zagrobni život

Naravno da postoji.
Pa nije smrt valjda...kraj? :sad2:
Ne plači, ne plači, osetljiv sam na ženske suze. :mrgreen:

Evo, za utehu, daće ti čiko lažnu nadu: ako u ovom životu budeš dobra, prilažeš mi pare i sarađuješ i budeš poslušna, čim umreš očekuju te cvetna zelena polja, široki nemački autoputevi i kabriolet po tvom izboru, u kom možeš večno da se voziš. Moći ćeš da biraš muškarca koji će da ti bude suvozač - Bred Pit, Džoni Dep, Marlon Brando (kad je bio mlad), knock yourself out.
 
Ne plači, ne plači, osetljiv sam na ženske suze. :mrgreen:

Evo, za utehu, daće ti čiko lažnu nadu: ako u ovom životu budeš dobra, prilažeš mi pare i sarađuješ i budeš poslušna, čim umreš očekuju te cvetna zelena polja, široki nemački autoputevi i kabriolet po tvom izboru, u kom možeš večno da se voziš. Moći ćeš da biraš muškarca koji će da ti bude suvozač - Bred Pit, Džoni Dep, Marlon Brando (kad je bio mlad), knock yourself out.

Ima drugih kombinacija osim pukog trgovanja ti meni ovo ja tebi ono.
 
Ne plači, ne plači, osetljiv sam na ženske suze. :mrgreen:

Evo, za utehu, daće ti čiko lažnu nadu: ako u ovom životu budeš dobra, prilažeš mi pare i sarađuješ i budeš poslušna, čim umreš očekuju te cvetna zelena polja, široki nemački autoputevi i kabriolet po tvom izboru, u kom možeš večno da se voziš. Moći ćeš da biraš muškarca koji će da ti bude suvozač - Bred Pit, Džoni Dep, Marlon Brando (kad je bio mlad), knock yourself out.

Gde da popunim prijavu? :super:
 
Gde da popunim prijavu? :super:

Poslaću ti informacije na PP, i broj računa na koji treba da uplatiš simboličnu članarinu. :mrgreen:
Докажи!
Дуго није било интересантније теме, зар не?
Pa afirmativnu tvrdnju treba prvo dokazati, ako se ne varam? Nismo li to do sad naučili, sunce mu kalajisano!

Ali 'ajde, čisto iz šale: dokaz je prost, ja najviše volim indukcijom, preko komaraca.

Komarci, fakat, nemaju zagrobni život. Da imaju, taj njihov svet bi bio prepun septilionima umrlih komaraca, i bio bi prilično negostoljubivo mesto gde ni DDT ne bi mnogo pomogao.

E, pošto su komarci živi organizmi kao i čovek - sledi da ni čovek nema zagrobni život. QED.

Drugi šaljivi dokaz: ja sam se rodio pre trideset i kusur, a Univerzum je postojao, kažu, barem petnaest milijardi godina pre mog rođenja. Tih petnaest milijardi godina meni je prošlo brže nego treptaj oka zato što nisam bio rođen. Ništa me, takođe, nije bolelo, niti sam se dosađivao sve to vreme. E sad, očekujem da nakon moje smrti sve bude kao i pre nego što sam se rodio. Ništa ne boli, a milijarde eona prolaze u pikosekundama.... QED

Treći šaljivi dokaz, empirijski: priča o dva britanska lorda - koji su testirali hipotezu zagrobnog života u praksi. Već sam je pomenuo na jednoj drugoj temi, naime oni su se dogovorili da koji god od njih dvojice prvi umre, nađe načina da ovom koji je još živ stavi do znanja da postoji zagrobni život. Čak su i razvili neke moguće metode, ali su bili vrlo odlučni da to NEKAKO urade. Naravno, nakon što je prvi umro, ovaj drugi nije dobio ni jedan od dogvorenih znakova.

I tako....

A sad da čujemo dokaze da postoji, koji su zapravo jedini validni! (samo bez citiranja mitološke literature, molim) :D
 
Pa afirmativnu tvrdnju treba prvo dokazati, ako se ne varam? Nismo li to do sad naučili, sunce mu kalajisano!
Аха! Ту сам те чек`о (што би рекао колега Зазијавало). Прва тврдња на теми је твоја, категоричко "Не!", уводни пост је питање (додуше без интерпункцијских знакова али ипак питање).
Из наведеног произилази да си изрекао неистину и покушао да спинујеш чињенице о терету доказа! Ако покушаш да се сакријеш иза придева афирмативно, само да напоменем да је база у тврдњи....(немој да питаш да ти ово објасним...)
Ali 'ajde, čisto iz šale: dokaz je prost, ja najviše volim indukcijom, preko komaraca.

Komarci, fakat, nemaju zagrobni život. Da imaju, taj njihov svet bi bio prepun septilionima umrlih komaraca, i bio bi prilično negostoljubivo mesto gde ni DDT ne bi mnogo pomogao.

E, pošto su komarci živi organizmi kao i čovek - sledi da ni čovek nema zagrobni život. QED.

Drugi šaljivi dokaz: ja sam se rodio pre trideset i kusur, a Univerzum je postojao, kažu, barem petnaest milijardi godina pre mog rođenja. Tih petnaest milijardi godina meni je prošlo brže nego treptaj oka zato što nisam bio rođen. Ništa me, takođe, nije bolelo, niti sam se dosađivao sve to vreme. E sad, očekujem da nakon moje smrti sve bude kao i pre nego što sam se rodio. Ništa ne boli, a milijarde eona prolaze u pikosekundama.... QED

Treći šaljivi dokaz, empirijski: priča o dva britanska lorda - koji su testirali hipotezu zagrobnog života u praksi. Već sam je pomenuo na jednoj drugoj temi, naime oni su se dogovorili da koji god od njih dvojice prvi umre, nađe načina da ovom koji je još živ stavi do znanja da postoji zagrobni život. Čak su i razvili neke moguće metode, ali su bili vrlo odlučni da to NEKAKO urade. Naravno, nakon što je prvi umro, ovaj drugi nije dobio ni jedan od dogvorenih znakova.

