Zasto mrzite sve one koji ne misle kao Vi

Kakva notorna laz.JA kao pisac bukvalno ceznem kada ce da se pojavi neko ko zaista razmislja drugacije,neko cija pitanja ja vec necu znati unapred.
JA mrzim prosecne,osrednje,one koje ne mogu da podnesu ekstreme i koji uvek daju isti odgovor na sve.Mrzim one koje se uklapaju u svakodnevni prosecni zivot praveci od toga neku "normalnost",a kada im neko izadje sa revoltiranim stavom i kritickim osvrtom da nije sve kako oni zele da budu,onda ja ispadam glup,nerazuman,lud,itd......
Ja obozavam one ljude koji imaju svoja misljenja a ne misljenje vecine koje je receno samo modifikovanim recima.Ja obozavam one sa kojima do krvi mogu da se svadjam na osnovu razlicitog misljenja,ali nas TO antisocijalno misljenje vezuje.
A da pricam normalno o svakodnevnici,izvinite,ne umem.To je prosto tako,volim individualno misljenje,stav,Karakter,prosto uzivam u tome da se zanesem slusajuci Individualca kako iznosi SVOJE stavove,slagao se ja sa njim ili ne,ali takvih ljudi nema,,,,kao da su svi izumrli.
 
Ma daj.....Pogledaj mene i Hektora, u većini stvari mišljenja nam se dijametralno razlikuju pa mi ne pada na pamet (a ni njemu) da zbog toga osetim ikakvu potrebu da se svađam ili da ubeđujemo jedno drugo u suprotno....
Izuzetno mi je drago kada se na nekoj temi sretnem sa inteligentnom osobom koja drugačije gleda na problem opisan u temi i onda o tome fino prodiskutujemo, pređemo na pp, ja mu priznam koliko je on % u pravu i on meni, pa razmenimo mailove, pa slike, i onda mi je uvek drago kada se sretnemo na forumu.
Naravno, prostaci su unapred isključeni ali se podrazumeva da ne mogu mrzeti nekog kome je ok da koristi ružne reči samo zato što meni nije.
 
Mislim da je mrznja isuvise jaka rec za tako nesto, pre ce biti da je rec o netoleranciji...
Ljudi grese u startu sto njihova misljenja o drugima zasnivaju na osnovu onih koje vec imaju o sebi. Svaki iole veca odstupanja od njihovog nacina razmisljanja oni svrstavaju pod "nenormalno". Taj nivo iskljucivosti nesvesno ih dovodi do zablude. Evo recimo Apotekarka, za nju ljudi koji koriste "ruzne" reci su prostaci.. secam se da sam se jednom nesto krajnje bezazleno nasalio sa njom, ali samo zato sto sam upotrebio za nju neku ruznu rec ona je prekinula svaki dalji vid komunikacije sa mnom!?!? Ne znam tacno o cemu je bila rec, znam samo da mi je zaista bila cudna njena reakcija pogotovo zbog toga sto su moje namere prema njoj bile krajnje prijateljske... Pa onda Hektor, za njega mislim da svaka druga osoba na ovom forumu nije normalna, ukljucujuci i mene.. :D
 
Мислим да људи мрзе неистомишљенике онда када ни сами нису сигурни у исправност свог убеђења. Тада имају потребу да друге убеђују јер се вероватно плаше да би други могли њих убедити. Не знам да ли сам довољно јасна... Ако је неко сигуран у себе и своје мишљење он може мирно да саслуша супротно и да прихвати да неко други тако размишља. Тада може да сучели аргументе, па и да уђе у расправу, али неће имати потребу да ту расправу заврши својом победом. Довољно ће му бити што зна да је у праву, а оставиће друге да задрже право на своје ставове, ма како се неисправни чинили.Мржња се увек рађа из немоћи.
 
Hellen:
Мислим да људи мрзе неистомишљенике онда када ни сами нису сигурни у исправност свог убеђења. Тада имају потребу да друге убеђују јер се вероватно плаше да би други могли њих убедити. Не знам да ли сам довољно јасна... Ако је неко сигуран у себе и своје мишљење он може мирно да саслуша супротно и да прихвати да неко други тако размишља. Тада може да сучели аргументе, па и да уђе у расправу, али неће имати потребу да ту расправу заврши својом победом. Довољно ће му бити што зна да је у праву, а оставиће друге да задрже право на своје ставове, ма како се неисправни чинили.Мржња се увек рађа из немоћи.
Ne mrzim nikog i slazem se sa tobom !
 
