kako sam se nadala, dobro sam se... :)

gost 114587

Elita
Poruka
23.661
pade mi nesto na pamet dok sam malopre ceprkala po raznim hotelima, vilama i td... planiramo letovanje, jos nismo 100% sigurni za destinaciju i usput gledam slike i slike i slike raznih hotela/apartmana/soba sa ili bez bazena, blize i dalje od plaze i td... i razmisljam. koliko ljudi uplati negde aranzman pa popizDDi jer nisu dobili ono sto su ocekivali, ili ono sto je bilo na slikama. koliko hotelijeri prikazuju realnu sliku na sajtovima, koliko su u tome realne agencije... koliko vam pomogne na primer trip advisor ili neki slican sajt sa komentarima gostiju? koliko puta ste bili odusevljeni jer je hotel nadmasio sva vasa ocekivanja?
generalno, kada putujete na neko mesto prvi put preko neke agencije ili individualno ni sami ne znate gde cete, dzabe svi komentari i ostalo, tako da koliko vas je bilo zadovoljno, koliko nezadovoljno, sta ste platili a sta ste dobili, ako imate i fotke za uporedjivanje stanja bilo bi odlicno, a ako ste me razumeli (:zcepanje:) dajte da krenemo sa ovom cini mi se zanimljivom temom :mrgreen:
 
naucis vremenom valjda da prepoznajes kad je doterano....i isproveravas pre rezervacije na sve dostupne nacine ... a dok nisam naucila, nekoliko puta sam se grdno zeznula
sad gledam komentare onih koji bi mogli imati slican stav kao ja
i gledam privatne fotografije na trip advisoru
trazim nekoga ko je vec bio ili ko poznaje teren
i tako...i dan danas se ponekad taaaaaaaaaaaaaako prevarim, ali dobro...
 
sto rece vanda, hajmo neka iskustva :lol:

dakleM prvi zaeb u mom zivotu - maturska ekskurzija :D tu bas nemate mnogo da birate, mi smo imali budimpestu i atinu i izabrali smo atinu. a opis hotela je bio, ma kao da opisuju hajat. cetiri zvezdice, nalazi se u delu atine slicnom nasem dedinju, dorucak ma par ekselans i tako :D
u to vreme (al sam matora :zcepanje: ) nije bilo ni trip advisora, ni googla, ni interneta, bila su to ona vremena kad si nekom morao da verujes na rec :zcepanje:
stigosmo u hotel, ono kasno uvece, usli u sobe... sobe koje bi neko okarakterisao kao dve a ne cetiri zvezdice, u kupatilima rupe na ventilacionim kanalima, tako da mozete da provirite u kupatilo susedne sobe, kraj pomalo spuki... sve mi krivo sto to nisam ovekovcila da se prica i pripoveda. vako, hotel alexandar, na omoniji tad bese takav.
eto, vrlo vrzo sam naucila sta su to zvezdice, sta da ocekujem i cemu da se nadam :)
 
Po meni je besmisleno citati te komentare i traziti misljenja sto agencija sto samog smestaja..ukusi su razliciti..nisu autobusi uvek isti..vodici..sobe i apartmani koji nece biti isti kao necije pozitivno ili negativno iskustvo..dok tamo ne odemo ne znamo dal radi vodokotlic..dal odlazi voda pod tuhem..dal je ispravna brava na vratima..pa dobijete sobu u suterenu koja se oseca na vlagu na pr itd i sl..narocito me nervira povrsnost kad sve hocemo na tacni a ne pada nam na pamet da pitamo da li ima peshkira u sobi
 
...koristim Venere.com i Tripadvisor i ne verujem nikome na rec...kada nadjem hotel na Venere ili Booking.com sajtu odmah otvaram Tripadvisor i citam opise, kupim knjizicu mesta koje posecujem tako da sam mahom informisana vise nego da tamo zivim. Svako putovanje iziskuje novac i vreme pa ne bih sebi dozvolila da se ne potrudim i ne proverim sve a preko agencija ne volim da idem. Jdenput sam isla sa drustvom u grcke apartmane i to mi je bilo dovoljno da ne pozelim isto iskustvo dva puta....zafrkni ti odmor kada ti ne ciste sobu i nemas peskire, odvodi jedva rade a o hrani i da ne govorimo jer moras da kuvas, nije to za mene...sto je najsmesnije potrosile smo i puno para jer nemas reseno pitanje hrane, apartman je bio los, klima nije radila....mada ja tu krivim nase agencije jer one zakupljuju najgore sobe...
 
