Provlacenje

Poruka
17.135
Ne mogu a da ne primetim neke stvari u skoli. Pre neki dan jedan momak iz odeljenja je pricao tj svi smo zajedno pricali o tome sta cemo upisati koj fakultet. Inace momak je osrednji djak ali se fantasticno provlaci tokom ove tri godine i izvlaci uvek odlican uspeh. I njegova logika je sledeca, on tako do 4. godine da se provlaci a na fakultet ima vezu pa ce tamo da se provlaci tako :think: Ne mogu a da ne primetim ovako nesto :confused: Da li postoje ovakve osobe i kod vas, sta mislite o njima, a sta mislite o njihovom zaista divnm planu :roll:
 
sabani sabanski
mogli bi bar da cute, a ne da se duvakaju na sve strane
imam takvih po odeljenju i celokupnim ponasanjem mi idu na zivce
ali, zabole me...
znam koliko vredim i da cu ono sto zelim postici svojim radom
ne vredi cimati se oko toga, takvih je bilo i bice ih uvek
 
svuda ih ima..., ali se tako ne otkrivaju svi... mislim, ne hvale se da će uspeti preko veze nego uživaju u tome da drugi misle da je pametan... :mrgen:
inače, mislim da se on grdno vara... ta veza možda može da mu posluži da se upiše, ali ne i da ga završi... nije fax kao srednja škola... ni približno tome... možda se varam... nemam pojma, možda je tamo čak i lakše(što NE VERUJEM, nimalo)... jer... u osnovnoj su mi govorili nije ti u srednjoj kao u osnovnoj, a ono ništa strašno...
 
Treba znati snaci se...
To ce jednostavno postojati i postojace...
Ako jednog dana kad dodjete u neke godine i taj koji se provlacio bude bolji od vas u smislu da ima bolji posao i sta ti ja znam... sredjeniji zivot... Tog trenutka smatraj da tvoji postulati nisu bili toliko dobri.
 
Kod mene je bilo takvih slucajeva u razredu gde su se svi izvlacili na racun bolesti,groznog zivota i slicnih stvari..Tesko,kazem tesko da ce posle proci dobro u zivotu..Na faxu bogami nema provlacenja a nema ni veze koliko ja znam tako da im je zivot osudjen na propast..Karta na koju sam ja igrao je da budem dobar sa profesorima,ne mogu da kazem da sam se ulizivao jer nisam nego smo se nekako skontali i prolazio sam da odlicnim uspehom,nekada nisam radio kontrolne i tako...Sada kada idem vanredno pijem i kafu sa njima.ja sam se provlacio na te nacine ali sam i ucio bogami..... hahaha
 
pa zasto da ne.. msm ko zna da se snadje..

glup primer ali.. ima jedan likusa u mom odeljenju, uci stalno al brate glupa je.. :neutral: ne zna da se snadje.. nauci znaci nastreba, i to uradi na kontisu, a ostatak ne zna da prepise.. znaci svi otvorili knjge sveske prepisuju jedni od drugih i dobili trojke, cetvorke, znaci nismo ni knjigu pipnuli, ona dobije 2.. -.- msm brate kad ne znas da se snadjes dzabe ti sto ucis i sve......
 
pa zasto da ne.. msm ko zna da se snadje..

glup primer ali.. ima jedan likusa u mom odeljenju, uci stalno al brate glupa je.. :neutral: ne zna da se snadje.. nauci znaci nastreba, i to uradi na kontisu, a ostatak ne zna da prepise.. znaci svi otvorili knjge sveske prepisuju jedni od drugih i dobili trojke, cetvorke, znaci nismo ni knjigu pipnuli, ona dobije 2.. -.- msm brate kad ne znas da se snadjes dzabe ti sto ucis i sve......

da je dobro naučila ne bi ni bilo potrebe da se snalazi, a ne bi dobila ni 2. :roll:
očigledno je, kako ti kažeš, glupa... ;)
 
Ne znam...
Roditelji jedne moje drugarice rade u bolnici.Cjale joj je hirurg a keva med. sestra i sad njoj svi poklanjaju ocene samo zbog toga...msm wtf?! O.o
Upisacje gimn...Ne znam shta cje posle toga,ona bi filoloshki a zanima me da l' cje uspeti...U stv. ne zanima me...
Msm i meni je zet doktor a sestra med. sestra pa mi niko ne poklanja ocene x(( ...stv. mi nije jasno xDD
 
Ja sam skoro tek provalio da se najbolje prolazi u zivotu ako se snalazis,a slabo sta radis! Ja nisam od tih da sredjujem veze,ali ja nista ne moram da se trudim,zajebacu sve vas bubalice,upisacu drzavni fakultet ili visoku skolu bez ikakve veze i imacu jednog dana ok platu! E sada da ja vas pitam sta je bolje truditi se kao konj i gubiti nerve ili ici linijom manjeg otpora i postici isto?
 