Citam sve ovo i pitam se sta li mislite o meni.....
Mada Hellen,nije poenta odneti pobedu u raspravi,barem ja tako radim,nego kada te nesto iznutra toliko kida da prosto moras da kazes svoje misljenje,nebitno da li ces na kraju nekoga ubediti ili ne.Ja vec godinama pokusavam da ubedim siroke narodne mase ali sam samo proglasen ludakom jer odskacem od svakog vec vidjenog misljenja.
Tako da mislim da je sustina samo reci svoje misljenje,reci,prevaliti preko jezika sve sto zaista mislis bez ikakve tolerancije.
 
begunac:
inferno:
Mrzite......mozda nije prava rec.....vise kao ne-tolerancija...a,obe stvari poticu od nedostatka inteligencije.... :D

Vidim da nisi procitao moj post, inace ne bi ponavljao nesto sto je vec receno.. :wink:

Sto se tice nedostatka inteligencije (to jest ljudske gluposti) ona je univerzalan uzrok za gotovo sve lose stvari sto se desavaju danas u svetu.. prvo i osnovno, da je nasa rasa kojim slucajem iole "pametnija", sigurno 99% ljudske populacije ne bi robovalo ceo zivot.. radili bi onoliko koliko je potrebno da svi zivimo normalno a ostatak (iliti vecinu) vremena proveli bi uzivajuci.. :P Sto je najgore jednog dana verovatno ce se to i desiti, samo sto mi i jos stotinak sledecih generacija to nece doziveti...
 
Dont_Break_The_Oath:
Kakva notorna laz.JA kao pisac bukvalno ceznem kada ce da se pojavi neko ko zaista razmislja drugacije,neko cija pitanja ja vec necu znati unapred.
JA mrzim prosecne,osrednje,one koje ne mogu da podnesu ekstreme i koji uvek daju isti odgovor na sve.Mrzim one koje se uklapaju u svakodnevni prosecni zivot praveci od toga neku "normalnost",a kada im neko izadje sa revoltiranim stavom i kritickim osvrtom da nije sve kako oni zele da budu,onda ja ispadam glup,nerazuman,lud,itd......
Ja obozavam one ljude koji imaju svoja misljenja a ne misljenje vecine koje je receno samo modifikovanim recima.Ja obozavam one sa kojima do krvi mogu da se svadjam na osnovu razlicitog misljenja,ali nas TO antisocijalno misljenje vezuje.
A da pricam normalno o svakodnevnici,izvinite,ne umem.To je prosto tako,volim individualno misljenje,stav,Karakter,prosto uzivam u tome da se zanesem slusajuci Individualca kako iznosi SVOJE stavove,slagao se ja sa njim ili ne,ali takvih ljudi nema,,,,kao da su svi izumrli.

Hehehe... Setih se Vucica... hahahaha...
Ups, izvinjavam se, komentar nema nikakve veze sa temom. :D Bilo je jace od mene.... :wink: :lol:
 
begunac:
inferno:
Mrzite......mozda nije prava rec.....vise kao ne-tolerancija...a,obe stvari poticu od nedostatka inteligencije.... :D

Tacno :D
A netolerancija lako prerasta u MRZNJU…..
I tanka je nit koja ih deli…..

Naravno, ko ce priznati da je netolerantan ili da mrzi one koji drugacije misle???
Ali se lako moze uociti i razotkriti netolerancija iza koje se krije mrznja ili ne…..


Tanja 8)
 
реч мржња се, као и љубав, уосталом, много злоупотребљава, тј. нека, много слабија осећања се поистовећују са горе наведенима...
елем, не "мрзим" никог, па чак ни оне који имају другачије мишљење....