I tako....

A sad da čujemo dokaze da postoji, koji su zapravo jedini validni! (samo bez citiranja mitološke literature, molim) :D
Побијмо доказе намртво:
1. Комарци имају загробни живот. Габаритно је сличан људском с тим што су комарци пропорционално мањи тако да их стане пропорционално, је л` да, више. Више о њиховом загробном животу имаш на www.moscitoafterlife.com, што је пандан доказима са википедије.
2. Objection! Рекла - казала. Молим да се брише из записника.
3. Односи се на Енглеску. Није релевантно на овим просторима.
 
@R.Žiskar
Kako bi odgovorio na pitanje "Da li korisnik #PPP shalje poruke na ovaj forum sa planete Kripton?"? Imash odgovore Da i Ne.
Ako je odgovor Ne, onda znash zashto je Sizif napisao Ne.

P.S.
Ispade ja drveni advokat. :D
 
1. Комарци имају загробни живот. Габаритно је сличан људском с тим што су комарци пропорционално мањи тако да их стане пропорционално, је л` да, више. Више о њиховом загробном животу имаш на www.moscitoafterlife.com, што је пандан доказима са википедије.
2. Objection! Рекла - казала. Молим да се брише из записника.
3. Односи се на Енглеску. Није релевантно на овим просторима.

Predajem se! All my base are belong to you. :mrgreen:
 
@R.Žiskar
Kako bi odgovorio na pitanje "Da li korisnik #PPP shalje poruke na ovaj forum sa planete Kripton?"? Imash odgovore Da i Ne.
Ako je odgovor Ne, onda znash zashto je Sizif napisao Ne.

P.S.
Ispade ja drveni advokat. :D
Правнички одговор : "Где у закону пише да мора да се одговори са Да или Не?"
Прецизан одговор : Нисам ја оспоравао тврдњу "Не", већ навод да је потребно доказати афирмативну тврдњу. Упутство : пратити фабулу радње!
Одбрамбено-свађалачки одговор : Шта се ти мешаш, уме Сизиф сам да се брани!
Свезналачки одговор : Ја знам шта Сизиф мисли јер сам прочитао неке његове одговоре па сам компетентан да кажем његово мишљење. Сви остали греше.
Познат одговор : идем ја сада па ћу одговорити када се вратим! Смајли.
 
pretpostavljam da je vecina vas videlo ovu fotku..ali ako postoji neko da nije...

536851e73e210fa5.gif
 
da li postoji zagrobni život

I Biblija sasvim jasno govori o tome da osoba kada umre dolazi u stanje nepostojanja.

Propovjednik 9:5,10 - Živi su svjesni toga da će umrijeti, a mrtvi nisu svjesni ničega...jer nema rada ni razmišljanja ni znanja ni mudrosti u grobu, u koji ideš.

Kao što vidimo, opis stanja mrtvog čovjeka govori o NESVIJESNOM STANJU.

Ivan 11:11-14 - To je rekao, a zatim je dodao: “Naš je prijatelj Lazar zaspao, ali idem ga probuditi.” Nato su mu učenici rekli: “Gospodine, ako spava, ozdravit će.” No Isus je govorio o njegovoj smrti, a oni su mislili da govori o spavanju, o snu. Tada im je Isus otvoreno rekao: “Lazar je umro.

Isto kada Isus objašnjava STANJE SMRTI. On ga uspoređuje sa spavanjem, a svima je jasno sa osoba koja spava nema pojam o svijesnosti. Prema tome, Pismo jasno kaže da čovijek kada umre, dolazi u stanje nepostojanja.
 
Izvorno je kršćanstvo započelo s Kristom Isusom. Miguel de Unamuno, istaknuti španjolski izučavatelj 20. stoljeća, napisao je u vezi s Isusom: ”Umjesto da vjeruje u besmrtnost duše, prema [grčkom] platonskom običaju, on je vjerovao u uskrsnuće tijela, prema židovskom običaju. (...) Dokazi za to mogu se pronaći u svakoj poštenoj knjizi s područja biblijskog tumačenja.“ On zaključuje: ”Besmrtnost duše (...) poganska je filozofska dogma.“
 
pretpostavljam da je vecina vas videlo ovu fotku..ali ako postoji neko da nije...
Kako je lako sprdati se sa tudjom nesrecom! Jer ako je ovo na slici i glupost, ponajpre je NESRECA, BOL,TUGA I PATNJA. I ko ima pravo da nekome oduzme NADU...pa makar ona bila (po njima) i lazna! A reci za one koji su,posle teskih gubitaka, spas nasli u nadi i veri -da su kukavice, je krajnje licemerno!
 
Kako je lako sprdati se sa tudjom nesrecom! Jer ako je ovo na slici i glupost, ponajpre je NESRECA, BOL,TUGA I PATNJA. I ko ima pravo da nekome oduzme NADU...pa makar ona bila (po njima) i lazna! A reci za one koji su,posle teskih gubitaka, spas nasli u nadi i veri -da su kukavice, je krajnje licemerno!
Zameni "veri" sa drogama/alkoholu i prochitaj ponovo shto si napisao.

Zashto promovisati laz koliko god ona ulivala laznu utehu/nadu?
 

Back
Top