obezbedi ljudima da salju novac sa manjom provizijom, i oni bi zaradili.

ovako, yebiga, kao i u mnogim drugim stvarima, europljani nemaju blage veze nisacim, nisu u stanju ni da obezbede direktan let iz severne amerike za BG i da i tu zarade koju kintu.

najbolji su da kecaju ono sto se najlakse keca

Slične teme

1. Tadic udario harac i na stednju u bankama - od 20%
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 25.01.2010., 07:57
  2. Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.07.2009., 18:07
  3. Mora li harač i lekarima???
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.09.2007., 15:39