покушам да их разуверим и да их убедим у своје ставове (ако чврсто верујем и њих), али далеко од тога да мрзим
 
Sama tema je pogresna jer navodi na to da mrzimo ko drugacije misli.To nije tacno.Ne mrzim nikog,i drago mi je sto ne mislimo svi isto,bogatstvo raznolikosti.Ali ima nedobronamernih ljudi koji namecu svoja misljenja i verovanja drugima,tehnikom psiholoskog inzenjeringa im peru mozak , prave svoje duhovne klonove ,nesrecnike,e to ne dozvoljavam.O kome govorim,prepoznace se.
 
Hellen:
Мислим да људи мрзе неистомишљенике онда када ни сами нису сигурни у исправност свог убеђења. Тада имају потребу да друге убеђују јер се вероватно плаше да би други могли њих убедити. Не знам да ли сам довољно јасна... Ако је неко сигуран у себе и своје мишљење он може мирно да саслуша супротно и да прихвати да неко други тако размишља. Тада може да сучели аргументе, па и да уђе у расправу, али неће имати потребу да ту расправу заврши својом победом. Довољно ће му бити што зна да је у праву, а оставиће друге да задрже право на своје ставове, ма како се неисправни чинили.Мржња се увек рађа из немоћи.

Ako je neko siguran u svoje mišljenje ,on može da mirno sasluša tudje mišljenje, a praktično vrlo retko da prihvati tudje mišljenje.
Sigurnost je posledica tvrdoglavosti i uskih pogleda ,češće nego posledica analitičkog duha i iscrpne analize i razumevanja.
Tek vremenom ,kroz više analiza čovek shvati ograničenja koja ostali poseduju u odnosu na dotičnu teoriju i mišljenje, i tada kroz puno razumevanje i toleranciju prati tok misli . Ako pritom nije shvatio i ograničenja koje sam ima u shvatanju sveta (dobro je biti glumac,početna pozicija za decentraciju) onda će ostati gord i neizgradjen,okovan svojom pećinom

------------------------------------------------------------
Sučeljavanje argumenata je moguće i kod "igre gluvih telefona" gde svako iznosi svoje , a kreativno se ništa ne stvara.
Vrlo pozitivna stvar kod sučeljavanja je kultura govora i preciznost izgovorenog jer sam jezik drugačije tumači svako ponaosob.
Pritom ne mislim na nekulturu namernog banalizovanja izgovorenog kod kolege,to spada pod sprdnju ,baš kao i upadanje chata u tok teme i argumentovanja.
I na kraju , samo istraživačka posvećenost ,lišena ego-a , a samim tim i ličnog (pa i sujete...) dovodi do potpunog , maksimalnog kreativnog analiziranja gde je samo bitan tok analize i skup argumenata (i njihova validnost) i testiranje kroz eksperimentalno banalizovanje, utvrdjivanje prostora dejstva i suočavanje sa postojećim shvatanjima o temi.
-------------------------------------------------------------------
--Težnja za moralnom pobedom je posledica težnje za utvrdjivanjem svog autoriteta.A autoritet je jedan od oklopa koji smeta i brzom i realnom sagledavanju stvarnosti.I proces potvrdjivanja autoriteta i kad je autoritet utvrdjen dovodi do odbacivanja širine koju različiti ljudi daju gledanju na jednu tačku i do stvaranja DOGME.(U procesu je to rezultat borbe nametanja , a kasnije posredno izraz nesigurnosti ostalih prema autoritetu i unutrašnje ocenjivanje ostalih jedinki prema opštijem mišljenju autoriteta).
----"Slušaoci" su naprednija vrsta na lestvici istraživača stvarnosti. Njihova "pećina" tj. oklop je to što slušanjem dobijaju uvid samo o jednom delu ljudskog razmišljanja pa se često dešavaju "isečci iz koncepta" koji zakrivljuju stvarnost (predrasude na osnovu nekog detalja)
------"Ložaje" su sledeći stepen. Ljudi koji uspevaju da "oslobode" sagovornika i čuju i teze u koje sagovornici nisu sigurni , jer tu se kriju i intuicija i greške i pogledi pod uticajem karaktera i "svo blago duše čoveka" sa kojim pričamo. Iako ružno zvuči , ovo nisu licemeri (česta zloupotreba kod nas) već ljudi koji umeju da im zainteresovanost bude očigledan pomagač u uklanjanju prepreka u komunikaciji sa sagovornikom.


