DR ŽARKO KORAĆ: Ovo je vrhunac kampanje protiv Crne Gore

D U K Lj A N I N

Ističe se
Poruka
2.960
Politika - Subota, 20. mart 2010. godine

INTERVJU POBJEDE: DR ŽARKO KORAĆ, PROFESOR PSIHOLOGIJE

Ovo je vrhunac kampanje protiv Crne Gore


1269045695.jpg
Potpredsjednik vlade Zorana Đinđića govori o tome zašto Srbija pokušava da politički organizovanom medijskom kampanjom prebaci Crnoj Gori „slučaj Šarić“, o političkoj pozadini „afere Nacional“, saradnji Nebojše Medojevića sa „Identitetom“, o tome zašto Srbiji ne odgovara Crna Gora u NATO-u, o odnosima Mila Đukanovića i Zorana Đinđića, o tome zašto Srbija ponovo klizi u samoizolaciju i o tome zašto je Đukanović uvijek iz duela sa srpskom elitom izlazio kao pobjednik

Dr Žarko Korać je danas profesor na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu. Na tom fakultetu je i završio studije, magistrirao i doktorirao 1983. godine. Politički angažman počinje u beogradskom odboru Saveza reformskih snaga. Neko vrijeme politikom se bavio u okviru Građanskog saveza Srbije, gdje je bio potpredsjednik, a ovu stranku napušta 1996. godine, kada osniva Socijaldemokratsku uniju, čiji je predsjednik. Poslanik u Skupštini Srbije bio je od 1993. do 1997. godine, a zatim ponovo od 2003. godine sve do danas. Bio je jedan od najbližih saradnika pokojnog premijera Srbije Zorana Đinđića i potpredsjednik Vlade Srbije u periodu od 2001. do 2004. godine.
Za „Pobjedu“ govori o medijskoj harangi koja se danas u Srbiji vodi protiv Crne Gore, dimnim zavjesama u slučaju „Balkanski ratnik“, aferi sa Pukanićevim „Nacionalom“, Koštuničinim akcijama protiv crnogorske nezavisnosti, upotrebi ljudi iz Crne Gore u blaćenju vlastite države ...

