Margarin vs Maslac
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Margarin vs Maslac

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    965

Podrazumevano Margarin vs Maslac

Margarin je izvorno stvoren radi debljanja ćurana. Kad je izazvao pomor ćurana, ljudi koji su uložili sav novac u istraživanja, željeli su vratiti uloženo.

Tako su zbili glave kako bi smislili - što učiniti s tim proizvodom, kako bi vratili novac? Margarin je u to doba bio bijela tvar, ni najmanje nalik na hranu, pa su mu dodali žutu boju i počeli prodavati ljudima kao zamjenu za maslac.

Kako vam se to sviđa? Smislili su još i dodatnu mudrost: dodali su margarinu različite okusne tvari.

ZNATE LI UOPSTE... Koja su razlike između margarina i maslaca?

Pročitajte do kraja ovaj tekst... Postaje vrlo zanimljivo!

I margarin i maslac imaju približno istu kalorijsku vrijednost.
    Ali, konzumiranje margarina može povećati srčane bolesti kod žena za 53% u odnosu na konzumiranje maslaca, kako to navodi najnovije istraživanje Harvard Medicala.

O maslacu
    Maslac je nešto bogatiji zasićenim masnoćama (8 grama) u odnosu na margarin (5 grama).
    Jedenje maslaca povećava apsorpciju mnogih drugih hranjivih tvari iz drugih namirnica.
    Maslac ima mnoge hranidbene prednosti, dok ih margarin ima svega nekoliko - a i to zahvaljujući tvarima koje su dodane u njega!
    Maslac je mnogo ukusniji od margarina i može pojačati i poboljšati okus druge hrane.
    Maslac je dio prehrane stoljećima, dok je margarin ušao u uporabu prije nepunih 100 godina.

A sad, o margarinu...
    Vrlo mu je visok sadržaj masnih kiselina.
    Utrostručuje pogibao od oboljenja srčanih žila.
    Povećava ukupan kolesterol i LDL (loši kolesterol) te smanjuje HDL (dobar kolesterol).
    Povećava peterostruko pogibao od raka.
    Smanjuje kakvoću majčinoga mlijeka.
    Smanjuje imunitet i imune reakcije organizma.
    Smanjuje proizvodnju inzulina.
    I sada ona najpogubnija činjenica... I TO JE OSOBITO ZANIMLJIVO!
    Margarine je tek JEDNU MOLEKULU udaljen od toga da bude PLASTIKA... I ima 27 sastojaka kao i BOJE!

Već i ove činjenice dovoljne su za izbjegavanje margarina do konca života, kao i svega ostalog što je hidrogenizirano (što znači da je dodan vodik, mijenjajući time molekularnu strukturu dotične tvari...).
    Poslužite se i sami pokusom:
    Kupite kutiju margarina i ostavite je otvorenu u garaži ili na nekom sjenovitom mjestu. Nakon nekoliko dana, zamijetit ćete nekoliko pojedinosti:
    * ni jedna muha, pa čak ni one dosadne sitne voćne mušice, ne će ni prići margarinu (to bi vam trebalo nešto reći...)
    * margarin se ne će pokvariti ni promijeniti miris, a to zato jer nema hranidbene vrijednosti. I ništa ne će narasti na njemu: ni gljivice, ni plijesni... Čak ni oni sićušni mirkoorganizmi ne će na margarinu naći podlogu na kojoj bi se udomili. A zašto? Zato jer je margarin gotovo plastika. Biste li rastopili svoju plastičnu posudu i namazali je na svoju plošku kruha?

Pošaljite ovaj prilog svojim prijateljima i znancima (želite li ih poučiti...)
    Jer, kineska poslovca kaže ovako:
    Podijeli li netko s tobom nešto vrijedno, pa imaš od toga probitka, tvoja je moralna obveza podieliti to saznanje s drugima...

I dodajte mi maslac... MOLIM!

Aktivan član rzorica (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: Margarin vs Maslac

Ja zaista ne znam mnogo o nutricionizmu, o kvalitetu i poreklu namirnica,samo znam jedno.Kako smo poceli da vodimo racuna sta jedemo, uveli zdravu hranu,sveze cedjene sokove ...tako smo poceli da se razboljevamo od kojecega.

Aktivan član wanja08 (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

maslac i puter se dobijaju iz mlecnih masti a margarin iz biljnih ulja procesom u kome se deluje na nestabilnu vezu ulja da bi se dobila stabilna veza masti.zaboravila sam kako se proces zove-davno se to ucilo.
    a kada bi poceli da vodimo racuna o tome da li jedemo zdravu ili ne zdravu hranu.....pa....umrli bi od gladi grickajjuci nokte.sta danas mozes kupiti da je 100% zdravo????????

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

puter naravno
    The Show Must Go On...

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260
    " Only fools and horses"

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ne koristim u ishrani nista od navedenog
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Domaćin Teta Ira (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Odrasla sam na puteru a margarin sam pocela ti i tamo da koristim tek kada sam se udala, mada ga puno ne volim.

Slične teme

1. Margarin iliti musko-zenska logika
    Autor chaterex u forumu Muškarci
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.01.2010., 18:02
  2. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.03.2007., 09:23
  3. margarin
    Autor p!van u forumu Humor
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 02.01.2005., 18:56

Pravila za slanje poruka