ljudi to nisu provlakaci to su vam likovi koji daju mito i prijavite to muriji ako vam smeta!

meni ne smeta uopšte ako se drugi provlače...to je njihov način i oni misle da će tako uspeti... iskreno, ako u provlačenje spada i varanje na kontrolnom i sl... i ja ponekad prepisujem ili čujem kako mi drugi šapuću dok odgovaram... pa šta... ?
Ja u svakom slučaju to posle naučim.. jer ne živim na foru.... dobila sam pet iako ništa nisam znala, pa više ne moram da učim to... za nekoliko časova može profesorka to isto da me pita, pa da ne znam.. i džabe mi ona petica...
dakle..., ako ne znaš i provučeš se taj dan.. ceni to i sredi se za sl. čas... ;)
 
Ja sam skoro tek provalio da se najbolje prolazi u zivotu ako se snalazis,a slabo sta radis! Ja nisam od tih da sredjujem veze,ali ja nista ne moram da se trudim,zajebacu sve vas bubalice,upisacu drzavni fakultet ili visoku skolu bez ikakve veze i imacu jednog dana ok platu! E sada da ja vas pitam sta je bolje truditi se kao konj i gubiti nerve ili ici linijom manjeg otpora i postici isto?
Jel se ne bi ti osecao, beskorisnoo, glupavo i bem li ga kako jos da zavrsis celu medicinu na vezu i da ti odes sa kolegama doktorima na pice u kafanu da zapocnete pricu o zacepljenju aorte a da ti pritom ni ne znas sta je aorta. Ne govorim samo o tom materijalnom spokojstvu vec i duhovnom, pa ja kad bi zavrsio ovako fakultet skocio bih lagano pod prvi voz majke mi. ne volim da se provlacim i kraj a jos vise ne volim takve osobe :neutral:
ljudi to nisu provlakaci to su vam likovi koji daju mito i prijavite to muriji ako vam smeta!

ne lupetkaj ajde :mazi:
 
meni ne smeta uopšte ako se drugi provlače...to je njihov način i oni misle da će tako uspeti... iskreno, ako u provlačenje spada i varanje na kontrolnom i sl... i ja ponekad prepisujem ili čujem kako mi drugi šapuću dok odgovaram... pa šta... ?
Ja u svakom slučaju to posle naučim.. jer ne živim na foru.... dobila sam pet iako ništa nisam znala, pa više ne moram da učim to... za nekoliko časova može profesorka to isto da me pita, pa da ne znam.. i džabe mi ona petica...
dakle..., ako ne znaš i provučeš se taj dan.. ceni to i sredi se za sl. čas... ;)

Dobro sad svako po nekad preprise i to je ok, ja govorim o konstantnom prepisivanju provlacenju izvlacenju i cega ne sve :roll:
 
Provlacenje je kad imas da naucis nesto i ti onda muljas,prepisujes,pravis kombinacije testova koje izvadis kao da si napisao(ja to radim iz pojedinih predmeta imas 4-5 pitanja i ti uzmes 5 listova i na svaki napises po jedno pitanje,od toga na svakom testu ce biti dva a ti imas jedno celo pitanje 100% uradjeno tacno) ja sam dobar djak meni vise od 3 ne treba ni za **** iz sranje predmeta jer nam je takvo skolstvo da ucimo sranja! Predmeti koji me zanimaju to ucim ostalo naucim minimum,iz filozofije imam 5 iz ostalih 3,4 i 2 i ima koji 1 ali **** mi se vucem dovoljno poena iz skole da ne moram da radim prijemni za bilo koju visoku skolu u Srbiji i mogu da se sam finansiram i trcim da ucim i da se lomim od rada... Bole me.... Pravnika je puno,Elektrotehnika nije bas svetla buducnost jer ima dosta servisera i programera za kompove,a iz Elektro distribucije i Elektro istoka posle privatizacije Epsa mnogi ce da lete,Medecina je isto zaglibila previse je doktora i sestara,Gradjevina e tu vec nesto moze da se radi van Srbije i ovde je sve zamrlo,Poljoprivreda da studiras i to je tek prslo i ako nisi u Vojvodini dzabe ucis,Filozofija to sam razmisljao ali sa tim brises bulju i radis kao kelner,BEzbednost da popijes metak ili da budes Biin birokrata kojeg svi drkaju nisi lud,Ekonomista tek ima ko pleve,Matematicari i informaticari mogu da se snadju ali suvise je to Hard Core za mene,Vojna akademija je vec nesto gde imas posla ali losa plata i glava u torbi,kriminalistika ima posla,masinstvo je prslo i tako da drugari jedino sto vam se isplati je da budete politicar,kriminalisticar,oficir,pilot jer samo tu ima posla,za sve ostalo vam treba debela veza!
 
Poslednja izmena:

Back
Top