-----------------------------------------------------------
Dozvoliti sebi misao "da si u pravu" i da je to tebi dovoljno je prevelika prilika za gordost.
Koliko si ti u pravu , toliko je i sagovornik sebi u pravu.

Ko tu nije razumeo pravo stanje stvari ,je pitanje?
----------------------------------
A kad se to čovek zapita onda uvidi neke tudje greške (prvo).
A kad se zapita kako taj drugi čovek analizira njega i da li tu ima "dima"(povoda) za njegove pretpostavke, onda većina "filozofa" pomisli da je to previše gubljenje vremena i bavljenje nevažnim stvarima. A upravo ovakvo bavljenje "naizgled nevažnim stvarima" je trening i
-decentracije
-uklanjanje svojih ograničenja svesti
-povećavanje širine praćenja toka misli
-stalno preispitivanje stavova (da se u stalnoj promeni toliko ne promenite da se ne prepoznate)

P.S. često se sami filozofi upecaju na svoje iskustvo, pa ne primete promene u svojim gledanjima i analitičkim alatima, svojim sposobnostima i ograničenjima.....A vreme menja sve......
 
Steffan:
Mislim da je mrznja isuvise jaka rec za tako nesto, pre ce biti da je rec o netoleranciji...
Ljudi grese u startu sto njihova misljenja o drugima zasnivaju na osnovu onih koje vec imaju o sebi. Svaki iole veca odstupanja od njihovog nacina razmisljanja oni svrstavaju pod "nenormalno". Taj nivo iskljucivosti nesvesno ih dovodi do zablude. Evo recimo Apotekarka, za nju ljudi koji koriste "ruzne" reci su prostaci..


Ako je ovo zabluda, možeš slobodno da pokušaš da argumentuješ ono što smatraš istinom.
Radi se o jednostavnoj selekciji ekipe: sirovine, prostaci, nadobudni i kiseli likovi mi ne prijaju ni u RL pa onda ne vidim razlog da bih se sa njima pajtala na netu...
Netolerancija - možda, ali ja bih to pre nazvala ignorisanjem.
Iz istog razloga ne gledam ni TV, ne pričinjava mi nikakvo zadovoljstvo ni da ga gledam ni da ga slušam pa onda to i ne radim.
Naravno da ga zbog toga ne mrzim, ne primećujem ga.
 
Tuzni_patak:
Hellen:
Мислим да људи мрзе неистомишљенике онда када ни сами нису сигурни у исправност свог убеђења. Тада имају потребу да друге убеђују јер се вероватно плаше да би други могли њих убедити. Не знам да ли сам довољно јасна... Ако је неко сигуран у себе и своје мишљење он може мирно да саслуша супротно и да прихвати да неко други тако размишља. Тада може да сучели аргументе, па и да уђе у расправу, али неће имати потребу да ту расправу заврши својом победом. Довољно ће му бити што зна да је у праву, а оставиће друге да задрже право на своје ставове, ма како се неисправни чинили.Мржња се увек рађа из немоћи.

Ako je neko siguran u svoje mišljenje ,on može da mirno sasluša tudje mišljenje, a praktično vrlo retko da prihvati tudje mišljenje.
Sigurnost je posledica tvrdoglavosti i uskih pogleda ,češće nego posledica analitičkog duha i iscrpne analize i razumevanja.
Tek vremenom ,kroz više analiza čovek shvati ograničenja koja ostali poseduju u odnosu na dotičnu teoriju i mišljenje, i tada kroz puno razumevanje i toleranciju prati tok misli . Ako pritom nije shvatio i ograničenja koje sam ima u shvatanju sveta (dobro je biti glumac,početna pozicija za decentraciju) onda će ostati gord i neizgradjen,okovan svojom pećinom