POBJEDA: Kako komentarišete ovo medijsko „usijanje“ u Srbiji kada je u pitanju Crna Gora?
KORAĆ: Čini mi se da je sve ovo urađeno da bi se napravila magla oko „slučaja Šarić“. Ti ljudi, poput Medojevića došli su možda da ostvare neke svoje političke ambicije, ali ovdje je motiv sasvim drugačiji. Motiv je, zapravo, da se prikaže kako je „slučaj Šarić“ izvorno crnogorski, a ne ono što je očita činjenica da je taj Šarić kupio ogromne površine u Srbiji, da je ovdje stekao enormno bogatstvo. Još ne znamo šta sve posjeduje, ali pored ostalog, evo, ima kafić na Terazijama, što simbolično pokazuje kako je ušao u samo srce Beograda. Dobio je i državljanstvo Srbije.
Napravljen je, dakle, nekakav spoj interesa da se dovode ljudi koji govore najgore o Crnoj Gori, samo da bi se „slučaj Šarić“ pripisao toj „kriminalnoj državi“.
POBJEDA: Šta mislite o tom slučaju „Balkanskog ratnika“?
KORAĆ: Grozim se trgovaca drogom, jer kao klinički psiholog dobro znam šta droga može čovjeku da uradi. Svakome ko se bavi tim poslom želim hiljadu godina robije. Utoliko prije smatram da je sve trebalo ranije istražiti i eventualno spriječiti. Ali šta se dešava kod nas u Srbiji? Ta priča se nastoji preseliti u Crnu Goru, zato što su neki ljudi koji kontrolišu medije, neki ljudi koji su moćni u privrednom životu imali aranžmane i poslovne odnose sa Šarićem. Oni imaju ogroman iteres da se taj slučaj izmjesti iz Srbije.
Zato je napravljen ogroman dim da se ne bi razaznala istina. To se radi potpuno sistematski i neko očajnički tu priču razvlači na razne strane - od Crne Gore do Švajcarske, samo da ne dođe do istrage o tome ko je ovdje omogućio jednom od kraljeva droge u Evropi da nesmetano radi godinama. I ko je radio s njim.
POBJEDA: Ali sada u prvi plan izbijaju i neke druge potencijalne afere u Srbiji?
KORAĆ: Naravno, jer takve stvari lako izmaknu kontroli, kao što se desilo sa posljednjim gostovanjem Medojevića na B92. Tada je praktično otvorena tema međusobnih odnosa svih tih tajkuna. Šta je tu istina, ja ne znam. Tužilac je najavio neke istrage i daj bože da mi konačno utvrdimo šta je tu tačno, a šta nije. Ali u tom slučaju, bojim se da ćemo se mi ovdje u Beogradu baviti elitom srpske privrede i ljudima koji su praktično vlasnici Srbije.
POBJEDA: Godinama se piše o švercu cigareta u Crnoj Gori, a to nikako da dobije neki sudski ili drugi epilog. Kako to komentarišete?
KORAĆ: To je jedan fenomen. Neprekidno se priča o švercu cigareta u Crnoj Gori. I neka se priča. Ali zašto se nikako ne priča o švercu cigareta u Srbiji? Crna Gora je osam puta manja po broju stanovnika od Srbije, i to upućuje na logičan zaključak da je makar toliko puta bio veći šverc cigareta u Srbiji.To znači da je isto toliko puta na švercu zarađeno više para u Srbiji.
Znam da je jedan od tih švercera bio Marko Milošević, sin pokojnog predsjednika Miloševića, ali ništa se o tom Marku Miloševiću ne priča i ne piše u Srbiji, a on je zaradio milione i sad živi negdje u Moskvi ili Šangaju. Ne možete takođe kod nas pročitati da su u vrijeme sankcija cigarete u Srbiji prodavale ugledne kompanije kao što je bila, na primjer, „Politika“ ili firme čiji je vlasnik Mišković.
Zato je stvarno čudno da se šverc cigareta, kada je Crna Gora u pitanju, neprekidno pominje i ponavlja. Čini mi se da je najčuvenija ličnost u novijoj srpskoj istoriji taj tužilac iz Barija Šelzi. Ako bi se izbrojalo koliko je puta pomenut u srpskim medijima, to bi bilo fascinantno.
POBJEDA: Bez obzira na ove „slučajeve“, kakav je danas generalni stav Srbije prema Crnoj Gori?
