Hrvatska pravda

KianyRiws

Ističe se
Poruka
2.747
Ukinute presude pakračkim branite
Vrhovni sud danas je ukinuo presude Županijskog suda u Požegi kojima su šestorica pakračkih branitelja osuđena na višegodišnje zatvorske kazne zbog ratnog zločina nad srpskim civilima na pakračko-lipičkom području '91. i '92. godine.

Sjednica vijeća, kako su neslužbeno potvrdili odvjetnici optuženika, trajala je vrlo kratko, a postupak se ponovno vraća požeškom sudu zbog propusta učinjenih tijekom četveromjesečnog suđenja.

Prvooptuženi Damir Kufner (42) na Županijskom sudu u Požegi 13. ožujka 2009. nepravomoćno je osuđen na četiri i pol godine zatvora, drugooptuženi Davor Šimić (43) na godinu dana, Pavao Vancaš (62) na tri, Tomica Poleto (41) na 16, Željko Tutić (41) na 12 i Antun Ivezić (37) na 10 godina zatvora.

Optuženi su da su kao bivši pripadnici voda vojne policije iz sela Kipa i Klise u studenom i prosincu 1991. u obrani širega pakračkog područja od oružanih napada paravojnih srpskih postrojba i JNA odvodili civile u improvizirani zatvor zbog ispitivanja gdje su ih fizički i psihički zlostavljali. Od 24 srpska civila zatočena u ribarskoj kolibi pokraj Marina Sela šest je preživjelo mučenje, a 18 ih je ubijeno.

Prvookrivljeni Damir Kufner i drugookrivljeni Davor Šimić osuđeni su po zapovjednoj odgovornosti jer su im, po presudi, kao zapovjednicima morali biti poznati događaji.

Na suđenju pakračkim braniteljima, započetom 28. listopada prošle godine, bilo je saslušano 50-ak svjedoka te pročitano podjednako iskaza.
 
Па и Норцу је пре неки дан смањена казна, Адеми је ослобођен, оног децо убицу Месић помиловао..... На све ово Србија ћути, Хрватске НВО нису ни прићи овим нашим крекетушама, а и преовлађујуће мишљење је да су жртве "добиле заслужено"......
 
Па и Норцу је пре неки дан смањена казна, Адеми је ослобођен, оног децо убицу Месић помиловао..... На све ово Србија ћути, Хрватске НВО нису ни прићи овим нашим крекетушама, а и преовлађујуће мишљење је да су жртве "добиле заслужено"......
Ladno bi kod nas uveo reciprocitet oni oslobode ratnog zlocinca i mi automatski isto sto samo mi da budemo budale.
 
ti vjerovatno nisi ćuo za pojam "pravne države"

Хрватско право, се завршава тамо где почиње суђење осуђенима за злочине над Србима!
Што се тиче реципроцитетног ослобађања ратних злочинаца против сам тога да било који злочинац па и ратни слободно хода улицама, јер сваки од њих ће кад понестане Хрвата/Срба/Муслимана/Шиптара пре или касније за главу скратити неког "свог"!
 
zapovjedna odgovornost. nisu ubice, nego "pretpostavljaju" da su trebali znati a nisu ništa poduzeli da sprijeće zločin

sto se pravis budala?Od dvadestcetiri civila ,sest je prezivelo mucenje ostali su pobijeni.Kolka je najveca kazna pociniteljima?Jedan 10,drugi 12 godina,i na kraju ce im skinuti pola zbog dobrog vladanja, ili ce ih pomilovati preCednik RH.
Masa civila mucena i ubijena i lik dobija samo 12 kuka.Pa to ima samo u Hrvatskoj,izvini slagao sam,siptari su gori od vas po tom pitanju,oni su iskljucivo zrtve
 
46 godina i šest mjeseci zatvora, vama je to malo :eek:. Njihovi odvjetnici najavili su žalbe na presudu.
najveću zatvorsku kaznu od 16 godina zatvora dobio je Tomica Poletto, i Željko Tutić dobio je 12 godina zatvora.
 