------------------------------------------------------------
Sučeljavanje argumenata je moguće i kod "igre gluvih telefona" gde svako iznosi svoje , a kreativno se ništa ne stvara.
Vrlo pozitivna stvar kod sučeljavanja je kultura govora i preciznost izgovorenog jer sam jezik drugačije tumači svako ponaosob.
Pritom ne mislim na nekulturu namernog banalizovanja izgovorenog kod kolege,to spada pod sprdnju ,baš kao i upadanje chata u tok teme i argumentovanja.
I na kraju , samo istraživačka posvećenost ,lišena ego-a , a samim tim i ličnog (pa i sujete...) dovodi do potpunog , maksimalnog kreativnog analiziranja gde je samo bitan tok analize i skup argumenata (i njihova validnost) i testiranje kroz eksperimentalno banalizovanje, utvrdjivanje prostora dejstva i suočavanje sa postojećim shvatanjima o temi.
-------------------------------------------------------------------
--Težnja za moralnom pobedom je posledica težnje za utvrdjivanjem svog autoriteta.A autoritet je jedan od oklopa koji smeta i brzom i realnom sagledavanju stvarnosti.I proces potvrdjivanja autoriteta i kad je autoritet utvrdjen dovodi do odbacivanja širine koju različiti ljudi daju gledanju na jednu tačku i do stvaranja DOGME.(U procesu je to rezultat borbe nametanja , a kasnije posredno izraz nesigurnosti ostalih prema autoritetu i unutrašnje ocenjivanje ostalih jedinki prema opštijem mišljenju autoriteta).
----"Slušaoci" su naprednija vrsta na lestvici istraživača stvarnosti. Njihova "pećina" tj. oklop je to što slušanjem dobijaju uvid samo o jednom delu ljudskog razmišljanja pa se često dešavaju "isečci iz koncepta" koji zakrivljuju stvarnost (predrasude na osnovu nekog detalja)
------"Ložaje" su sledeći stepen. Ljudi koji uspevaju da "oslobode" sagovornika i čuju i teze u koje sagovornici nisu sigurni , jer tu se kriju i intuicija i greške i pogledi pod uticajem karaktera i "svo blago duše čoveka" sa kojim pričamo. Iako ružno zvuči , ovo nisu licemeri (česta zloupotreba kod nas) već ljudi koji umeju da im zainteresovanost bude očigledan pomagač u uklanjanju prepreka u komunikaciji sa sagovornikom.


-----------------------------------------------------------
Dozvoliti sebi misao "da si u pravu" i da je to tebi dovoljno je prevelika prilika za gordost.
Koliko si ti u pravu , toliko je i sagovornik sebi u pravu.

Ko tu nije razumeo pravo stanje stvari ,je pitanje?
----------------------------------
A kad se to čovek zapita onda uvidi neke tudje greške (prvo).
A kad se zapita kako taj drugi čovek analizira njega i da li tu ima "dima"(povoda) za njegove pretpostavke, onda većina "filozofa" pomisli da je to previše gubljenje vremena i bavljenje nevažnim stvarima. A upravo ovakvo bavljenje "naizgled nevažnim stvarima" je trening i
-decentracije
-uklanjanje svojih ograničenja svesti
-povećavanje širine praćenja toka misli
-stalno preispitivanje stavova (da se u stalnoj promeni toliko ne promenite da se ne prepoznate)

P.S. često se sami filozofi upecaju na svoje iskustvo, pa ne primete promene u svojim gledanjima i analitičkim alatima, svojim sposobnostima i ograničenjima.....A vreme menja sve......

Покушала сам да на тему одговорим једноставно. То јесте оно што ја мислим, али допао ми се начин на који си анализирао мој одговор и отворио могућности за нова размишљања.
 
Na forumu???!!!
Ma haj'te molim vas, za mrznju, isto kao i za ljubav treba vremena. Kako mogu nekog da mrzim na osnovu par postova na koje naletim, mogu da se ne slazem, mogu da se nasmejem (ponekad iskreno ali i sazaljivo), mogu da budem skroz nezainteresovana... ali da mrzim?
Priznacete da i mrznja zahteva neku energiju, a moja je meni suvise dragocena da bi je prosipala na nepoznate.
A ne smetaju mi ljudi koji dolaze ovamo da 'mrze', i to je vid praznjenja, a forumi za to sluze. Bolje mrzite ovde nekog nego na poslu, ili porodici :)
 

Back
Top