Inace moram da kazem kad sam prezreo sve agencije..dok vam ne uzmu % uplate trckaraju oko vas najstrasnije..posle tek pitaju da li imamo potrebne papire..u ono vreme kad je trebala tona dokumentacije su trazili i sta ne treba..pa snalazite se niko ne odgovara ako ne dobijete vizu..aj to i nekako poenta je sto treba unapred da kazu i pogledaju dal nesto fali od papira pa tek onda da uzmu novac..elem negde oko 2 nedelje pre puta slomije devojka nogu..mi kao sta da radimo..da pomerimo termin za 2 nedelje..koja je to vanredna situacija bila..zovu sve neke nadleznije da pitaju..frka im sto smo samo 30% na srecu uplatili..da skratim pricu nekako nam na jedvite jade pomere i to je bila cini mi se poslednja septembarska tura poluprazna..trebalo je biti i jeftinije..najbitnije izjava na moje pitanje sta se treba desiti da vratite novac ako je osoba u nemogucnosti da putuje..mrtva ladna kaze ni smrt novac se ne vraca:evil:
 
...zapravo setila sam se jos jednog blesavog dogadjaja...bile nas tri na Kritu, kao vec videle Retimno idemo u Agios, hotel Rea je bio u pitanju jer je jedino on bio u ponudi od gradskih hotela. Procitam ja uzasne kritike na sajtovima i pozovem agenciju i sada se secam ZIM turs (jos je grcka a ne srpska)...oni nadmeni i kazu ma hajde molim vas nama se niko nikada nije pozalio, nas narod je srecan sto ide na Krit a vi bi da se zalite (za moje rodjene pare:eek:), ne budalite hotel je u centru, polupansion, plaza je odmah ispred...etc...dodjemo mi na aerodrom a tamo nas ceka slovacki carter iz '60ih proslog veka. Ljudi se vec gledaju medjusobno u fazonu "leti li ova ptica uopste ili je za muzej avijacije:metla:", jos smo platili 17000 + takse za JATov avion (koji je sam budibogsanama:pop:)...elem uzletesmo i sletesmo nekako u onoj sperploci. Srecne smo smo prezivele i pune entuzijazma u fazonu "vidi kako je lep Krit zaboravi na avione sada 12 dana" odvedose oni nas u hotel a hotel sa 3 zvazdice rupa nevidjena a jos prazna jer niko normalan ne ide u nju. Komarci ubijaju, ulegli se i izlegli u hotelu ima ih milion, otvoris orman a ono izleti roj ljut sto mu prekidas san jer ga niko nije dirao bar nekoliko godina:dash:...odvod ne radi dobro, mi smo platile trokrevetnu a oni su nam dali dva duseka jedan preko drugog kao treci krevet. Hrana je bila takav horor da sam ja kupila Nutelu i nosila je sa sobom svakog jutra (prolazila pored recepcije sa Nutelom i sokom podignute njuskice hodam mirno i nosim psa sa sobom, niko nam nije prigovorio jer su valjda i oni svesni sta su stavljali na sto)...Dodjes sa plaze, presvuces se u farmerice i patike pa tek onda na veceru jer komaraca ima milion u sali za obroke da su me osakatili zivu, jos uvek imam oziljke po nogama...Da je bio u centru - jeste, da je lep pogled - jeste ali da je to najveca rupa koju sam platila preko 600 evra po coveku - jeste...smena iza nas je imala ispadanje onih srafova na avionu, ja sam se vratila 10 dana pre toga...u povratku kada sam videla da nisu Slovaci i da je "moj" JAT doslo mi je da ljubim avion kao da je konkord:kiss::kiss::kiss:...to je bio jedan od tri puta kada sam platila agenciji da me odvede nekud...i poslednji...isto ostrvo dve godine ranije Follow me je uradila odlicno...Argus je dobro uradio Tunis....nisam ja neko zvocalo ali ovo je bio cist horor, najveci novac smo dale na hranu a imale smo uplacen polupansion buffet:dash:
 