KORAĆ: U nauci se to pitanje tretira kao pitanje socijalne i etničke distance. Prema nekim posljednjim istraživanjima, pojavljuje se mnogo veća distanca građana Srbije prema Crnoj Gori nakon njenog osamostaljivanja. Ali ako bi čovjek sudio o Crnoj Gori prema tome kako pišu vodeći mediji u Srbiji, a pri tom bih rekao da neki od njih ne pripadaju onoj najgoroj vrsti koja je ideološki do kraja obojena, onda je ta slika mnogo gora. Mi ovdje smo, slobodno mogu reći, sada na vrhuncu kampanje protiv Crne Gore kao države i protiv crnogorskog naroda u cjelini. To sve je formalno zaodjenuto ovim slučajem policijski kodovanim kao „Balkanski ratnik“, gdje se bez ikakvog zazora iznosi teza kako je Crna Gora kriminalizovana država, da je njeno rukovodstvo, bez ostatka, takođe kriminalizovano, ali ono što više brine su monstruozne optužbe na račun crnogorskog karaktera u cjelini.
POBJEDA: Da li su mediji u takvu kampanju ušli spontano ili neko ipak iza svega toga stoji?
KORAĆ: Po njenom intenzitetu rekao bih da je ona negdje ipak politički organizovana. Logično je da je dirigovana iz nekih centara, ali tu danas treba biti oprezan. Prošlo je vrijeme da to rade centralni komiteti ili ideološke komisije, ali danas su mediji dirigovani na specifičan način. Svaki od njih ima velike materijalne probleme i zavise od tajkuna koji su oglašivači. Neki tajkuni kod nas su i vlasnici medija. Tu se zatvara jedan krug, pa onda mediji izlaze u susret „očekivanjima“ onih koji imaju moć i vlast u Srbiji.
Zbog svega imam tešku nelagodnost prije svega što se tako piše o narodu koji nam je vrlo blizak, ali i zato što me sve podsjeća na medijski mrak s kraja osamdesetih godina.
POBJEDA: Ima li u Srbiji i onih koji drugačije misle?
KORAĆ: U Srbiji postoji relativno mali broj intelektualne političke elite koja od početka nije bila neprijateljski raspoložena prema pravu Crne Gore da sama odlučuje o svojoj sudbini. Na tom referendumu, koji je gledao cijeli svijet, a sa posebnom pažnjom Evropa, Crna Gora je donijela odluku i to treba poštovati. Taj dio intelektualca i dalje je naklonjen Crnoj Gori.
Postoji i dio građana Srbije koji nijesu posebno zainteresovani za crnogorske teme, ali osuđuju to što Srbija ne vodi vodi realističnu politiku, već se njena politika još zasniva na nekim mitovima i nacionalnim frustracijama.
Zanimljivo je da je jedan dio izrazitih nacionalista u Srbiji takođe indiferentan kada je u pitanju Crna Gora, jer su zadovoljni time što je Srbija napokon postala samostalna država.
POBJEDA: Koliko te grupe mogu uticati na eventualnu promjenu politike Beograda prema Crnoj Gori?
KORAĆ: Dio Srbije koji kritikuje taj nedostatak realizma u politici svakako nije mali, ali se njihov stav danas nedovoljno artikuliše u javnosti. Ponekad mislim da je u odnosu na samostalnost Crne Gore, ta zadrta srpska politička elita gora nego narod Srbije. Moj je utisak da prosječan građanin Srbije ne doživljava samostalnost Crne Gore kao neku veliku tragediju ili otkidanje od srpskog nacionalnog tkiva. Mislim da je tu više problem tih čuvenih „terazijskih“ Crnogoraca i srpske nacionalističke elite, koja je Crnu Goru uvijek vidjela u „prirodnoj ekspanziji“ srpskih nacionalnih interesa. Na tako nešto mi liči i ova aktuelna ideja da Srbija kupi Luku Bar.
Ipak se mora priznati da intelektualna i politička elita koja je danas na sceni u Srbiji određuje glavne pravce državne politike, a upravo ta grupacija je ekstremno netolerantna prema nezavisnosti Crne Gore.
POBJEDA: Taj odnos prema Crnoj Gori se mijenjao tokom godina...
KORAĆ: Mislim da je Đinđićeva politika bila prvi ozbiljan pokušaj da se profiliše politika koja bi bila u potpunosti proevropska. Primjer odnosa prema Crnoj Gori upravo to najbolje pokazuje. Svako zna da je Đinđić crnogorsko rukovodstvo tretirao na partnerskim osnovama. Komunikacija je bila odlična i imali smo prijateljske odnose. Đinđić i Đukanović su se odlično razumjeli i imali su nešto zajedničko – obojica su mogli da vide dalje kako će se stvari razvijati. I ranije smo, kao demokratska opozicija, imali sigurno utočište u Crnoj Gori.
 