Primjer za zločin u Škabrnji, osuđena je samo neka baba i već je vani.
Za 1200 ubijenih Osiječana nitko nije osuđen, za 10 -tak ubijenih Srba , Glavaš i kompanija dobili stotinu godina zatvora.
Za granatiranje Vukovara nitko nije odgovarao.
Čudna je ta hrvatska pravda :think:
 
46 godina i šest mjeseci zatvora, vama je to malo :eek:. Njihovi odvjetnici najavili su žalbe na presudu.
najveću zatvorsku kaznu od 16 godina zatvora dobio je Tomica Poletto, i Željko Tutić dobio je 12 godina zatvora.

malo, radi se o grupi.Logicno je da izvrsioci dobiju makslimalu po tadasnjem zakonu od 20 kuka,bez pardona.U Srbiji kolovodje paravonjih, bez pardona dobijaju po 20 kuka, i to je potpuno normalno.Ne radi se o ljudima ,vec o monstrumima
 
Al je zato hrvat , Bruno Vekaric potparol srpskog suda za ratne zlocine i sedi u sred Beograda .

Nisu oni krivi . Oni su Hrvati . Mi smo.... a sta smo u stvari mi ?
Ja licno sam Srbin ... al nisam siguran za ove sto nas predvode .
 
Al je zato hrvat , Bruno Vekaric potparol srpskog suda za ratne zlocine i sedi u sred Beograda .

Nisu oni krivi . Oni su Hrvati . Mi smo.... a sta smo u stvari mi ?
Ja licno sam Srbin ... al nisam siguran za ove sto nas predvode .


mi smo srbi , al sta ces kad vecina naseg naroda ne koristi mozak, pa glasa za nesrbe kao sto su taj vekaric, tadic, vucicevic , dulic-markovic i njima slicni.
 
Ukinute presude pakračkim branite
Vrhovni sud danas je ukinuo presude Županijskog suda u Požegi kojima su šestorica pakračkih branitelja osuđena na višegodišnje zatvorske kazne zbog ratnog zločina nad srpskim civilima na pakračko-lipičkom području '91. i '92. godine.

Sjednica vijeća, kako su neslužbeno potvrdili odvjetnici optuženika, trajala je vrlo kratko, a postupak se ponovno vraća požeškom sudu zbog propusta učinjenih tijekom četveromjesečnog suđenja.

Prvooptuženi Damir Kufner (42) na Županijskom sudu u Požegi 13. ožujka 2009. nepravomoćno je osuđen na četiri i pol godine zatvora, drugooptuženi Davor Šimić (43) na godinu dana, Pavao Vancaš (62) na tri, Tomica Poleto (41) na 16, Željko Tutić (41) na 12 i Antun Ivezić (37) na 10 godina zatvora.

Optuženi su da su kao bivši pripadnici voda vojne policije iz sela Kipa i Klise u studenom i prosincu 1991. u obrani širega pakračkog područja od oružanih napada paravojnih srpskih postrojba i JNA odvodili civile u improvizirani zatvor zbog ispitivanja gdje su ih fizički i psihički zlostavljali. Od 24 srpska civila zatočena u ribarskoj kolibi pokraj Marina Sela šest je preživjelo mučenje, a 18 ih je ubijeno.

Prvookrivljeni Damir Kufner i drugookrivljeni Davor Šimić osuđeni su po zapovjednoj odgovornosti jer su im, po presudi, kao zapovjednicima morali biti poznati događaji.

Na suđenju pakračkim braniteljima, započetom 28. listopada prošle godine, bilo je saslušano 50-ak svjedoka te pročitano podjednako iskaza.

Ne znam o čemu se tu priča
opet priče a podloge nema.....sve je klasika....optužbe zgražavanja a na štouvodno post

koji jasno kazuje...ako ..možda
da iz nepotvrđenih izvora ...

ako je predmet vraćen prvo stupanjskom sudu na ponovnu raspravu znači da neštose pogrešilo u prvom procesu a ne da treba nekoga osloboditi ili smanjiti kaznu ..treba pričekati obrazloženje .:rtfm:

a sada izvolite sa klasikom ...tko će prvi da baci kamen na mene:dash:
 

Back
Top