i stalno kukaju kako nema dovoljno hrane po njihovom ukusu...ubili bi te kod pomfrita ... e njih ni ja ne citam.
elem, najgrdje sam se zeznula za Santorini - u opisu je stajalo da je 200 m od obale (fakat jeste nekih 400, ali u vazdusnoj liniji), da ima terasu (ima, ali 2 kvm sa sve zicom za ves), kupatilo (hrabro nazvano tim imenom), kuhinjicu (ne videh je), pogled na maslinjak (ako izadjes na put ispred kuce vidis ih negde u daljini, a inace je pogled na golo brdo) ... fotografije nisu bile previse nabudzene, ali je izgledalo pristojno. Kad smo stigli, bio je cist horor ... eto, ta vila nije imala ni jedan komentar, ja sam resila da se ne obazirem i tako mi i treba.
Sledeci zez, ali ne toliki je Best Vestern u Trstu...izgledalo je kao na slici ali je steta sto slika ne prenosi mirise sone kiseline koja se uvukla u sve
Ali kad malo bolje razmislim, nije mi se nekoliko godina desilo da posvetim duznu paznju i da nude kako ne treba
 
Uglavnom se dobro raspitam o hotelu, čačkam na internetu, zagledam svaku sitnicu...i uglavnom nikad nisam doživjela neka velika razočarenja.
Eto npr. za Egipat sam najviše vodila računa o plaži, tj. gledali smo Šarm i primjetila sam da ima dosta korala i da se u vodu ulazi preko molova koji vode skroz do dubine, rijetko je gdje bila hotelska plaža bez tih molova. Ta varijanta mi nikako nije odgovarala jer hoću ko čovjek da se brčkam u plićaku i da ne razmišljam da li ću da isječem noge na korale pa smo išli u El Gunu i bili smo više nego zadovoljni hotelom i uslugom.

Jedino razočarenje za mene je bio smještaj u Grčkoj na Krfu. Uplatili smo hotel 3 zvjezdice (do tada smo uvijekganjali 4-5) računajući da je to evropski standard i da će usluga i smještaj biti ok međutim smještaj je bio jadan, u kupatilu poplava kada se tuširaš, hrana očajna, organizacija posluženja katastrofa, nikad da dobiješ večeru, kao da se skupili dječurliju i komšije da im pomognu, ljubaznost nikakva.....plaža katastrofa...
Preko puta privatni apartmani gdje se po cijelu noć sa terasa dovikuju najbučniji Italijani :besna:

Ali nema veze ipak mi je Krf ostao u divnom sjećanju jer ne čini samo hotel dobar odmor :)
 
evo i jednog iskustva sa zimovanja... u pitanju je Jahorina i agencija EuroJet (koja je aranzman uzela od Jolly Travel-a)
nije nam prvi put bilo da idemo tamo, ali hteli smo da promenimo smestaj i odlucimo se da odemo na drugu stranu planine u vilu Zlatna Zita, za koju nismo sigurni da bas i znamo gde se nalazi. u agenciji nam kazu da cemo tamo imati turistickog vodica i da ce nas on sacekati. medjutim, izbaci nas autobus u podnozju planine, a vodica naravno nema i mi krenuli da se penjamo (mislili smo da je to mnogo blize nego sto jeste) sa sve stvarima uzbrdo... stignemo nekako i naravno odmah na telefon da pozovemo agenciju i vidimo zasto nas niko nije sacekao, nisu se javljali i mi ostavimo to za kasnije.

Ali u medjuvremenu mi se odlicno provedemo, smestaj, hrana, konobari ma sve je bilo odlicno, prezadovoljni smo se vratili kuci (naravno kad smo se vracali na bus nasli smo prevoz :) )
Moram vam priznati da je ovo bas bilo kako se nadala dobro se udala :)
Samo mislim da na Jahorinu preko agencije vise NIKAD...
 
Прошлог лета, уплатимо на фрку неку вилу на Тасосу која је била буквално најефтиније нешто што смо нашли. Кренем да тражим по нету слике, кад оно неки очај, изгледало је као да је нека шупа у питању. :eek::eek:Што се тиче коментара, нисам могла да се ослоним на њих, јер је било више вила са истим именом тамо, мада је више било позитивних.

Кад смо стигли тамо, испоставило се да је смештај био једна од светлијих тачака, били смо баш пријатно изненађени. Дивно, пространо двориште - маслињак, пуно цвећа и сасвим коректан студио - ништа екстра, али оно што смо и тражили.

А претходно сам од душебрижника чула да чим је тако јефтино, мора да је у питању нека рупа без прозора.:roll:
 

Back
Top