POBJEDA: A onda je došlo vrijeme Vojislava Koštunice...
KORAĆ: Za vrijeme Koštunice, taj odnos je doživio potpunu inverziju. On je aktivno radio protiv Crne Gore i njene nezavisnosti. Zapravo je to radio čitav njegov kabinet i ja sam o tome još ranije govorio. Tu se eksplicitno govorilo o tome kako da se pomogne nekim medijima u Crnoj Gori, kako da se plasiraju (dez)informacije da bi se spriječilo osamostaljivanje Crne Gore. Koštunica i njegov kabinet su nudili i pružali potpuno direktnu podršku, političku i ekonomsku, onim strukturama i onim ličnostima koje su bile protiv Đukanovićeve politike.
To se događalo daleko od javnosti, tako da o tome nema nekih dokaza, ali ja imam sasvim osnovane indicije šta se radilo u Koštuničinom kabinetu. Uostalom, Koštunica je na kraju kao lični poraz doživio nezavisnost Crne Gore.

POBJEDA: Kako vidite Tadićev odnos prema Crnoj Gori?
KORAĆ: Tadić je, istina, bio u Crnoj Gori nakon proglašenja njene nezavisnosti, ali ja ne vidim neke poteze koji bi išli u prilog uspostavljanju prijateljskih odnosa. Za razliku od Koštunice, kod Tadića nemate tako aktivan stav u odnosu na Crnu Goru, ali je evidentna jedna zlovolja i mrzovolja, a konkretne stvari rade mediji. A tu je i Vuk Jeremić koji vodi politiku. Ne mislim, naravno, da je Jeremić nekakav solista. Naprotiv, mislim da je on veoma koristan zato što često govori neke stvari koje onda Tadić poslije može demantovati.
POBJEDA: Kako mislite da Srbija može riješiti pitanje Kosova?
KORAĆ: Kada je u pitanju Kosovo, Srbija će, po mom mišljenju, polako ići u samoizolaciju. Imali smo prvo slučaj inauguracije hrvatskog predsjednika Josipovića, gdje Tadić nije došao. Sada imamo problem sa njegovim odsustvom sa skupa na Brdu kod Kranja. Prema mojim procjenama, u vremenu koje dolazi, Kosovo će sve više biti pozivano na razne sastanke, a Srbija neće moći stalno da insistira da ne bude nekih državnih obilježja Kosova. Takva politika vodi u samoizolaciju.
S druge strane, novi patrijarh je ovih dana izjavio da srpska država ne može da postoji bez Kosova, što je zastrašujuće, jer je srpska država već postojala bez Kosova. Kosovo Srbiji pripada tek od Prvog balkanskog rata. Tu je i čuvena politička fraza: I Evropa i Kosovo, koja sada zvuči jako dobro, ali dugoročno nema šansu. Za sada Srbija tu pliva u jednoj politici koja izgleda kao dobro rješenje, ali mislim da Srbiji nedostaje vizija i spremnost da počne da se bavi realističnom politikom, na čemu insistira i Evropa.
POBJEDA: Kako vidite buduće odnose zemalja u regionu?
KORAĆ: Minimum realne politike na Balkanu trebalo bi da bude održavanje odnosa sa onim ljudima koji su legalno izabrani na izborima u susjednim državama. Beograd danas, nažalost, ima jako pogoršane odnose sa Zagrebom, Sarajevom, Podgoricom i Skopljem. Samo sa Banjalukom ima te srdačne odnose.
Mislim da će ove države koje su nastale na razvalinama Jugoslavije manje-više uvijek voditi lošu politiku jedna prema drugoj. Postojaće neki ekonomski tokovi, ljudi će putovati bez viza i pasoša, održavaće se te rodbinske veze, pojedinačno će se interesovati za kulturu tih zemalja, jer je sve ovo zapravo jedan kulturni krug, ali nemam nikakav optimizam u pogledu dobrih međudržavnih odnosa. Ne vjerujem da su više mogući neki oružani konflikti, ali nekog velikog prijateljstva neće biti.
POBJEDA: Kakva je po vašim projekcijama perspektiva odnosa Srbije i Crne Gore?
KORAĆ: Pored svega, mislim da će i pitanje crkve, koje je sada nekako prigušeno, proizvesti dodatne tenzije u godinama koje dolaze, ali to je kompleksno pitanje koje bi zahtijevalo mnogo više prostora, pa ćemo ga ovdje samo pomenuti. Kada se sve uzme u obzir, odnosi između Srbije i Crne Gore u dužem nizu godina biće teški i komplikovani. Sem ako se desi da u Srbiji nekim sticajem okolnosti na vlast dođe sasvim proevropska politička opcija, u kojoj bi onda Crna Gora imala prijatelja u Beogradu, kao što ga je imala u nekom vremenu prije.

NATO kvari interese Srbije

POBJEDA: Šta su uzroci „neprijateljstva“ koje se plasira preko medija iz Srbije?
KORAĆ: To su tri odluke koje je je donijela Crne Gora. Prva je referendumska odluka o nezavisnosti Crne Gore, druga je odluka o priznanju Kosova, a treća je prihvatanje kandidature o u ulasku u NATO.
POBJEDA: Negativna reagovanja zbog nezavisnosti Crne Gore i priznanja Kosova na neki način se mogu i razumjeti, ali zašto je NATO problem?
KORAĆ: To čak i nije autentična politika Srbije. Kada je u pitanju aranžman sa NATO paktom treba znati da na dio naše političke elite, kao i na dio srpskih tajkuna, veliki uticaj ima politička pozicija Rusije. Sasvim je sigurno da Rusija nema interesa da zemlje Balkana ulaze u NATO, a određeni politički i privredni krugovi u Srbiji su pod tim uticajem, pa zapravo Srbija prenosi jednu snažnu poruku Crnoj Gori da ona „ugrožava“ nešto što su ruski interesi na Balkanu.
Dio političke javnosti u Srbiji, s druge strane, smatra da ulaskom u NATO Crna Gora dobija dodatnu zaštitu, što će je i definitivno udaljiti od Srbije, a ta činjenica im nikako ne odgovara.


