web kamera ne radi ???

mmilan77

Obećava
Poruka
61
Dragi drugari,

treba mi pomoc oko kamerice, ulogujem se na bratov komp ( on bas nije vican, a zivi bas daleko od mene ) preko team viewera....pokusam da nesto podesim ali mi ne ide!!!
Pricamo preko msn, u kameri je ugradjen mikrofon, kamera je microsoft 2000, znaci, mikrofon radi, cujem ga bez problema ali nema slike, a napominjem da je prilikom instalacije kamera radila, inace je novijeg datuma, nepunih dva meseca stara ??? Da li neko ima predstavu sta moze da bude i kako da pokusam da resim problem?
 
pokusao sam i preko skype-a ali ista prica....
ma moze i sam msn, podesio sam nadam se sve(tools / audio and video setup) - ako na to mislis, to znam ali je fora sto je radila i prestala da radi, nema logike, osim da je crkla ????
 
Ако му је у видео опцијама подешено да му снима са ТЕ камере требало би да ради.
Следећа опција реинстал драјвера.
А који оперативни користи?
 
Ако му је у видео опцијама подешено да му снима са ТЕ камере требало би да ради.
Следећа опција реинстал драјвера.
А који оперативни користи?

OS je win xp, ajde pojasni malo molim te to oko opcija i snimanja, gde je to :) ne znam na sta mislis, a mozda ne znam za to :)
 
pokusao sam i preko skype-a ali ista prica....
ma moze i sam msn, podesio sam nadam se sve(tools / audio and video setup) - ako na to mislis, to znam ali je fora sto je radila i prestala da radi, nema logike, osim da je crkla ????

Da, na ta podesavanja sam mislio. Pa probaj jos reinstal drajvera, kao sto je DeMikelis predlozio, pa ako je i dalje isti problem, mozes jos da pokusas, odnosno on da pokusa, da je spoji na neki drugi komp i da vidi da li ce tamo raditi, ako i tamo ne radi, a pod garancijom je nek je nosi u servis.
 
Da, na ta podesavanja sam mislio. Pa probaj jos reinstal drajvera, kao sto je DeMikelis predlozio, pa ako je i dalje isti problem, mozes jos da pokusas, odnosno on da pokusa, da je spoji na neki drugi komp i da vidi da li ce tamo raditi, ako i tamo ne radi, a pod garancijom je nek je nosi u servis.

kapiram sta kazes...
znam za tu soluciju ali mi nema logike da radi, pa ne radi....
mada je normalno sve moguce...
a prilikom instalacije, da li je bitno bas da povezem kameru kasnije kada to zatrazi ili je mogu povezati odmah ???
 
Ako imas neki user manual, pogledaj tamo, neki proizvodjaci komponenti zahtevaju prvo instalaciju drajvera, pa onda spajanje uredjaja, a neki obrnuto. A jel ima instaliran neki program za tu kameru? Da li tamo kamera radi?
 
Ako jos nista nisi sredio probaj ovako.

Obicno sam nailazio oko kamerica na problem drivera, ljudi odmah ubace kabal bez da instaliraju software od te kamerice.ako imas cd probaj instaliraj softvare od te kamerice pa tek posle je ukljuci i instaliraj driver kada ti on to zatrazi.Pa instalacijom tog softwera od kamerice ti instalira neki program da recimo ako hoces snimas nesto tom kamerom.E kada pokrenes taj programcic i vidis da kamera radi bez problema onda probaj u na MSN.
 
Imam web cameru Speedlink LED (model SL-6815-SBK-01) koju koristim na laptopu sa OS windows 7. Ranije samo prikljucim kameru preko usb a , i kamera radi (tipa plug & play). Radila je cak i na obicnom desktop kompjuteru sa OS Windows XP. Vidi se da radi kad udjes na My computer, pa u dnu pise device sa ikonicom kamere. E sad imao sam problem da kameru ne prepoznaje skype, pa sam otisao na njihov zvanicni sajt i skinuo drajvere bas za taj model i kamera je zatim radila najnormalnije. Medjutim, morao sam posle nekog vremena da reinstaliram win 7 na laptopu zato sto mi je izgoreo HDD. Polse toga kada prikljucim kameru, on je automatski intalira i pise V Gear TalkCam Messenger Pro was sucessfully installed. Koliko se ja secam to nije ranije pisalo vec Speedlink reflect 2. Kada pokrenem neki web cam video recorder ili skype, prepoznaje da je kamera tu, ali ima crn ekran na mestu gde bi trebalo biti slika. Gledao sam sve opcije, u opcijama programa (detect device itd) i nudi mi samo ovaj V Gear. Reinstalirao sam drajvere vise puta i nista...

Imate neki predlog?
 

Back
Top