Đukanović je uvijek pobjeđivao srpsku elitu

POBJEDA: Zašto crnogorski premijer Milo Đukanović posebno iritira srpsku političku i medijsku scenu?
KORAĆ: To je normalno, jer se Đukanović pojavio kao pobjednik svih političkih duela sa nacionalističkom Srbijom. Ako ćemo pošteno, on jedini čovjek sa ovih prostora koji je, od trenutka kad se sasvim osamostalio negdje sredinom devedesetih godina, stalno pobjeđivao.
Milošević je imao tamo u Crnoj Gori te čuvene bataljone vojne policije, imao svoju vojsku. I to je Đukanović politički, ali ako hoćete i bukvalno preživio. Uvijek je išao na izbore – lokalne, parlamentarne, predsjedničke i tu uvijek pobjeđivao. Pobijedio je i na strogo organizovanom i strogo kontrolisanom referendumu. Politički je opstao mnogo duže nego svi oni koji su bili protiv njega.
Zbog toga je na njega koncentrisan bijes. Ali, obzirom da on ima političke protivnike u Crnoj Gori, onda je ovima odavde taj rat protiv njega lakše osloniti na ono što dolazi iz Crne Gore. To je jedan od razloga da najžešći kritičari Đukanovića i crnogorske državne politike imaju toliki pristup srpskim medijima.

Medojevića pamtimo po ,,identitetu“

POBJEDA: Da li ste nekad sarađivali sa Nebojšom Medojevićem?
KORAĆ: Gospodina Medojevića ne poznajem lično. Njegovo ime sam prvi put vidio u vrijeme kada smo mi kao demokratska vlast bili izloženi pravom medijskom linču u listu „Identitet“. Taj list je pisao najstrašnije stvari o našoj vladi – da smo kriminalci, pljačkaši, sve najgore. Tu se radilo i o mojoj koži jer jer sam bio u timu Zorana Đinđića i sjećam se Medojevićevog imena među autorima u tom listu.
To je list koji smo zabranili u akciji „Sablja“ jer je nedvosmisleno dokazano da je bio u vlasništvu Zemunskog klana. Onda sam se pitao: Kako je moguće da jedan čovjek, koji je toliko osjetljiv na kriminal, nije znao za koga u tom listu radi? Dakle, Medojević je učestvovao u jednoj strašnoj kampanji protiv Zorana Đinđića i njegove vlade, a kasnije nijesam čuo da je negdje izjavio da mu je žao zbog toga, niti sam čuo da je u međuvremenu bar rekao da je Đinđić bio demokrata. Mislim da ipak imam pravo da iz nečije biografije pamtim ono što ja hoću, pa i iz Medojevićeve biografije.
Evo sada je i B92 najavio tužbu protiv gospodina Medojevića jer ih je optužio da su i oni u službi mafije i kriminalnih struktura. To je strašna optužba za medij koji je devedesetih godina bio perjanica slobodnog novinarstva. I to od čovjeka koji je radio za mafijaški medij. To je samo još jedna potvrda da u tom medijskom ratu nekome prija kad se optužbe iznose za jednu stranu, ali kad uđete u te medijske igre, onda morate biti spremni na sve, jer se nikad ne zna kako sve to može po vas da se završi.
 
Pozadina afere „Nacional“ je politika

POBJEDA: Dok ste bili u vladi, istraživali ste i okolnosti vezane za aferu „Nacional“. Do kakvih ste saznanja došli?
KORAĆ: Dok sam bio u vladi, mi smo se suočili sa tom kampanjom Pukanića o navodnom švercu cigareta što je, da odmah kažem, bila obična fantazmagorija. Mi smo tada dosta doznali o toj kampanji i moram reći da je u suštini to bila kampanja u cilju diskreditacije tadašnja dva regionalna lidera – Zorana Đinđića i Mila Đukanovića. Ta kampanja je imala apsolutno politički karakter.
Da se razumijemo, žalim zbog Pukanićeve sudbine i nadam se da će krivci za njegovu smrt biti osuđeni. Ali, tadašnje iskustvo iz 2001. i 2002. godine me naučilo da budem jako oprezan kada su u pitanju medijske kampanje. I vašim čitaocima bih savjetovao da budu strpljivi, jer će se istina na kraju uvijek pokazati.
U toj aferi poklopilo se više interesa, od reketaških u smislu – plati pa neću da pišem, do švercerskih, ali najmračniji i najmučniji dio te priče u „Nacionalu“ bila je namjera da se u jednoj simultanki sruše Đinđić i Đukanović i da se na vlast dovedu one snage koje su predstavljale djelove Miloševićevog režima. Ne bi to bio povratak njegovog režima u cjelini, već onih snaga koje su djelovale u dubini tog režima. Istovremeno, u to vrijeme i Solana i neke evropske zemlje bile su protiv organizovanja referenduma o crnogorskoj nezavisnosti, a Đinđić se tome nije protivio, pa je i to bio razlog da se njegova i Đukanovićeva vlada sruše „u paketu“.
Nošeni su Pukaniću razni materijali iz Beograda. Bili su to falsifikovani dokumenti koje je on lično dobijao, a plasirane su i još neke namještene priče, kako bi se potkrijepili ti falsifikati. Ovo što govorim nije rekla-kazala, već smo za sve imali materijalne dokaze obavještajnih službi. Dio te akcije protiv Đinđića i Đukanovića organizovala je i jedna fabrika koja proizvodi cigarete u Hrvatskoj, a koja je izgubila tržiše, kao i neki ljudi koji su se direktno bavili švercom cigareta.
Siromašne države žive od dvije stvari – od poreza na cigarete i poreza na benzin. I Đinđić je to dobro znao, pa je jedna od prvih njegovih odluka kao premijera bila da ukine šverc cigarete, uvede tu trgovinu u legalne tokove i tako puni budžet. Tako je došlo do paradoksalne situacije: da je Đinđić optužen za šverc cigareta, a on je upravio činio sve da spriječi taj šverc.

Goran Popović

http://www.pobjeda.co.me/citanje.php?datum=2010-03-20&id=181735
 
eeeeeeeeeee srbijo jadna li si...i ovo ti bio potpredsednik...!!!
dokle ce ovakve kreature koje imaju daleko vecu medisku paznju van srbije---u hrvatskoj,BIH i CG da se koriste u mediskoj propagandi protiv srbije...??? dokle ce ljudi koji imaju manji uticaj /nedaj boze da se zainatim za 2 dana bih imao vise pristalica u bivsoj SFRJ od koraca...od ljudi koji me znaju/ od bio kog presednika opstine u srbiji da se koriste u mediskoj propagandi..???
 
U pravu je Korac , banana drzava koja je Saricu dala drzavljanstvo , u kojoj je ziveo bar u zadnjih 5 godina , gde je dizao kuce, viletine i dvorce , kupovao preduzeca ,poljoprivredno zemljiste , hotele , splavove i restorane sa kokainskim novcem i bio dobar sa politicarima i najvecim tajkunima , sada optuzuje Crnu Goru za slucaj Saric ...:dash:
 
Poslednja izmena:
U pravu je Korac , banana drzava koja je Saricu dala drzavljanstvo , u kojoj je ziveo bar u zadnjih 5 godina , gde je dizao kuce, viletine i dvorce , kupovao preduzeca ,poljoprivredno zemljiste , hotele , splavove i restorane sa kokainskim novcem i bio dobar sa politicarima i najvecim tajkuniuma , sada optuzuje Crnu Goru za slucaj Saric ...:dash:

krajnje je vreme za cistku u srbiji----sav sljam proterati...nek se protera 1/3 srbije...al ono sto ostane nek vredi i bude radno i posteno...
 
Vrhunac kampanje ? A čiji je onaj mali, kako beše, Medojević ?

To je onaj što zna da su Šarić i Cane "skriveni" na Žabljaku. A onda tužaka Yugoslava za nameštaljku :hahaha1:
Hahah, koji jado, a crnogorac ... :hahaha:

Е Медо је стварно испао глуп, наместили га као школарца. Мислим ипак је дон Мило за Меда велики играч!
 
a nece ni milova do zore..;)

.......већ најављује повлачење, медојевића зову у Вашингтон.............терен се полако припрема..............само милови другари (Цане, Шинаватра, Шарић, Терзић...) се са тим не слажу........много су уложили у Мила да би он тек тако отишао са функције....................али, полако га главни играчи пуштају низ воду, не би Медојевић смео толико да лаје да не зна да је дебело заштићен.
 
Vrhunac kampanje ? A čiji je onaj mali, kako beše, Medojević ?

To je onaj što zna da su Šarić i Cane "skriveni" na Žabljaku. A onda tužaka Yugoslava za nameštaljku :hahaha1:
Hahah, koji jado, a crnogorac ... :hahaha:

Не знам да ли си гледао - али НАМЕШТАЉКА је била више него очигледна, што уопште од тог Шугослава не изненађује. А Цане је имао довољно времена да оде до Швајцарске, тако да је најбоље да не доносимо било какве крајње закључке...
 

Back
Top